Hore
Fórum » Vybavenie ateliéru
 

Foto pozadie a statív pre pozadie

PsychX
2011-11-22 16:01:23+01
Caute,

uz dlhsie rozmyslam nad vybavou k foteniu a chcel by som si spravit taky mali prenostny atelier. Nemam nato ale moc penazi. zablesky som vytvoril 2x belsk YOUNGUO YN 462 ci ako sa to vola + stavitvy a 2x 83cm dazniky a externe radio odpalovace pt 04.

chcem si ale kupit aj pozadie a pozeral som toto nakolko ma velmi zaujalo cenou:

http://www.fotoprislusenstvo.sk/studiove-vybavenie/foto-pozadia/pozadie-2-7-x-5-m-siva

a k nemu tento stativovy set pre pozadie:
http://phototools.sk/detail.php?produkt=konstrukcia-stativov-pre-fotograficke-pozadie-4m&slozka=stojany-pre-foto-pozadia

prosim vyjadrite sa k tymto veciam najlepsie osobna skusenost. Som student takze mam velmi obmedzeny rozpocet.

Pripadne mi odporcte podobne alternativy v cene do 40€ pozadie a cca 60 drziak.

Dakujem
 
markus
2011-11-22 16:19:37+01
ceny su dobre len vyuzijes take velke pozadie a bude sa ti chciet ho hlavne prenasat ak premyslas nad mobilitou
 
PsychX
2011-11-22 17:10:17+01
rozmyslal som aj na sirkou 1,6 ale bojim sa ze to bude uzke
 
spidercek
2011-11-22 17:25:31+01
No 1,6 je docela uzke ale zalezi co budes fotit. A co sa tyka prenasania ver tomu ze nebudes mat naladu tahat skoro 3 metrove pozadie, a hlavne by si musel stale jazdit s nejakou dodavkou.
Pozadie by som neriesil byt tebou. Vzdy najdes nejaku peknu stenu a ked budes fotit fonku urcite nebudes natahovat ani to 1,6m pozadie. Takze klasika dva blesky, jeden dazdnik jeden softbox a mozes slapat. Co sa tyka blesku tak by som isiel do Metzu starsieho nez tie shity co si pisal. S tym budes mat iba problemy. Na tychto veciach sa moc usetrit neda. zisits po dvoch foteniach ze to je o nicom a budes zbytocne utracat za dalsie. Predas tieto pod cenu a budes na seba nahnevany. Skus najst na fore nejakych strobistov a nech ti poradia co je najlepsie na exterier.
Drzim palce.
 
PsychX
2011-11-22 21:42:28+01
ono mozno som sa zle vyjadril. hlavne mi ide o to aby som to mohol zbali bo aj tak to bude asi najviac rozlozene doma. len nemam priestor pre atelier.

k tym bleskom... jeden mam uz takmer 3/4 roka a bez jedineho problemu. druhy mam asi 2 mesiace a taktiez spokojnost. viem ze to neni nic extra. mam slubeny aj jeden original canon 430 na vianoce ak sa podari. soft box zatial nemam... neviem aku velkost kupit. ci mensi alebo radsej vacsi pripadne octa box.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()