Hore
Fórum » Strobist
 

TTL odpalovace vs integrovane v DSLR

Robco
Robco 2011-08-09 12:50:58+02
Zdravim. Nenasiel som podobne vlakno tak zakladam nove (mozno take je a hned dostanem par oveciek ). Rozmyslam nad kupou odpalovacov bleskov s TTL meranim. Chcem zistit ci je potrebne ich vlastnit alebo rovnaku funkciu splni aj integrovane odpalovanie s DSLR, ktora ho podporuje -600d, 60d, 7d. Vlastnim c450D a radiove odpalovace pouzivam v interiery kde plnia svoju funkciu na 100 percent. V exteriery by sa mi ale hodil system TTL. Oplati sa teda do nich investovat alebo mi staci kupit si danu zrkadlovku. Chcem vediet nazory ludi co uz maju nejake tie skusenosti s oboma systemami. Za rady vopred dakujem.
 
Robco
2011-08-09 15:53:25+02
príspevok od: conan7
no nič na tom nemení že pocketwizardy sú strašne drahé veci a nie sú bezchybné ale veľakrát šetria čas, energiu a nervy. peňaženku nešetria. to už ty sa musíš rozhodnúť či sa ti to oplatí investovať do takých drahých hračiek
a to ani nehovorím, že ako som ja stratil jeden vysielač uprostred pšeničného pola
kde si ho stratil? nemas priblizne suradnice? Ved to je ten problem ze potrebujem min 2 zariadenia. Jedno na ovladanie a druhe na primanie signalu. No a ked chcem pouzit druhy blesk tak este dalsie a to je uz poriadne draha sranda. kombinovat s klasickym cinskym radiovym sa to asi neda ze ten by som mastavoval manualne.
 
conan7
2011-08-09 16:04:03+02
príspevok od: Robco
kde si ho stratil? nemas priblizne suradnice? Ved to je ten problem ze potrebujem min 2 zariadenia. Jedno na ovladanie a druhe na primanie signalu. No a ked chcem pouzit druhy blesk tak este dalsie a to je uz poriadne draha sranda. kombinovat s klasickym cinskym radiovym sa to asi neda ze ten by som mastavoval manualne.
nehľadaj, na druhý deň som išiel hľadať a našiel som happyend
Tak čo už. 250€/zariadenie
Niečo nemám vyskúšané ale keď dokúpim ďalšie blesky tak skúsim pošpekulovať že jeden blesk s PW nechám ako Master a ostatné (bez PW) ako Slave, že aké je to spolahlivé, ako sa s tým robí, zatial mám len jeden blesk, teda do tejto problematiky som sa dovtedy neponoril, tak neviem ako to funguje....
 
IceDive1
2011-08-09 16:12:21+02
príspevok od: conan7
ani rádio nie je 100%, neviem u vás ako, ale u mňa nie
U mna zatial 100% spokojnost aj uspesnost. Ale zase prestavaju stacit systemaky.
 
conan7
2011-08-09 16:59:10+02
príspevok od: IceDive1
U mna zatial 100% spokojnost aj uspesnost. Ale zase prestavaju stacit systemaky.
ja PW mám cca 7 mesiacov a stále som si nespravil "študijný týždeň" aby som objavil a pochopil všetky funkcie čo mi ponúka. hanba.
 
Daniel.U
2011-08-09 21:30:14+02
to infra zas netreba tak strasne zatracovat. CLS funguje dobre, s internym blekom som odpaloval na priamo tak do 20 m aj na slnku. CLovek ho ma stale so sebou, nic netreba pripajat, bleksy sa daju regulovat z jedneho miesta na vsetky sposoby.
Nevyhody su, ze nesmie byt blesk za rohom a stale treba mat na mysli kam smeruje cidlo, co je pri rychlej akcii otravne. Keby dali cidla na obe strany, zjednodusili by situaciu asi tak o 70 percent. Este keby tak SU 800 mala vykyvnu hlavu, tak tiez to hovadsky pomoze. To su take drobnosti, ktore stoja dohromady 5 korun a pomohli by.
Podla mojeho nazoru je Radiopopper lepsi ako PW.
Ja som len zvedavy ked si kupim PW a zistim, ze ani ten nieje dokonaly, tak ma drbne.
 
