Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

pozadie do fotoatelieru - latka, papier?

goodlight
goodlight 2011-02-16 09:27:49+01
Ahojte,
o nejaky ten mesiac ma caka celkom prijemna uloha a to zostavit si v jednej z izieb bytu jednoduchy fotoatelier. Vela veci som sa na fore uz docital, ale co sa tyka fotopozadi v atelieri, tak tam stale nemam jasno. Pohravam sa s dvoma moznostami. Papierove pozadie, ci latkove pozadie... aspon v dvoch farbach. Tiez chcem fotografovat modelky komplet - celu postavu. Predpokladam, ze latkove pozadie je lacnejsia alternativa, ale isto ma aj nejake nevyhody. Vie mi prosim niekto skusenejsi poradit do coho ist? Ako je to napriklad so zivotnostou papieroveho pozadia? Prosim o prakticke rady.....dakujem pekne
Michal
 
Wlady
2013-01-10 10:59:21+01
Co hovorite na toto pozadie? Ma vyssiu gramaz ako linkoch spomenutych vyssie a cena je polovicna. Kde je hacik?
 
Maroš Kešjar
2013-01-25 21:19:57+01
Ja mám s netkanou textíliou nie dobré skúsenosti. Nedá sa upraviť pekných vlniek ako bavlna, ale zato sa krčí. Fakt je, že je lacné.
Ale inšie sa spýtam. Netuší niekto ako vyrobiť "Saudkovskú" stenu? Kamoš štukatér keď som mu ukázal, že čo chcem, tak si zaťukal na čelo a "adios". Ale som nenormálne zručný, takže keď ma niekto nakopne, neexist, že si to nespravím aj sám.
 
mirabella
2013-03-14 09:57:25+01
príspevok od: tonlou
Zdravim. Nechcem zakladat novu temu tak som sa rozhodol oprasit jednu zo starsich .
Podarilo sa mi zohnat priestory na maly atelierik a chcem tam kupit fotopozadie. Rozmyslal som co na zaciatok a nasiel som toto http://www.ebay.com/itm/Gray-10x10ft-3x3m-Thicken-Non-Woven-Fabric-Backdrop-NEW-/180896818438?pt=US_Photography_Background_Material&hash=item2a1e4a6506#ht_5332wt_952

co nan hovorite? Moc sa nevyznam v tom aky je rozdiel medzi muselinom a netkanou textiliou.
Za kazdu radu budem vdacny.
toto by zaujímalo aj mna.. som začiatočník, nemá mi kto poradiť,... neviem sa rozhodnúť, aké fotopozadie na začiatok stačí, a ktoré je vyhovujúce pre mna ako amatérku... ďakujeeeeeeem za rady...
 
tonlou
2013-03-14 12:24:49+01
príspevok od: mirabella
toto by zaujímalo aj mna.. som začiatočník, nemá mi kto poradiť,... neviem sa rozhodnúť, aké fotopozadie na začiatok stačí, a ktoré je vyhovujúce pre mna ako amatérku... ďakujeeeeeeem za rady...
ja som napokon kupil to s ebay.bohuzial dlhu dobu bolo poskladane a po rozlozeni vidno prehyby takze nepouzitelne. Zasiel som do mini-max a tam som si obzrel toto http://www.mini-max.sk/product/default/2171
je to to iste ako s ebay ale pekne narolovane. Za tu cenu mi plne potacuje. Sice pri velkej hlbke ostrosti vidno texturu pozadia ale nie je to nic tragicke.
prikladam aj dve foto s tymto pozadim (fotky su bez uprav)
taksnad pomoze pri vybere
 
Wlady
2013-03-14 12:51:57+01
príspevok od: tonlou
ja som napokon kupil to s ebay.bohuzial dlhu dobu bolo poskladane a po rozlozeni vidno prehyby takze nepouzitelne. Zasiel som do mini-max a tam som si obzrel toto http://www.mini-max.sk/product/default/2171
je to to iste ako s ebay ale pekne narolovane. Za tu cenu mi plne potacuje. Sice pri velkej hlbke ostrosti vidno texturu pozadia ale nie je to nic tragicke.
prikladam aj dve foto s tymto pozadim (fotky su bez uprav)
taksnad pomoze pri vybere
Toto pozadie mam aj ja, tiez spokojnost.
 
