Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Odlesky po nasadení ND 1000 filt. na systém Cokin.

RadovanŠkohel
2012-08-10 12:29:16+02
Ahojte,pri nasadení ND 1000 filtra na systém Cokin s objektívom Tokina 12-24...
mi vznikajú na výslednej foto silné odlesky, dokonca sa na výslednej foto odráža aj
objektív.
Skúsil som systém C. aj oblepiť páskou ale vždy tam boli odlesky a v strede foto aj červená machuľa od šošovky ...
Má s tým niekto skúsenosť ?
Ďakujem ...
 
tomis.ales
2012-08-10 12:45:43+02
Na fotaku si zalep hladacik
 
yanoschick
2012-08-10 13:56:43+02
Big Stopper od Lee ma po obvode nalepene penove tesnenie, aby medzi drziakom a samotnym filtrom nevnikalo neziaduce svetlo. Fotil som cez den casy okolo 180 sekund a zaslepku na hladacik som nepouzil. Ale urcite hodne pokusu. Ukazkove fotky by neboli???
 
RadovanŠkohel
2012-08-10 14:37:32+02
Na Cokin držiaku, už papierovou páskou prelepené viditeľné otvory, ktorými môže vôjsť svetlo..
 
RadovanŠkohel
2012-08-10 14:38:31+02
príspevok od: yanoschick
Big Stopper od Lee ma po obvode nalepene penove tesnenie, aby medzi drziakom a samotnym filtrom nevnikalo neziaduce svetlo. Fotil som cez den casy okolo 180 sekund a zaslepku na hladacik som nepouzil. Ale urcite hodne pokusu. Ukazkove fotky by neboli???
Na Cokin držiaku, už papierovou páskou prelepené viditeľné otvory, ktorými môže vôjsť svetlo..
 
RadovanŠkohel
2012-08-10 14:44:02+02
príspevok od: yanoschick
Big Stopper od Lee ma po obvode nalepene penove tesnenie, aby medzi drziakom a samotnym filtrom nevnikalo neziaduce svetlo. Fotil som cez den casy okolo 180 sekund a zaslepku na hladacik som nepouzil. Ale urcite hodne pokusu. Ukazkove fotky by neboli???
ešte raz tá fotka..
 
yanoschick
2012-08-10 18:01:30+02
príspevok od: RadovanŠkohel
ešte raz tá fotka..
Sa vyjadrim len k ukazu v strede zaberu, v hornej polovici oblohy (v tvare polmesiaca smerujuceho dole). To sa mi stavalo ked som nemal filter spravne zasunuty v drziaku - na prilozenej fotografii vpravo oznacene miesto vpusta svetlo. Ked filter sedi presne aj hore aj dole, tesnenie spomenute vyssie splna ulohu na 100%. Zvysok (male odrazy, odlesky svetla) moze byt podla mna sposobene prenikajucim svetlom odrazajucim sa od prachu na prednom clene objektivu, resp na vnutornej strane filtra. ALE MOZNO sa mylim... v tom pripade sorry.
 
transporti686
2012-08-10 18:47:58+02
príspevok od: RadovanŠkohel
Ahojte,pri nasadení ND 1000 filtra na systém Cokin s objektívom Tokina 12-24...
mi vznikajú na výslednej foto silné odlesky, dokonca sa na výslednej foto odráža aj
objektív.
Skúsil som systém C. aj oblepiť páskou ale vždy tam boli odlesky a v strede foto aj červená machuľa od šošovky ...
Má s tým niekto skúsenosť ?
Ďakujem ...
a aký ND 1000x filter vlastne máš?
 
transporti686
2012-08-10 18:59:32+02
príspevok od: RadovanŠkohel
ešte raz tá fotka..
ten odlesk kruhový naozaj vyzerá ako od objektívu resp. od čočky

ak je ten filter fyzicky v poriadku, nie je poškrábaný resp. nie je na ňom taký kruh a nejaké masnoty alebo niečo podobné, tak by som ho asi skúsil podržať priamo na objektíve, ak to vypuklosť prednej šošovky dovoľuje, keď ho dobre podržíš nemalo by ani svetlo vnikať a pozrieť potom na foto, či to robí aj vtedy.

ja mám hitech Pro Stop a tá guma čo tam bola, tak tá mi moc nevyhovovala, dával som to do držiaku od cokinu a stále to nebolo úplne ono, tak som ju napokon liehom či čím už ani neviem dal dole a urobil si vlastný systém odfiltrovania svetla a dávania na objektív, ale už je to obmedzenie a neviem ho používať ľahko pre viac objektívov.
 
transporti686
2012-08-10 19:00:24+02
a zakryť aj hľadáčik pri expozícii pre istotu.
 
