Hore
Fórum » Strobist
 

Strieborny dazdnik namiesto deauty dishu

jafotic
2011-12-16 15:26:53+01
Zdravim chcel by som sa opytat ci bude velmi velky rozdiel ked si namiesto BEAUTY DISHU kupim strieborny odrazny dazdnik .

Ide oto ze beauthy dish robi taky specificky efekt a striborny odrazny dazdnik je mu podobny a ja by som potreboval vediet do akej mieri.. Mam v plane kupit nejaku 100vku a k tomu YN 560 alebo cano 430II
 
jafotic
2011-12-16 15:44:19+01
a este bude lepsi tento http://www.ebay.com/itm/Photo-Umbrella-102cm-40-Silver-Black-Umbrella-/140586813127?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20bba086c7

alebo tento http://cgi.ebay.com/42-105cm-Silver-Black-Parabolic-Type-Umbrella-Zone-3-/160475666128?pt=UK_Photography_StudioEquipment_RL&hash=item255d1856d0
 
valec86
2011-12-16 15:52:44+01
trosku mimo temy, xel som si kupit externy softbox, rozmyslal som preco stoji elinchrom tolko a cinske napodobeniny tak malo. ked som videl konstrukciu elinchromu a vydrz nemozem nato dopusti. nie vzdy sa oplati kupovat lacne veci
 
conan7
2011-12-16 15:53:49+01
bude
 
jafotic
2011-12-16 18:45:57+01
príspevok od: valec86
trosku mimo temy, xel som si kupit externy softbox, rozmyslal som preco stoji elinchrom tolko a cinske napodobeniny tak malo. ked som videl konstrukciu elinchromu a vydrz nemozem nato dopusti. nie vzdy sa oplati kupovat lacne veci
mam cinsky softbox za (neviem presne 35€ ??) mam ho uz dost dlho a pouzil som ho uz x krat - je ako novy a neviem si predstavit co viac mi moze poskytnut ten 200€ znackovy Na zaklade toho mam v plane kupit este jeden a smejem sa tym ktory maju tie drahe s rovnakou fukcnostou..
 
jafotic
2011-12-16 18:47:54+01
príspevok od: conan7
bude
do certa.. som myslel ze rozdiel bude ale len maly..
 
valec86
2011-12-16 19:17:49+01
jafotic ten moj stal asi 40 e no rozlozim ho jednym tahom a nemusim tam pchat tie kovove palicky a podobne srandy
 
tino8
2011-12-16 21:14:34+01
príspevok od: jafotic
do certa.. som myslel ze rozdiel bude ale len maly..
preco si si to myslel..?? Na webe je dost materialov ohladom svietenia a ked trosicku pogooglis, tak urcite najdes aj kopec zaberov/videa ako vyzeraju fotky ked pouzijes beauty dish, odrazny daznik a akykolvek iny zdroj svetla s ktorym si to mozes porovnat..

Ja som davnejsie kupil lacne cinske dazniky a uz nikdy viac (cez odrazny mi blesk prestrelil dost svetla aj za daznik napriklad). Netvrdim ze treba kupit zrovna najdrahsi Elinchrom alebo nieco podobne, ale rozhodne by som sa vyvaroval tych najlacnejsich veci. Funkcne ako aj trvacnostou to urcite nieje na 100% to iste!
 
jafotic
2011-12-17 10:37:02+01
S kvalitou je to mozno pravda (aj ked pouivam cinsky softbox a som spokojny s odraznym dazdnikom to moze byt predsa ine ako pises) ale ide mi viac menej o funkcnost v porovnani s beauty dishom CONAN 7 sturecne odpisal ze rozdiel bude a neviem ci teda pojdem do reflex. dazdnika. Ide mi o efekt beauty disku a keby si (lacnejsi a skladnejsi dazdnik k tom priblizil tak ano ale ked rozdiel bude asi nie..)
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-12-17 11:40:14+01
príspevok od: jafotic
Zdravim chcel by som sa opytat ci bude velmi velky rozdiel ked si namiesto BEAUTY DISHU kupim strieborny odrazny dazdnik .

Ide oto ze beauthy dish robi taky specificky efekt a striborny odrazny dazdnik je mu podobny a ja by som potreboval vediet do akej mieri.. Mam v plane kupit nejaku 100vku a k tomu YN 560 alebo cano 430II
k externemu blesku skor ten dáždnik, lebo do dishu je lepšie aj tak svietit normálnym štúdiovým bleskom inak to robí blbosti, a ano bude to uplne ine svetlo dish je iny ako daždnik.
 
jafotic
2011-12-17 12:17:47+01
No ok, vdaka za info ze k beauty dishu treba riadne svetlo, lebo ja som (ak by som ho zriesil) chcel pouzit externy blesk..

