Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Napájení zábleskových světel v exteriéru

rumpeak
2011-11-08 09:11:11+01
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s napájením zábleskových světel v exteriéru skrz autobateii a měnič napětí. Jde mi o to, jestli světlům nevadí modifikovaná sinusovka. Měnič s "čistou" sinusovkou vyjde na více než dvojnásobek a podle mě je to zbytečná investice, protože si myslím, že prví věc, kterou světla udělají je, že si proud stejně usměrní, ale přeci jen je to dost drahá záležitost na to, abych se na vlastní kůži přesvědčil jestli se třeba nemýlím. Napájení skrz autobaterii a měnič mi vychází jako zdaleka nejlevnější varianta, ale pokud by byla nutná čistá sinusovka, už se mi vyplatí přemýšlet o Travel Paku od Bowens.
 
tomis.ales
2011-11-08 09:38:16+01
V sieti mas tiez daleko od cistej sinusovky. Blesk si z nej urobi jednosmerny a to moze byt kludne aj zo stvorcoveho signalu. Jediny problem bude s odberom prudu. Ten menic musi byt silny, alebo aspon aby mal nejaku prudovu ochranu, resp. obmedzovac.
Inak nevidim dovod, preco by to nemalo fungovat.
 
tomis.ales
2011-11-08 09:44:15+01
Inac na tom Bowens generatoru som nikde nevidel klasicke zasuvky, takze to je asi nieco speci iba na bowens (?).
Je tu aj fomei s normalnymi zasuvkami.
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/panther-power-pack-1500-bateriovy-generator/
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-11-08 09:47:25+01
príspevok od: rumpeak
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s napájením zábleskových světel v exteriéru skrz autobateii a měnič napětí. Jde mi o to, jestli světlům nevadí modifikovaná sinusovka. Měnič s "čistou" sinusovkou vyjde na více než dvojnásobek a podle mě je to zbytečná investice, protože si myslím, že prví věc, kterou světla udělají je, že si proud stejně usměrní, ale přeci jen je to dost drahá záležitost na to, abych se na vlastní kůži přesvědčil jestli se třeba nemýlím. Napájení skrz autobaterii a měnič mi vychází jako zdaleka nejlevnější varianta, ale pokud by byla nutná čistá sinusovka, už se mi vyplatí přemýšlet o Travel Paku od Bowens.
ahoj. ja to používam, na záblesku nie je problém, čo sa týka pilotky tak mi bliká, ale v exteriery to zase až tak moc nevadí.
 
Marek Janicko
2011-11-08 10:33:56+01
Presne akurat toto riesim. No zistujem, ze kombinacia klasickych studioviek a dodatocneho generatora je len take z nudze cnost.

I ten spominany Fomei je taka zaplata. Vykon pre pilotku iba do 100W, pricom svetla pre zaciatocnikov zacinaju na 150tke. (ok na ebay sa daju kupit i s vykonom 75W). Plus drviva vacsina generatorov je do 500W. A ked si citas clanky, ktore blesky su vhodne pre outdoor fotenie vsade najdes odporucanie minimum 1000W. A opat si tam, kde si bol a to, ze si obmedzovany.

Pre outdoor fotenie by som sa uberal cestou mobilnych zostav. A tu by som i navrhol rozsirit dane vlakno i o to, ake mate skusenosti s takymi zostavami.
Jedno z takych lacnejsich je napr. toto:
http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/4248/product/discovery-600-ws-bateriovy-generator.xhtml

No, kedze nema i priame napajanie na 220V, plus informacny vykon o pilotke tak zatial zostava, ako posledna moznost.
Najvacsi kamen urazu je cena, ktora zacina pri kvalitnych zostavach na 1000-1500 eur.

Ak sa mylim, rad sa necham poucit, aspon si rozsirim opat vedomosti.
 
tomis.ales
2011-11-08 15:39:30+01
príspevok od: Marek Janicko
Presne akurat toto riesim. No zistujem, ze kombinacia klasickych studioviek a dodatocneho generatora je len take z nudze cnost.

