Hore
Fórum » Strobist
 

FYI: Yongnuo YN-568EX - prvý blesk s HSS (high speed sync)

mathino
2012-08-25 18:53:52+02
Zdravím všetkých,

natrafil som na zaujímavý produkt, ktorý bude v dohľadnej dobe (po Photokine) dostupný. Jedná sa o prvý blesk značky Yongnuo, ktorý bude mať podporu HSS (high speed sync) do 1/8000s.

Oproti 565EX je rozdiel v spomínanom HSS a v absencii portu pre pripojenie externého zdroja. Zvyšné parametre zostali rovnaké.

Info:
http://www.lightingrumours.com/yongnuo-yn-568ex-is-first-speedlight-in-china-with-hss-2718

Rozmýšlal som nad kúpou druhého blesku a práve pre absenciu HSS by som pozeral po druhej 430 EXII - tento 568EX poskytne aj väčší výkon, TTL a zároveň HSS. Veľa z nás strobistov, ale aj ostatných fotografov, hľadá lacnejšiu alternatívu pre výkonný blesk a so všetkými funkciami...už len počkať kedy bude dostupný
 
Machro
2012-08-25 19:36:44+02
Ja veľmi fandím týmto značkám, ale chcelo by to väčšiu kontrolu kvality. To by ale išla asi hore cena. Uvidíme...
 
jrfoto
2012-08-25 21:53:46+02
zaujimave, mozno ho vezmem ako treti blesk ku canonom, ako zalohu, HSS je pre mna dolezite, lebo 95 percent co pouzivaj blesk je prave v tomto rezime
 
upir13
- moderator
2012-08-25 22:36:23+02
vyzera to zaujmavo este aby urobili cenovo dostupne bateriove generatory s podporou HSS a bude dokonale
 
denySK
2012-08-25 23:32:13+02
trosku offtopic, ale tiez velmi dobra informacia, hlavne co sa ceny tyka https://thephotogadget.com/en/content/yongnuo-yn-622-wireless-ttl-flash-trigger-set-canon
 
upir13
- moderator
2012-08-26 02:14:37+02
príspevok od: denySK
trosku offtopic, ale tiez velmi dobra informacia, hlavne co sa ceny tyka https://thephotogadget.com/en/content/yongnuo-yn-622-wireless-ttl-flash-trigger-set-canon
tento krat kopia PXL King???
 
Triton
2012-08-26 05:53:51+02
"nie sme taki bohati, aby sme kupovali lacne veci". Sam som experimentoval stymto neznackovym tovarom, nakoniec som sa toho zbavil a nakupil drahe nikon blesky a som blbec, ze som tak neurobil skor. Teraz som si do vybavy dlho nic nekupil lebo si radsej setrim na poriadne veci. Tiez 2000 e za objektiv napr je pre mna dost, ale radsej si rok pockam ako kupit nieco za polovicu a potom si buchat hlavu o stenu. O youngchujo nechcem uz nikdy nic pocut.
 
mathino
2012-08-26 15:18:47+02
príspevok od: jrfoto
zaujimave, mozno ho vezmem ako treti blesk ku canonom, ako zalohu, HSS je pre mna dolezite, lebo 95 percent co pouzivaj blesk je prave v tomto rezime
Hej, presne tak uvažujem aj ja. Počkám si kým príde a na nejaké názory od ľudí a potom ho možno vezmem. HSS mi je dosť potrebné.
 
mathino
2012-08-26 15:22:14+02
príspevok od: upir13
tento krat kopia PXL King???
Ani nie. YN-622 podporuje riadenie výkonu skupín bleskov (flash ratio A:B, A:B C) - táto funkcia chýba u Pixel King. Ďalej, YN-622 nemá USB port pre upgrade FW (čo je, myslím, dosť fail).

...v oficiálnom návode na Pixel King je info o tzv. N-ETTL zariadení, ktoré by malo fungovať podobne ako AC3 zone controller na PocketWizard. Dúfam, že príde v dohľadnej dobe, pretože s Kingami som spokojný a páči sa mi aj možnosť upgradu FW.
 
Paulie
2012-08-26 15:33:51+02
príspevok od: Triton
"nie sme taki bohati, aby sme kupovali lacne veci". Sam som experimentoval stymto neznackovym tovarom, nakoniec som sa toho zbavil a nakupil drahe nikon blesky a som blbec, ze som tak neurobil skor. Teraz som si do vybavy dlho nic nekupil lebo si radsej setrim na poriadne veci. Tiez 2000 e za objektiv napr je pre mna dost, ale radsej si rok pockam ako kupit nieco za polovicu a potom si buchat hlavu o stenu. O youngchujo nechcem uz nikdy nic pocut.
Najvác ma pobaví, keď si niekto kúpi lacný čajna blesk, spraví dokopy 20 záberov a po dvoch týždňoch už vypisuje na fóre aký je s ním maximálne spokojný atď. Mesiac na to mu blesk zhasne a potom lamentuje že čo má robiť a či sa to nedá opraviť na kolene. Stále platí staré známe "z h*vna bič neupletieš", hlavne nie z čínskeho.
 
cica6
2012-08-26 16:12:22+02
omg. ved si kuptne normalny blesk! canon 430II je na toto najlepši je malý. dost výkonný. 43 je dosť. zaujimalo by ma ci vobec niekto z vas pouzil plny vykon blesku...v akejkolvek sytuacii... ak pri 200 iso chcete s cca 2 metre mat správnu expozíiciu v uplneej tme pri plnom vykone blesku (43) potrebujete 22clonu...

canon speedlite 430ii je dost maly a pohotovy blesk . rychlo sa nabyja . na dlhu vydrz a dobru konstrukciu. nedavno som natrafil na clanok v ktorom sa jedna o HSS a blesky speedlite a pocketwizard... s ich testovania vysiel najlepsie zo vsetkych canon bleskov prave 430ii...