RadovanŠkohel
2012-08-10 19:55:29+02
príspevok od: transporti686
ten odlesk kruhový naozaj vyzerá ako od objektívu resp. od čočky

ak je ten filter fyzicky v poriadku, nie je poškrábaný resp. nie je na ňom taký kruh a nejaké masnoty alebo niečo podobné, tak by som ho asi skúsil podržať priamo na objektíve, ak to vypuklosť prednej šošovky dovoľuje, keď ho dobre podržíš nemalo by ani svetlo vnikať a pozrieť potom na foto, či to robí aj vtedy.

ja mám hitech Pro Stop a tá guma čo tam bola, tak tá mi moc nevyhovovala, dával som to do držiaku od cokinu a stále to nebolo úplne ono, tak som ju napokon liehom či čím už ani neviem dal dole a urobil si vlastný systém odfiltrovania svetla a dávania na objektív, ale už je to obmedzenie a neviem ho používať ľahko pre viac objektívov.
filter je novy... poriesim to home made drziakom. . dakujem vsetkym..
 
transporti686
2012-08-10 20:07:25+02
príspevok od: RadovanŠkohel
filter je novy... poriesim to home made drziakom. . dakujem vsetkym..
ja by som to testol najprv priamo na tom objektíve, čo to spraví.
 
RadovanŠkohel
2012-08-10 20:18:07+02
príspevok od: transporti686
ja by som to testol najprv priamo na tom objektíve, čo to spraví.
testol som a odlesky respektive v strede cervena machula od sosovky.. ? dal som ciry srobovaci filter a na priamo nan nalepil ND1000 a odlesky menej aj machula sa straca..ale nie je to ono...
 
transporti686
2012-08-10 20:21:19+02
príspevok od: RadovanŠkohel
testol som a odlesky respektive v strede cervena machula od sosovky.. ? dal som ciry srobovaci filter a na priamo nan nalepil ND1000 a odlesky menej aj machula sa straca..ale nie je to ono...
a aký to je filter? značka?
 
RadovanŠkohel
2012-08-10 20:33:42+02
príspevok od: transporti686
a aký to je filter? značka?
Hitech...
 
transporti686
2012-08-10 20:38:17+02
príspevok od: RadovanŠkohel
Hitech...
hm Karle, tak s Hitechom som takéto niečo nepozoroval, prípadne ak by problém trval tak sa obráť priamo na Hitech www.formatt.co.uk

možno budú vedieť poradiť alebo niekto už reportoval podobný problém.
 
RadovanŠkohel
2012-08-10 20:42:14+02
dakujem. . podam neskor info ako som si s tym poradil...
 
keko
2012-08-11 13:56:18+02
Este jedna vec, netvrdim, ze je to tento pripad, ale ked sa pouzivaju filtre typu Cokin v drziaku, je absolutne nevyhnutne ciernou liehovou fixou zaciernit uplne vsetky leskle ozdoby a biele napisy zpredu na objektive. Radi sa vpisuju rozne napisy a navyse niektore kruzky su napodobeniami nehrdzavejucej ocele. Takze bez strachu a nadrzovku zaciernit uplne vsetko, co sa moze odrazit do filtra a potom do objektivu.
 
keko
2012-08-11 14:01:17+02
Takto nejako by mal vyzerat objektiv z predu, vsetky napisy su od osi objektivu odklonene, vsetko, co sa moze odrazit, sa nodrazi do filtra.
 
keko
2012-08-11 14:04:39+02
Priklad dobreho objektivu, ktory s Cokin filtrami spolupracuje bez zaciernenia napisov velmi zle.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()