I ten spominany Fomei je taka zaplata. Vykon pre pilotku iba do 100W, pricom svetla pre zaciatocnikov zacinaju na 150tke. (ok na ebay sa daju kupit i s vykonom 75W). Plus drviva vacsina generatorov je do 500W. A ked si citas clanky, ktore blesky su vhodne pre outdoor fotenie vsade najdes odporucanie minimum 1000W. A opat si tam, kde si bol a to, ze si obmedzovany.

Pre outdoor fotenie by som sa uberal cestou mobilnych zostav. A tu by som i navrhol rozsirit dane vlakno i o to, ake mate skusenosti s takymi zostavami.
Jedno z takych lacnejsich je napr. toto:
http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/4248/product/discovery-600-ws-bateriovy-generator.xhtml

No, kedze nema i priame napajanie na 220V, plus informacny vykon o pilotke tak zatial zostava, ako posledna moznost.
Najvacsi kamen urazu je cena, ktora zacina pri kvalitnych zostavach na 1000-1500 eur.

Ak sa mylim, rad sa necham poucit, aspon si rozsirim opat vedomosti.
Asi si to poriadne nepochopil. Studiove blesky pre zaciatocnikov sice zacinaju na 150tich, ale Ws nie W. Nemyl si pilotnu ziarovku so zableskom. Tym Fomei generatorom dokazes odpalit aj 20 000Ws blesk. Len sa bude dlhsie nabijat. Celkova kapacita baterie je tam vyse 420 000 Ws. Ale 120W pilotka ti zdechne ani nie za hodinu.
Ten discovery vyzera dobre. Aj Fomei ma nieco take, sice lacnejsie, iba na jednu hlavu. Regulacia je iba do 1/4 v 9 krokoch, co je strasne malo
Oprav ma, ak som ja teba nepochopil
 
Marek Janicko
2011-11-08 20:18:18+01
No jo nepochopil. V specifikaciach mas udavany vykon pre Pilotnu ziarovku a to max. 100W. A prave pilotka u studioveho blesku i amaterskeho zacinaju zvacsa na 150W. Tym padom predpokladam, ze pilotku nezapnes, pretoze ti nebude stihat generator dodavat 150W. Respektive bude svietit, ale ako 100W.

To uz co ty spominas, malo nadvezovat na cast prispevku, ze generator je iba do 500W.
 
Daniel.U
2011-11-08 21:42:10+01
príspevok od: Martin Brojo
ahoj. ja to používam, na záblesku nie je problém, čo sa týka pilotky tak mi bliká, ale v exteriery to zase až tak moc nevadí.
ved pockaj raz nenastartujes
 
Daniel.U
2011-11-08 21:48:47+01
rad by som video priklady fotiek, kde treba taketo megalomanske riesenia. Nech mozem nad tym viac uvazovat lebo stale nenachadzam dostatocne dovody preco so sebou vlacit privesny vozik s aparaturou. Namaha nepriamo umerna vysledku. Do interieru chapem, ale tie exterierove zablesky na tie som nedozrel
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-11-08 21:58:27+01
príspevok od: Daniel.U
ved pockaj raz nenastartujes
čo nenaštartujem?
 
Daniel.U
2011-11-08 22:06:43+01
príspevok od: Martin Brojo
čo nenaštartujem?
asi auto ked z baterky cez menic napatia napajas blesky. Ved o tom je rec alebo som zle pochopil temu?
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-11-08 22:09:32+01
príspevok od: Daniel.U
asi auto ked z baterky cez menic napatia napajas blesky. Ved o tom je rec alebo som zle pochopil temu?
tak trochu. ja nepoužívam batériu z auta, ale mám so sebou batériu z motocykla a na ňu napájam menič.

len ja by som naštartoval, ak by som jednu batériu v aute odpásol, mám ešte druhú
 
Marek Janicko
2011-11-09 07:46:22+01
príspevok od: Daniel.U
rad by som video priklady fotiek, kde treba taketo megalomanske riesenia. Nech mozem nad tym viac uvazovat lebo stale nenachadzam dostatocne dovody preco so sebou vlacit privesny vozik s aparaturou. Namaha nepriamo umerna vysledku. Do interieru chapem, ale tie exterierove zablesky na tie som nedozrel
No pokial si nedozrel neries. Pretoze, ked dozrjes budes pindit, ake to je sialene drahe.
 