anton julény
2011-08-09 22:09:31+02
príspevok od: Daniel.U
to infra zas netreba tak strasne zatracovat. CLS funguje dobre, s internym blekom som odpaloval na priamo tak do 20 m aj na slnku. CLovek ho ma stale so sebou, nic netreba pripajat, bleksy sa daju regulovat z jedneho miesta na vsetky sposoby.
Nevyhody su, ze nesmie byt blesk za rohom a stale treba mat na mysli kam smeruje cidlo, co je pri rychlej akcii otravne. Keby dali cidla na obe strany, zjednodusili by situaciu asi tak o 70 percent. Este keby tak SU 800 mala vykyvnu hlavu, tak tiez to hovadsky pomoze. To su take drobnosti, ktore stoja dohromady 5 korun a pomohli by.
Podla mojeho nazoru je Radiopopper lepsi ako PW.
Ja som len zvedavy ked si kupim PW a zistim, ze ani ten nieje dokonaly, tak ma drbne.
fotakinfraRadiopopperRadiopopperinfrablesk

fotakPWPWblesk

je prenos dát

RadioPopper sa pripája "analógovo" na telo master blesku (snímač/vysielač IR sa prilepí na snímač/vysielač blesku)

PW sa pripája priamo na sánky a teda priamo na kontakty
 
anton julény
2011-08-09 22:11:08+02
v predchádzajúcom komntári som dal uhlové zátvorky, ktoré sa odfiltrovali..

fotak-infra-Radiopopper-Radiopopper-infra-blesk

fotak-PW-PW-blesk

- je prenos dát
 
Daniel.U
2011-08-10 00:23:39+02
príspevok od: anton julény
v predchádzajúcom komntári som dal uhlové zátvorky, ktoré sa odfiltrovali..

fotak-infra-Radiopopper-Radiopopper-infra-blesk

fotak-PW-PW-blesk

- je prenos dát
ja viem ako funguje radiopopper. V systeme CLS si premostis ten blesk, ktory je za rohom alebo daleko. Zachova sa tym funkcionalita a vyhoda CLS, radiopopper neovplyvnuje inteligenciu rozhodovania, len replikuje co vidi a velka vyhoda je, ze nepotrebujes X prijimacov, ale ostatne blesky mozu ist v infra mode. Nizsia cena, nieje nutnost mat tolko prijimacov, kolko mas bleskov, nepotrebujes zone cotroller a ma vacssi dosah podla testov na youtube a to podstatne
 
IceDive1
2011-08-10 08:51:04+02
príspevok od: Daniel.U
ja viem ako funguje radiopopper. V systeme CLS si premostis ten blesk, ktory je za rohom alebo daleko. Zachova sa tym funkcionalita a vyhoda CLS, radiopopper neovplyvnuje inteligenciu rozhodovania, len replikuje co vidi a velka vyhoda je, ze nepotrebujes X prijimacov, ale ostatne blesky mozu ist v infra mode. Nizsia cena, nieje nutnost mat tolko prijimacov, kolko mas bleskov, nepotrebujes zone cotroller a ma vacssi dosah podla testov na youtube a to podstatne
By ma zaujimalo aky velky dosah potrebujes. PW mi 100% odpalovali z 35m kde im v ceste stala este jedna stena. Dalej sa mi to uz skusat nechcelo. Zone Controller aj keby som ho nepotreboval tak by som ho kupil, pretoze praca s nim je podstatne rychlejsia ako behanie do menu fotaka.
 
tomis.ales
2011-08-10 09:01:10+02
PW + AC controler je zatial najsofitikovanejsi dostupny radiovy system. Caka sa na Phottix Odin, ktory tiez podporuje skupiny. Canon verzia by mala prist coskoro o Nikone sa nic nevie.
Pixel TR-331(Nikon) a Pixel TR-332 (Canon) nepodporuju skupiny a mozes tak nastavit iba jeden blesk alebo iba jednu skupinu bleskov.
CLS na Nikone je fajn pokial ti nezacne zavadzat nepriehladny dazdnik alebo sa nepostavis pred neho. Natacanie bleskov na cidla tiez riadne stve. Na vacsie vzdialenosti vonku to nie je moc spolahlive. V mensej a strednej miestnosti to ide aj od stien ak mas biele steny.
 
anton julény
2011-08-10 09:50:09+02
príspevok od: IceDive1
By ma zaujimalo aky velky dosah potrebujes. PW mi 100% odpalovali z 35m kde im v ceste stala este jedna stena. Dalej sa mi to uz skusat nechcelo. Zone Controller aj keby som ho nepotreboval tak by som ho kupil, pretoze praca s nim je podstatne rychlejsia ako behanie do menu fotaka.
občas PW nefungovali tak ako mali, keď boli v blízkosti výkonnej elektroniky (na pódiu). potom som použil PW "ponožku" a potom sa to odstránilo.
 
conan7
2011-08-10 09:55:12+02
príspevok od: anton julény
občas PW nefungovali tak ako mali, keď boli v blízkosti výkonnej elektroniky (na pódiu). potom som použil PW "ponožku" a potom sa to odstránilo.
tak ja mám taký pocit že na nikon sa tie wizardy vydarili lepšie, aspoň užívatelia v nikone ani nepočuli o problémoch, ktoré sa v canone objavujú.....
 