phototomas
2013-03-14 13:24:15+01
príspevok od: goodlight
Ahojte,
o nejaky ten mesiac ma caka celkom prijemna uloha a to zostavit si v jednej z izieb bytu jednoduchy fotoatelier. Vela veci som sa na fore uz docital, ale co sa tyka fotopozadi v atelieri, tak tam stale nemam jasno. Pohravam sa s dvoma moznostami. Papierove pozadie, ci latkove pozadie... aspon v dvoch farbach. Tiez chcem fotografovat modelky komplet - celu postavu. Predpokladam, ze latkove pozadie je lacnejsia alternativa, ale isto ma aj nejake nevyhody. Vie mi prosim niekto skusenejsi poradit do coho ist? Ako je to napriklad so zivotnostou papieroveho pozadia? Prosim o prakticke rady.....dakujem pekne
Michal
papier za 100eur je trochu moc. Minimax.sk tuším okolo 60e. Umelina je síce praktickejšia z dôvodu čistenia, no má viac nevýhod voči papieru.

hlavnou nevýhodou je to, že po čase pokrčená nerovnomerne odráža svetlo, pri tmavých farbách sa ukazujú miesta priesvitnejšie ako iné. To sa potom uklikáš v PS ako blázen. Predpokladám, že to pozadie nebudeš používať každý deň. Pri občasnom použití a správnom zaobchádzaní ti papier vydrží pár rokov.

Preto radím radšej papier. Nie nadarmo je umelinu vidno v štúdiách skôr zriedkavosť ako pravidlo....
 
phototomas
2013-03-14 13:28:27+01
príspevok od: phototomas
papier za 100eur je trochu moc. Minimax.sk tuším okolo 60e. Umelina je síce praktickejšia z dôvodu čistenia, no má viac nevýhod voči papieru.

hlavnou nevýhodou je to, že po čase pokrčená nerovnomerne odráža svetlo, pri tmavých farbách sa ukazujú miesta priesvitnejšie ako iné. To sa potom uklikáš v PS ako blázen. Predpokladám, že to pozadie nebudeš používať každý deň. Pri občasnom použití a správnom zaobchádzaní ti papier vydrží pár rokov.

Preto radím radšej papier. Nie nadarmo je umelinu vidno v štúdiách skôr zriedkavosť ako pravidlo....
pozerám že som zareagoval na ,,trošku,, starší príspevok
 
Marek Janicko
2013-03-14 14:34:47+01
Takisto sa priklanam k papieru z dovodu odrazivosti. Osobne ja davam prednost bielej. Vhodnym nasvietenim spravis z bielej sivu i ciernu. No samozrejme zavisi i od velkosti atelieru. Ak je malicky tak cierna moze robit problem.
V lete sa chystam na vlastny atelier tak uvidime, ako to dopadne.
 
mirabella
2013-03-14 14:39:24+01
príspevok od: tonlou
ja som napokon kupil to s ebay.bohuzial dlhu dobu bolo poskladane a po rozlozeni vidno prehyby takze nepouzitelne. Zasiel som do mini-max a tam som si obzrel toto http://www.mini-max.sk/product/default/2171
je to to iste ako s ebay ale pekne narolovane. Za tu cenu mi plne potacuje. Sice pri velkej hlbke ostrosti vidno texturu pozadia ale nie je to nic tragicke.
prikladam aj dve foto s tymto pozadim (fotky su bez uprav)
taksnad pomoze pri vybere
moc-moc ďakujem... páči sa mi aj farba fotopozadia... veľmi si mi pomohol...ja tiež nepotrebujem tie najdrahšie plátna a úplne mi bude stačiť aj takéto..... fakt DíííK!!!
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()