Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Odlesky po nasadení ND 1000 filt. na systém Cokin.

RadovanŠkohel
RadovanŠkohel 2012-08-10 12:29:16+02
Ahojte,pri nasadení ND 1000 filtra na systém Cokin s objektívom Tokina 12-24...
mi vznikajú na výslednej foto silné odlesky, dokonca sa na výslednej foto odráža aj
objektív.
Skúsil som systém C. aj oblepiť páskou ale vždy tam boli odlesky a v strede foto aj červená machuľa od šošovky ...
Má s tým niekto skúsenosť ?
Ďakujem ...
 
ericek174
2012-08-11 14:28:53+02
Ja som s tým tiež mal problém, najprv som to riešil tak že som vybral filtre (dával som tam ND1000 a ND 8 páčili sa mi finálne farby) z držiaku a len ich držal "pricapené" na objektíve, potom ma s toho bolela ruka tak som to dal do držiaku, učiteľku napadlo trochu to odcloniť a teda namiesto 22 som tam dal 16-8, pri 8 ten odlesk nieje vidno, pri 16 sa iba "naznačí" ale stále nieje viditeľný pokiaľ na to nepozeráš hodiny.
 
ericek174
2012-08-11 14:34:44+02
príspevok od: keko
Priklad dobreho objektivu, ktory s Cokin filtrami spolupracuje bez zaciernenia napisov velmi zle.
Tie objektívy sú tvoje? Totiž mám 28 2.8 tiež FD s redukciou na EF ale mám tam posunuté ohnisko a teda zaostruje od cca 2cm do cca 10cm (ale to je už asi aj veľa). teda či s tým nemáš problém na digítále
 
keko
2012-08-11 16:02:37+02
príspevok od: ericek174
Tie objektívy sú tvoje? Totiž mám 28 2.8 tiež FD s redukciou na EF ale mám tam posunuté ohnisko a teda zaostruje od cca 2cm do cca 10cm (ale to je už asi aj veľa). teda či s tým nemáš problém na digítále
Nie, mam len ten Pentax. Ale nechcelo sa mi to fotit, tak som si ich zgoogil.
FD aparat aj objektivy na mna este len cakaju. Digital nemam.
 
yanny
2012-08-11 16:19:53+02
príspevok od: RadovanŠkohel
testol som a odlesky respektive v strede cervena machula od sosovky.. ? dal som ciry srobovaci filter a na priamo nan nalepil ND1000 a odlesky menej aj machula sa straca..ale nie je to ono...
Ja by som aj ten "ciry" filter skusil dat dole,
predpokladam , ze mas na mysli nejaky ochranny , UV flter.

 
RadovanŠkohel
2012-08-11 16:35:29+02
príspevok od: yanny
Ja by som aj ten "ciry" filter skusil dat dole,
predpokladam , ze mas na mysli nejaky ochranny , UV flter.

Skúšal všetko.., ano mal som na mysli UV filter, provizórne riešenie bolo natiahnutie čierneho rukáva (odstrihnutá ponožka) na objektív ktorá po nasadení Cokinu syst. bola ,,pretiahnutá,, až na systém Cokin.. hádam sa rozumieme.. Ale vždy ostáva v presnom strede machuľa bledej farby... stým si viem poradiť iba tak že stred objektívu je namierený na oblohu, napr... tam sa pri šedej oblohe tá machuľa stratí..
 
RadovanŠkohel
2012-08-11 16:39:46+02
príspevok od: yanny
Ja by som aj ten "ciry" filter skusil dat dole,
predpokladam , ze mas na mysli nejaky ochranny , UV flter.

Pozri stred...
 
yanny
2012-08-11 16:55:17+02
príspevok od: RadovanŠkohel
Skúšal všetko.., ano mal som na mysli UV filter, provizórne riešenie bolo natiahnutie čierneho rukáva (odstrihnutá ponožka) na objektív ktorá po nasadení Cokinu syst. bola ,,pretiahnutá,, až na systém Cokin.. hádam sa rozumieme.. Ale vždy ostáva v presnom strede machuľa bledej farby... stým si viem poradiť iba tak že stred objektívu je namierený na oblohu, napr... tam sa pri šedej oblohe tá machuľa stratí..
Ja len kvoli tomu , ze minule som pouzival ND-cko a zabudol som na UV filter a az doma som zistil, ake nepekne odlesky mi to narobilo
Skus to na inom objektive resp. fotaku , radsej vyfot nieco statickejsie ako stromy, co tam mas napr. nejaku budovu ...
Ak si to uz skusil a nepomohlo, tak to vidim na reklamaciu filtra.
 
ericek174
2012-08-11 20:02:51+02
Skús odcloniť, viem že som to už písal ale mne to vážne pomohlo.
 
RadovanŠkohel
2012-08-12 08:38:39+02
príspevok od: ericek174
Tie objektívy sú tvoje? Totiž mám 28 2.8 tiež FD s redukciou na EF ale mám tam posunuté ohnisko a teda zaostruje od cca 2cm do cca 10cm (ale to je už asi aj veľa). teda či s tým nemáš problém na digítále
je to moj objektiv a je novy, mam ho dva dni...
 
