Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Využitie čiernej strany odrazovej dosky

Timi
2011-09-13 15:19:39+02
Dobrý deň,
Chcela by som sa spýtať, aké efekty dosiahnem použitím čiernej strany odrazovej dosky. Tiež by som rada vedela, kam mám tú odrazovú dosku umiestniť, aby to malo nejaký výsledok. Ak ju použijem, vidno voľným okom nejaké zmeny v osvetlení ako keď použijem napr. zlatú stranu dosky či sa to ukáže až na fotografii?
Ďakujem za pomoc
 
inkubbus
2011-09-13 15:30:16+02
cierna sluzi na tlmenie roznych odleskov... napriklad ked fotis v atelieri sklo na produktovom stole a podobne... efekt odrazky vidno aj volnym okom. je niekolko sposobov ako ju pouzit... priamo smerovat svetlo na model, mozes nou napriklad iba jemne dosvetlit tvar aj ked si v tieni a odrazku das blizko tvare... strieborna je viac kontrastna, zlata viac teplejsie svetlo. bielou (difuznou) zjemnujes ostre svetlo...
 
Timi
2011-09-13 15:46:16+02
príspevok od: inkubbus
cierna sluzi na tlmenie roznych odleskov... napriklad ked fotis v atelieri sklo na produktovom stole a podobne... efekt odrazky vidno aj volnym okom. je niekolko sposobov ako ju pouzit... priamo smerovat svetlo na model, mozes nou napriklad iba jemne dosvetlit tvar aj ked si v tieni a odrazku das blizko tvare... strieborna je viac kontrastna, zlata viac teplejsie svetlo. bielou (difuznou) zjemnujes ostre svetlo...
Ďakujem pekne
 
hombreee
2011-09-14 13:49:21+02
Nebudem zakladat novu temu. Mna by zaujimalo... co si myslite o skladacich odraznych doskach z ebay? Neolupuje sa z toho farba? Nelamu sa? Technicka kvalita. Pouzivate to niekto?
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-09-14 14:04:54+02
príspevok od: hombreee
Nebudem zakladat novu temu. Mna by zaujimalo... co si myslite o skladacich odraznych doskach z ebay? Neolupuje sa z toho farba? Nelamu sa? Technicka kvalita. Pouzivate to niekto?
puožívam čínse šmejdy sice nie z ebay ale nelamu sa a funguju
 
slavmiro
2011-09-14 14:38:30+02
príspevok od: Jozef Peniak
puožívam čínse šmejdy sice nie z ebay ale nelamu sa a funguju
to by som od profika na ephoto asi necakal.
 
xmartankox
2011-09-14 14:57:58+02
príspevok od: Jozef Peniak
puožívam čínse šmejdy sice nie z ebay ale nelamu sa a funguju
tiez tak (a rovno z ebay - su to aj tak tie iste), zatial sa drzia
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()