Daniel.U
2011-08-10 10:31:02+02
príspevok od: tomis.ales
PW + AC controler je zatial najsofitikovanejsi dostupny radiovy system. Caka sa na Phottix Odin, ktory tiez podporuje skupiny. Canon verzia by mala prist coskoro o Nikone sa nic nevie.
Pixel TR-331(Nikon) a Pixel TR-332 (Canon) nepodporuju skupiny a mozes tak nastavit iba jeden blesk alebo iba jednu skupinu bleskov.
CLS na Nikone je fajn pokial ti nezacne zavadzat nepriehladny dazdnik alebo sa nepostavis pred neho. Natacanie bleskov na cidla tiez riadne stve. Na vacsie vzdialenosti vonku to nie je moc spolahlive. V mensej a strednej miestnosti to ide aj od stien ak mas biele steny.
TR-331 mera ako sa mo zachce, odpaluje ako sa mu zachce, niekedy treba vybrat baterku ked zmrzne. Profesionalne nepouzitelny. Potom otazka znie ci radsej nenatacat cidla a neumiestnovat dazdnik aby neclonil pri cene PW. Akoze ked sa naserem ho kupim, ale vyzit by sa dalo bez neho
 
martin
2011-08-10 11:46:33+02
Daniel vlastna skusenost s TR-331?
 
dodo_bb
2011-08-10 11:54:58+02
S rádiovými nemám skúsenosti, len s CLS. Keď som si prečítal knihu McNallyho o CLS, tak som si povedal, že keď on s tým dokáže robiť takéto skvelé veci, tak mne to musí stačiť a chyba nebude (ako obvykle) v technike, ale v hlave a rukách
 
IceDive1
2011-08-10 12:04:55+02
Ja si myslim ze CLS je pre zaciatocnika a bezneho amatera plne postacujuce. Profik by zase nemal problem zarobit si na PW, pokial samozrejme nefoti svadby za 100-150,-Eur.
 
jrfoto
2011-08-10 12:22:09+02
príspevok od: martin
Daniel vlastna skusenost s TR-331?
podla toho, ktora verzia to bola, prve mali velke problemi ci uz na canon alebo nikon
 
tomis.ales
2011-08-10 12:42:37+02
príspevok od: Daniel.U
TR-331 mera ako sa mo zachce, odpaluje ako sa mu zachce, niekedy treba vybrat baterku ked zmrzne. Profesionalne nepouzitelny. Potom otazka znie ci radsej nenatacat cidla a neumiestnovat dazdnik aby neclonil pri cene PW. Akoze ked sa naserem ho kupim, ale vyzit by sa dalo bez neho
Moc si ma nepotesil TR-331mam prave objednanu.
 
tomis.ales
2011-08-10 12:45:52+02
príspevok od: dodo_bb
S rádiovými nemám skúsenosti, len s CLS. Keď som si prečítal knihu McNallyho o CLS, tak som si povedal, že keď on s tým dokáže robiť takéto skvelé veci, tak mne to musí stačiť a chyba nebude (ako obvykle) v technike, ale v hlave a rukách
Nie iba v hlave a rukach, ale aj v asistentoch, ktori radi za peniaze nieco nasteluju, podrzia ci nastavia Knihu mam tiez doma.
CLS je sice lepsie ako hrdzavym drotom do oka ale AC controler + PW je system prakticky bez obmedzenia, ze ano. Ale nie zadarmo
 
dodo_bb
2011-08-10 14:46:47+02
príspevok od: tomis.ales
Nie iba v hlave a rukach, ale aj v asistentoch, ktori radi za peniaze nieco nasteluju, podrzia ci nastavia Knihu mam tiez doma.
CLS je sice lepsie ako hrdzavym drotom do oka ale AC controler + PW je system prakticky bez obmedzenia, ze ano. Ale nie zadarmo
Tak nejak a hlavne je to vždy o móde a postupe techniky. Pred 3 rokmi všetci opľúvali systémové blesky a každý kupoval a chválil štúdiové obludy. A PW vtedy neexistovali Teraz chce mať každý tri systemáky s TTL Aby mali slečinky krásne a hlavne TTL presvietenú tváričku
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()