RadovanŠkohel
2012-08-12 08:41:46+02
príspevok od: ericek174
Ja som s tým tiež mal problém, najprv som to riešil tak že som vybral filtre (dával som tam ND1000 a ND 8 páčili sa mi finálne farby) z držiaku a len ich držal "pricapené" na objektíve, potom ma s toho bolela ruka tak som to dal do držiaku, učiteľku napadlo trochu to odcloniť a teda namiesto 22 som tam dal 16-8, pri 8 ten odlesk nieje vidno, pri 16 sa iba "naznačí" ale stále nieje viditeľný pokiaľ na to nepozeráš hodiny.
skusim to odclonit... dik..
 
keko
2012-08-12 12:49:26+02
príspevok od: RadovanŠkohel
je to moj objektiv a je novy, mam ho dva dni...
Pocuj, vsak ty mi kradnes otazky. Moze sa toto?
 
Jastojan
2013-01-31 15:38:31+01
príspevok od: RadovanŠkohel
skusim to odclonit... dik..
Ahoj, chcel by som sa opýtať, ako si to nakoniec vyriešil (ak sa podarilo)?
Nedávno som kupoval tiež od Hitechu ND 1000x, zrejme ten istý a mám rovnaký problém ako ty. Neskutočne veľa odleskov a nie len v strede ale všade - najskôr si vravím, dokelu veď len toť som dával telo čistiť, to nie je možné, keď som, potom som už vedel pri dôkladnejšom pozretí o čo ide. Pravdupovediac ma to dosť štve, lebo toto nejako softvérovo kamuflovať by ma stálo straaašne moc času. Ak sa ti to podarilo nejako eliminovať, daj prosím ťa vedieť ako. Dík mockrát.
 
Martin Piňák
2013-01-31 16:09:57+01
príspevok od: Jastojan
Ahoj, chcel by som sa opýtať, ako si to nakoniec vyriešil (ak sa podarilo)?
Nedávno som kupoval tiež od Hitechu ND 1000x, zrejme ten istý a mám rovnaký problém ako ty. Neskutočne veľa odleskov a nie len v strede ale všade - najskôr si vravím, dokelu veď len toť som dával telo čistiť, to nie je možné, keď som, potom som už vedel pri dôkladnejšom pozretí o čo ide. Pravdupovediac ma to dosť štve, lebo toto nejako softvérovo kamuflovať by ma stálo straaašne moc času. Ak sa ti to podarilo nejako eliminovať, daj prosím ťa vedieť ako. Dík mockrát.
mám ho tiež od hitechu. ak máš cokin P mám také clonítko čo sa dáva okolo filtra...ale samozrejme treba to oblepiť ... a nikdy nečakaj výsledky ako z big stoppera , fotim s tým zásadne len keď je silno pod mrakom , oproti slnku bez šance aj keď je západ , odlesky boli budu su nech som robil hocičo
 
total empty
2013-01-31 18:17:52+01
A neni chyba v samotnej kvalite filtra ? Či náhodou za pár uriky nechceš niečo super-duper-hyper.
 
Jastojan
2013-01-31 19:13:04+01
Neviem, normálny ND hitech 1000x, ktorý používajú mnohí aj tu... akurát, tie odlesky, ale snáď to nejako vyšpekulujem. Je možné, že to nebude extra kvalita. Ale len preto, že to nestojí stovky eur, nebudem na to hneď nadávať (to by som mohol týmto spôsobom odpísať všetky filtre od Hitechu a pritom mi odvádzajú dobrú službu...), uvidíme časom, nejaké typy som dostal, vyskúšam.
 
The_Fillip
2014-03-01 20:30:21+01
Zdravim,
zvazujem kupu Cokin systemu a okrem ineho si chcem kupit ND1000. Oni maju taketo znacenie len do ND8 a niekde som nasiel, ze 1000ka je u nich ref. 156. Inde som vsak cital, ze 156ka je uz 10 000.. Neviete ako to teda je, som z toho šaľeny Je dost mozne aj to ze som to vobec nepochopil a tuna na forach som to nenasiel.. Dakujem za radu
 
mirosz
2014-03-01 21:49:00+01
príspevok od: The_Fillip
Zdravim,
zvazujem kupu Cokin systemu a okrem ineho si chcem kupit ND1000. Oni maju taketo znacenie len do ND8 a niekde som nasiel, ze 1000ka je u nich ref. 156. Inde som vsak cital, ze 156ka je uz 10 000.. Neviete ako to teda je, som z toho šaľeny Je dost mozne aj to ze som to vobec nepochopil a tuna na forach som to nenasiel.. Dakujem za radu
Cokin to podla vsetkeho ma oznacene taktok:
http://www.cokin.co.uk/pdf/COKIN%20ND%20Chart.pdf

Cize to vyzera ze P156 je ND10000 - znizuje mnozstvo svetla nie o 10 EV ale o 13 EV, a filter P155 je ND100, ten redukuje svetlo o 6 a 2/3 EV.
Ak chces ND1000 (10 EV) skus od Hitech, alebo Lee. Pripadne kruhovy - srobovaci. Tam je vyrobcov viacej...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()