Hore
Fórum » Strobist
 

Polovica obrazu čierna pri čase 1/320 z ext.bleskom

Peto15
Peto15 2013-12-20 17:11:17+01
Čavte chcem sa opýtať mám taký menší problém ,odpalovače mám yongnou rf-603 k nim dva blesky nikon sb-700 a čínsky triopo a telo nikon d3100. Dnes som niečo skúšal a keď som potreboval čas 1/320 tak mi to urobilo spodok čierny len pri 1/200 to bolo v poriadku. Je to tím že d3100 nepodporuje HSS a keď budem fotiť za jasného dňa vonku s dvoma bleskami mimo tela budem fotiť portrét ,tak nesiem ísť s časom vyšie ako 200 ? Tu je aj fotka síce celá prepálená a teraz narýchlo foťená
 
Peto15
2013-12-21 10:35:20+01
príspevok od: pufko
Síce stále niečo kupuješ (nevieme čo), ale asi samé "viny" chceš sa odpichnúť od pozadia a clonu môžeš použiť iba f/4 , potom ti je expozičný čas 1/8000 u D7000 k ničomu. Čo tak si kúpiť niečo svetelnejšie a na osvietenie tváre použiť trebárs odraznú dosku miesto blesku + sa postaviť tak aby som si rukou dokazal pricloniť priamy dopad slnka na predný člen objektívu. Bez tak ti slnko bude pravdepodobne robiť na fotkách prasiatka...

Tiež mám blesk, ale používam ho len v nevyhnutných prípadoch.
mám ved 50 ku 1.8 tak chcem využívať aj clonu 1.8 ale pri silnom svetlo to z bleskom nepojde ,len ak bez bleskov
 
Peto15
2013-12-21 11:17:01+01
príspevok od: total empty
Blesk sa používa tam kde je málo svetla, neviem čo ty chceš robiť za experiment, ale v pripade potreby sa to dá riešiť nasvietením.
dnes som to skúšal vonku čas 1/400 použitý dva blesky clona 1.8 a bez čiernych pásov myslím že je to v poriadku . Takže mi fungujú blesky ako by som mal podporu HSS tele.
 
total empty
2013-12-21 12:08:55+01
príspevok od: Peto15
dnes som to skúšal vonku čas 1/400 použitý dva blesky clona 1.8 a bez čiernych pásov myslím že je to v poriadku . Takže mi fungujú blesky ako by som mal podporu HSS tele.
Ale vysvetli mi logiku: Chceš fotiť cez deň pri silnom svetle,praskneš na sklo ND filter, blyskneš bleskom a cvakneš v rýchlych časoch.
Ono tie super rýchle časy nedokážu tak prekresliť fotku a môžu sa tam objaviť iné neduhy, stratíš farebnosť,šum.....Iná vec, keby si používal nejakú super profi techniku, ale aj tak v tom nevidím logiku.
Skôr by som sa prikláňal k externému nasvieteniu alebo odrazke.
Musíš pochopiť ako sa kreslý svetlom,koľko ho má byť ,skade a ako ma dopadať, akú teplotu bielej, čo je rozptyl a sústredenie svetla....
 
bonifacko
2013-12-21 12:20:05+01
príspevok od: total empty
Ale vysvetli mi logiku: Chceš fotiť cez deň pri silnom svetle,praskneš na sklo ND filter, blyskneš bleskom a cvakneš v rýchlych časoch.
Ono tie super rýchle časy nedokážu tak prekresliť fotku a môžu sa tam objaviť iné neduhy, stratíš farebnosť,šum.....Iná vec, keby si používal nejakú super profi techniku, ale aj tak v tom nevidím logiku.
Skôr by som sa prikláňal k externému nasvieteniu alebo odrazke.
Musíš pochopiť ako sa kreslý svetlom,koľko ho má byť ,skade a ako ma dopadať, akú teplotu bielej, čo je rozptyl a sústredenie svetla....
Čo je to rýchly čas a ako sa odlišuje od pomalého času.
 
total empty
2013-12-21 12:36:01+01
príspevok od: bonifacko
Čo je to rýchly čas a ako sa odlišuje od pomalého času.
Nechytaj ma za slovička, ak je čas uzavierky 1/4000 čo je 0,00025sek, tak to je dosť rýchly čas, nie ? Možno som sa nevyjadril presne vedecky, ale ty by si mal tomu rozumieť.
A pomaly..... 1/50sek a menej.
A je to čas,ako dlho dopadá svetlo na snimač.
Keď potrebuješ presné definície tak gugli, abo daj tu svoje.
 
blahoslav J B Art
2013-12-21 12:55:26+01
príspevok od: bonifacko
Čo je to rýchly čas a ako sa odlišuje od pomalého času.
uplne jednoducho to objasnuje teoria relativity
 