Tak musim puvazovat co a ako.. Lebo trepat sa do exterieru s beauty dishom a este k tomu studiovym svetlom+zdroj, no neviem.. V studiu by to bola parada..
Vdaka za rady
 
conan7
2011-12-17 12:42:20+01
príspevok od: Jozef Peniak
k externemu blesku skor ten dáždnik, lebo do dishu je lepšie aj tak svietit normálnym štúdiovým bleskom inak to robí blbosti, a ano bude to uplne ine svetlo dish je iny ako daždnik.
dovolím si nesúhlasiť, sú už výborné dishy aj k externým bleskom, len škoda že nie v našich končinách
http://www.kaceyenterprises.com/?page_id=461

alebo mola. ale to je už cenovo niekde inde.
 
denySK
2011-12-17 12:54:33+01
príspevok od: valec86
jafotic ten moj stal asi 40 e no rozlozim ho jednym tahom a nemusim tam pchat tie kovove palicky a podobne srandy
ake palicky? ja mam tiez cinsky za cca 35€, velkost 60x60cm a ziadne palicky netreba vkladat, a tiez ma dve difuzne latky..plna spokojnost
 
tomis.ales
2011-12-17 13:15:29+01
príspevok od: Jozef Peniak
k externemu blesku skor ten dáždnik, lebo do dishu je lepšie aj tak svietit normálnym štúdiovým bleskom inak to robí blbosti, a ano bude to uplne ine svetlo dish je iny ako daždnik.
Cau.
Chcel by som sa spytat v com je ten rozdiel, medzi striebornym dazdnikom a dishom. Tiez by ma zaujimalo porovnanie bieleho dishu a strieborneho. Ak vies, prosim napis. Ja som sa snazil najst konktretne porovnania na nete, ale bez uspechu.
Dik.
 
anton julény
2011-12-17 13:36:03+01
príspevok od: conan7
dovolím si nesúhlasiť, sú už výborné dishy aj k externým bleskom, len škoda že nie v našich končinách
http://www.kaceyenterprises.com/?page_id=461

alebo mola. ale to je už cenovo niekde inde.
pozri si www.lumodi.com, sú ľahké a na pripojenie na blesk im stačí suchý zips.
použil som ich napr. tu
www.ephoto.sk/uzivatel/fotono/fotografie/248324/chvm/
 
anton julény
2011-12-17 13:48:01+01
príspevok od: tomis.ales
Cau.
Chcel by som sa spytat v com je ten rozdiel, medzi striebornym dazdnikom a dishom. Tiez by ma zaujimalo porovnanie bieleho dishu a strieborneho. Ak vies, prosim napis. Ja som sa snazil najst konktretne porovnania na nete, ale bez uspechu.
Dik.
www.lumodi.com, nájdeš tam biely, strieborný a platinový. pre moje potreby sa mi zdalo použitie dish-u pohodlnejšie a malo rovnomernejšie rozloženie svetla v priestore ako strieborný dáždnik (mimochodom, za dážnikom od walimexu mi nefungoval PW ak nebol priamo viditeľný, za podobným dážnikom z číny bez problémov)
 
conan7
2011-12-17 14:24:20+01
príspevok od: anton julény
www.lumodi.com, nájdeš tam biely, strieborný a platinový. pre moje potreby sa mi zdalo použitie dish-u pohodlnejšie a malo rovnomernejšie rozloženie svetla v priestore ako strieborný dáždnik (mimochodom, za dážnikom od walimexu mi nefungoval PW ak nebol priamo viditeľný, za podobným dážnikom z číny bez problémov)
čo si tam mal olovo?
 
anton julény
2011-12-17 14:39:11+01
príspevok od: conan7
čo si tam mal olovo?
vnútorná strana dáždnika vyzerala ako z hrubšieho alobalu - a keďže to bol relatívne veľký priestor a kopa elektroniky (koncert v kinosále), tak to odtienilo..
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-12-17 23:10:03+01
príspevok od: tomis.ales
Cau.
Chcel by som sa spytat v com je ten rozdiel, medzi striebornym dazdnikom a dishom. Tiez by ma zaujimalo porovnanie bieleho dishu a strieborneho. Ak vies, prosim napis. Ja som sa snazil najst konktretne porovnania na nete, ale bez uspechu.
Dik.
prechod svetlo tieň na pleti a predmetoch, distrinbúcia svetla v ploche - aj medzi dishmi sú rozdiely od značky k značke , zatiaľ najlepšie dishe čo som snimi fotil mal jednoznačne hensel potom elinchorm.
 
mipro
2011-12-18 08:53:07+01
ked ches rieist kvalitu nielen spracovanim ale aj pouzitelnostou no zaroven chces aj softbox aj bdish chod do elinchromu rotalux octa kde mas pribalene aj deflektory.. to robi dost podobne svetlo beznemu beuatydishu.
a aky je rozdiel medzi elinami a cinanmi? ked nepocitam to ze rotalux od elinchromu rozlozis za par sekund a cinsky softbox mnoho vela minut tak urcite je to aj material a pevnost spojova pokial a pokial ho planujes naozaj aktivne pouzivat to znamena rozkladat a skladat castejsie sam pochopis za co je ta vyzsia suma. lutovat urcite nebudes.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()