rumpeak
2011-11-09 11:58:09+01
No asi půjdu do toho měniče s modifikovanou sinusovkou. Cena 2000W je nějakých 4650 Kč vs. 10 400Kč za "čistý" sinus. ( www. menicenapeti.net ). Se 125 Ah 12V baterkou dostávám nějakou 1,5 kWh, což si myslím, že při vypnutých pilotních žárovkách jezkých pár set záblesků může dát.
 
haplo602
2011-11-09 14:07:55+01
príspevok od: Daniel.U
rad by som video priklady fotiek, kde treba taketo megalomanske riesenia. Nech mozem nad tym viac uvazovat lebo stale nenachadzam dostatocne dovody preco so sebou vlacit privesny vozik s aparaturou. Namaha nepriamo umerna vysledku. Do interieru chapem, ale tie exterierove zablesky na tie som nedozrel
https://www.google.com/search?q=overpowering+the+sun&hl=en&client=opera&hs=9YT&rls=en&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=-Hq6Ts_bGcKIsgKR97WtCA&ved=0CCEQsAQ&biw=1276&bih=943&sei=%20D3u6TsfUPILgsQL24Yi1DQ
 
tomis.ales
2011-11-09 15:15:40+01
príspevok od: Daniel.U
rad by som video priklady fotiek, kde treba taketo megalomanske riesenia. Nech mozem nad tym viac uvazovat lebo stale nenachadzam dostatocne dovody preco so sebou vlacit privesny vozik s aparaturou. Namaha nepriamo umerna vysledku. Do interieru chapem, ale tie exterierove zablesky na tie som nedozrel
Slnko tak lahko neprebijes systemovym bleskom, preto ten megalomansky vozik s aparaturou.
 
tomis.ales
2011-11-09 15:29:03+01
príspevok od: Marek Janicko
No jo nepochopil. V specifikaciach mas udavany vykon pre Pilotnu ziarovku a to max. 100W. A prave pilotka u studioveho blesku i amaterskeho zacinaju zvacsa na 150W. Tym padom predpokladam, ze pilotku nezapnes, pretoze ti nebude stihat generator dodavat 150W. Respektive bude svietit, ale ako 100W.

To uz co ty spominas, malo nadvezovat na cast prispevku, ze generator je iba do 500W.
Vonku svietit pilotnou ziarovkou je prinajmensom plytvanie s energiou baterie. Za slnecneho svetla je to uz uplna zbytocnost.
Nikde neni napisane ze je to do 100W pilotky a do 500Ws zablesk.
 
Marek Janicko
2011-11-09 18:08:54+01
príspevok od: tomis.ales
Vonku svietit pilotnou ziarovkou je prinajmensom plytvanie s energiou baterie. Za slnecneho svetla je to uz uplna zbytocnost.
Nikde neni napisane ze je to do 100W pilotky a do 500Ws zablesk.
Podla tvojho prispevku sudim, ze uvadzane udaje su pre predstavivost zakaznika. S 500W hlavou budem bliskat 400x a s 100W pilotkou svietit 60min. Ak je to tak, to som nevedel, zatial som bol v tom, ze je to strop pre pouzitiet techniky.
 
Daniel.U
2011-11-09 19:29:53+01
príspevok od: tomis.ales
Slnko tak lahko neprebijes systemovym bleskom, preto ten megalomansky vozik s aparaturou.
co je tazke porazit, je lahsie s tym radsej pracovat
 
tomis.ales
2011-11-09 22:17:04+01
príspevok od: Marek Janicko
Podla tvojho prispevku sudim, ze uvadzane udaje su pre predstavivost zakaznika. S 500W hlavou budem bliskat 400x a s 100W pilotkou svietit 60min. Ak je to tak, to som nevedel, zatial som bol v tom, ze je to strop pre pouzitiet techniky.
Blesky: 400 x 500Ws = 200 000Ws = 55,5 Wh
Pilotka: 1hod. x 100W = 100Wh
Bateria: kapacita 9Ah a napatie 13V. Cize 9Ah x 13V = 117Wh
Velky rozdiel kapacity pri bleskoch pripocitaj riadiacej elektronike. Myslim ze tych zableskov by to ale zvladlo aj viacej ale radsej uvedu ten najnizsi mozny pocet.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()