Peto15
2013-12-21 12:55:43+01
príspevok od: total empty
Nechytaj ma za slovička, ak je čas uzavierky 1/4000 čo je 0,00025sek, tak to je dosť rýchly čas, nie ? Možno som sa nevyjadril presne vedecky, ale ty by si mal tomu rozumieť.
A pomaly..... 1/50sek a menej.
A je to čas,ako dlho dopadá svetlo na snimač.
Keď potrebuješ presné definície tak gugli, abo daj tu svoje.
raz som fotil vonku vtedy som nemal externé blesky ani nič proste len telo a pevnú 50 1.8 fotil som na slnku na lúke čas mi vychádzal 1/4000 pri clone 1.8 a prepaľovalo musel som pricloniť, keď som fotil do proti svetla tak sa mi robili tiene pod očami keď sa sesterka otočila do svetla jej vadilo slnko tak zato som sa pýtal za tie časi a aj pri športe ked je slnečný deň,tak sa zvykne použiť okolO 1/400 a clona okolo 5.6
Pri 1/200 by to prepalovalo na nízkej clone
 
total empty
2013-12-21 13:18:47+01
príspevok od: blahoslav J B Art
uplne jednoducho to objasnuje teoria relativity
presne tak
 
total empty
2013-12-21 13:21:31+01
príspevok od: Peto15
raz som fotil vonku vtedy som nemal externé blesky ani nič proste len telo a pevnú 50 1.8 fotil som na slnku na lúke čas mi vychádzal 1/4000 pri clone 1.8 a prepaľovalo musel som pricloniť, keď som fotil do proti svetla tak sa mi robili tiene pod očami keď sa sesterka otočila do svetla jej vadilo slnko tak zato som sa pýtal za tie časi a aj pri športe ked je slnečný deň,tak sa zvykne použiť okolO 1/400 a clona okolo 5.6
Pri 1/200 by to prepalovalo na nízkej clone
...a ISO riešiš ? Inak v takom prípade by ti pomohol ten ND filter.
 
bonifacko
2013-12-21 13:34:15+01
príspevok od: total empty
Nechytaj ma za slovička, ak je čas uzavierky 1/4000 čo je 0,00025sek, tak to je dosť rýchly čas, nie ? Možno som sa nevyjadril presne vedecky, ale ty by si mal tomu rozumieť.
A pomaly..... 1/50sek a menej.
A je to čas,ako dlho dopadá svetlo na snimač.
Keď potrebuješ presné definície tak gugli, abo daj tu svoje.
Ach tak, ty si mal na mysli kratky, alebo dlhy čas expozície. Lebo fakt nepoznam RYCHLY/POMALY čas. Taky rozmer čas nema.
 
bonifacko
2013-12-21 13:36:22+01
príspevok od: blahoslav J B Art
uplne jednoducho to objasnuje teoria relativity
Ano, tak ho aplikuj na podmienky fotografovania.
Apropo, kedysi ako pubertiaci sme poznali definíciu tzv. absolutnej rychlosti, poznáš?
http://www.smiechoty.sk/vtip/14453/
 
Peto15
2013-12-21 13:54:01+01
príspevok od: total empty
...a ISO riešiš ? Inak v takom prípade by ti pomohol ten ND filter.
samozrejme že iso najnižšie som mal teda 100
 
pufko
2013-12-21 19:09:54+01
príspevok od: Peto15
dnes som to skúšal vonku čas 1/400 použitý dva blesky clona 1.8 a bez čiernych pásov myslím že je to v poriadku . Takže mi fungujú blesky ako by som mal podporu HSS tele.
Chudák pes, denné svetlo a ty potrebuješ dokonca dva blesky, ja umriem...
Na jeho mieste by som ťa pohrýzol.

Začni fotiť tak aby si tie blesky nepotreboval, využívaj to svetlo ktoré je prirodzené, nemusíš následne riešiť synchro čas, ani expozičný čas, nemusíš extra cloniť, používať ND filtre na degradáciu obrazu, potom musíš retušovať blesky v jeho očiach

Príde mi to ako by si chcel za každú cenu všetko robiť opačne ako je bežne zaužívané
 
Peto15
2013-12-21 19:15:24+01
príspevok od: pufko
Chudák pes, denné svetlo a ty potrebuješ dokonca dva blesky, ja umriem...
Na jeho mieste by som ťa pohrýzol.

Začni fotiť tak aby si tie blesky nepotreboval, využívaj to svetlo ktoré je prirodzené, nemusíš následne riešiť synchro čas, ani expozičný čas, nemusíš extra cloniť, používať ND filtre na degradáciu obrazu, potom musíš retušovať blesky v jeho očiach

Príde mi to ako by si chcel za každú cenu všetko robiť opačne ako je bežne zaužívané
ja som doteraz využíval prírodné svetlo , teraz chcem doplnať aj umelým ved je to normálne že sa fotí aj za slnečného dna s bleskami nie ?
 
pufko
2013-12-21 19:50:29+01
Používa sa to vtedy ked to je nevyhnutné, pokial je to možné vždy radšej bez blesku. Mne to príde, že ty si myslíš že používaním bleskov postúpiš do vyššej ligy
Tým bleskom sa dá aj hodne pokaziť
 
Peto15
2013-12-21 20:07:29+01
príspevok od: pufko
Používa sa to vtedy ked to je nevyhnutné, pokial je to možné vždy radšej bez blesku. Mne to príde, že ty si myslíš že používaním bleskov postúpiš do vyššej ligy
Tým bleskom sa dá aj hodne pokaziť
okey teda dakujem za rady
 
hugoba
2013-12-21 21:38:35+01
a co tak si znizit výkon blesku,keď už si potrebuješ len priblisnuť?
 
Peto15
2013-12-22 09:15:20+01
príspevok od: hugoba
a co tak si znizit výkon blesku,keď už si potrebuješ len priblisnuť?
ved na 1/128 by som ho použil viac menej
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()