ZABUDATE NA JEDEN PROBLEM. pri HSS je vybojka ovela viac namahana ako pri normalnom rezime. a moze sa vam lahko stat ze sa blesk jednoducho pokazí, zhorí...to plati pre shit blesky...

omg usterite 40-100eur . a koli tomu tu vazadzate temu a riesite hluposti. ako cely cas. stale sa len azoberate technikov a nie fotenim. nieste umelci...

to fakt kazdeho "chlapa" neskutocne vzrusuje technika a tesi sa ked si kupi niaku novu hračku?
zabúdate na to čo je najdolezitejšie. výsledok čiže fotka.

mimochodom canon speedlite 430ii sa dá v baźare zohnať za 100-150e (PS: fakt choré koli 50 euram čakať kým vyrobia nový blesk a uvedú ho na trh)
 
upir13
- moderator
2012-08-26 16:39:42+02
príspevok od: mathino
Ani nie. YN-622 podporuje riadenie výkonu skupín bleskov (flash ratio A:B, A:B C) - táto funkcia chýba u Pixel King. Ďalej, YN-622 nemá USB port pre upgrade FW (čo je, myslím, dosť fail).

...v oficiálnom návode na Pixel King je info o tzv. N-ETTL zariadení, ktoré by malo fungovať podobne ako AC3 zone controller na PocketWizard. Dúfam, že príde v dohľadnej dobe, pretože s Kingami som spokojný a páči sa mi aj možnosť upgradu FW.
Vies to tam nastavit ja to pouzivam uplne pravidelne. Ale musis ist cez menu fotaku a zapnut jednu vec.. z hlavy to neviem ale pravidelne to vyuzivam, takze to urcite ide
 
mathino
2012-08-26 16:42:25+02
príspevok od: upir13
Vies to tam nastavit ja to pouzivam uplne pravidelne. Ale musis ist cez menu fotaku a zapnut jednu vec.. z hlavy to neviem ale pravidelne to vyuzivam, takze to urcite ide
Fakt ? :-O Tak ak by si mal čas, tak mi prípadne pozri, čo treba zapnúť/prestaviť :-P Díks vopred
 
upir13
- moderator
2012-08-26 17:48:05+02
príspevok od: mathino
Fakt ? :-O Tak ak by si mal čas, tak mi prípadne pozri, čo treba zapnúť/prestaviť :-P Díks vopred
zajtra budem mat konecne fotak opat v ruke a kuknem ti to aspon an 7Dcke, vlezes do menucka, kontrola blesku, kontrola externeho blesku a tam je taka polozka tusim, ze wireles nieco a tu treba povolit. Potom ti to vyhodi dialse moznosti na volby a tam uz si treba najst ten A:B, A:B+C atd. Len zmeny a komenzacie robis cez fotak. Co mne osobne vyhovuje viacej ako cez nejake tlacitka
 
busva
2012-08-28 22:32:24+02
YN-622 m8 hlavne ale TTL pass-through hot shoe, takže môžeš nasadiť na blesk aj na odpaľovač, ktorý máš nasadený na tele a funguje ti TTL.

Nemusíš si teda pripájať odpaľovač cez kábel a pripevniť kamsi k telu, aby si si mohol na sánky dať ďalší blesk. (ako pri pixel king)
 
denySK
2012-09-08 09:42:15+02
tak blesk 568ex sa uz predava, cena na ebay od £111libier co je pri sucasnom kurze 145eur.
 
denySK
2012-09-08 09:45:18+02
príspevok od: upir13
Vies to tam nastavit ja to pouzivam uplne pravidelne. Ale musis ist cez menu fotaku a zapnut jednu vec.. z hlavy to neviem ale pravidelne to vyuzivam, takze to urcite ide
ta vec bude asi odpalovanie internym bleskom pixel kingy nedokazu flash ratio pri TTLku...
 
Paulie
2012-09-08 10:01:00+02
príspevok od: denySK
tak blesk 568ex sa uz predava, cena na ebay od £111libier co je pri sucasnom kurze 145eur.
To si radšej priplatím 50€ za Metz 50 AF-1 a mám plnú kompatibilitu a hlavne spolahlivosť.
 
denySK
2012-09-08 11:37:00+02
príspevok od: Paulie
To si radšej priplatím 50€ za Metz 50 AF-1 a mám plnú kompatibilitu a hlavne spolahlivosť.
suhlas, ked zoberieme do uvahy mozne clo a dan, dostaneme sa cca na cenu metzu 50...aspon ze tie odpalovace yn 622 maju super cenu
 
upir13
- moderator
2012-09-08 19:25:52+02
príspevok od: denySK
ta vec bude asi odpalovanie internym bleskom pixel kingy nedokazu flash ratio pri TTLku...
natocim ti to na telefon??? aj dnes som s tym fotil ale potrebujes model fotaku, kde mas podporu ovladat blesk cez menu
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()