Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

dovolenka a nedbalí turisti - ako sa s nimi vyrovnávate?

lu81
2012-08-15 19:00:21+02
poznáte to..skvelá dovolenka, úžasná destináca, nádherné pamiatky a architektonické skvosty minulosti ... Prechádzate sa, zrkadlovka na krku, pripravená kedokyľvek cvaknúť to a tamto. ALE! Masy turistov, najmä všadeprítomní čínski turisti pokazia aj ten najlepší možný záber - tam hlava, tu trčiaca ruka, tu párik vbehne do záberu, tam vybehne dieťa, tam skupina so sprievodcom, tam kopa hláv ... Čo s tým? Ani si neviete predstaviť ako sa mi drali podráždené výrazy na jazyk zakaždým, keď bola moja amatérska snaha zruinovaná už v zárodku záberu
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-08-15 19:08:25+02
Skus nieco navrhnut.
 
keko
2012-08-15 19:12:50+02
Skus podrast.
Prerast cinana nie je az taka nedosiahnutelna meta.
 
inkubbus
2012-08-15 19:12:56+02
príspevok od: lu81
poznáte to..skvelá dovolenka, úžasná destináca, nádherné pamiatky a architektonické skvosty minulosti ... Prechádzate sa, zrkadlovka na krku, pripravená kedokyľvek cvaknúť to a tamto. ALE! Masy turistov, najmä všadeprítomní čínski turisti pokazia aj ten najlepší možný záber - tam hlava, tu trčiaca ruka, tu párik vbehne do záberu, tam vybehne dieťa, tam skupina so sprievodcom, tam kopa hláv ... Čo s tým? Ani si neviete predstaviť ako sa mi drali podráždené výrazy na jazyk zakaždým, keď bola moja amatérska snaha zruinovaná už v zárodku záberu
choď do destinácie mimo hlavnú sezónu a najlepšie mimo cestovku
 
kajatierik
2012-08-15 19:13:12+02
cvaknut viacej zaberov zo stativu /alebo pevnou rukou pri malom ohnisku a vyssom fps aj bez/ a potom ich odretusovat
 
schenker
2012-08-15 19:17:08+02
Definuj nedbali turisti. To sú asi ty čo si prezerajú pamiatky na čo mimochodom majú pravo a nie sú ochotný stat desiatky minút bez pohnutia lebo z každej strany foti nejaký profík ako ty?No nabudúce skus isť na stejnu destináciu mimo sezóny a plus foť statívom a nd 1000x to pomôže.
 
keko
2012-08-15 19:18:00+02
Ibaze by to neboli cinania, ale japonci. Cinania, totizto nechodievaju po pamiatkach v masach.
 
palo2811
2012-08-15 19:19:37+02
Môj názor : fotky pamiatok bez turistov mi prídu také neosobné a neživé .Ľudia tvoria kontrast a aj mierku .
 
transporti686
2012-08-15 19:21:50+02
keď fotím rozmazanú oblohu a archi v tom, tak keď idem na to s takou 28čkou, tak ľudia sú mne ukradnutí, lebo ich tam nemám.
 
keko
2012-08-15 19:22:11+02
Co takto rebrik. Male hlinikove Acko s troma stupajmi z Baumaxu. Ked clovek zvladne zrkadlovku na krku, no neodnesie maly rebrik pod pazuchou?
 
keko
2012-08-15 19:30:06+02
príspevok od: transporti686
keď fotím rozmazanú oblohu a archi v tom, tak keď idem na to s takou 28čkou, tak ľudia sú mne ukradnutí, lebo ich tam nemám.
Lenze ty by si ich tam aj mozno chcel mat, ale nik nie je ochotny stat tam celych 5 min nepohnuto, pocas celej expozicnej doby. Ved to sa ani tym tvojim mrakom nechce. Preto ich mas take rozmazane. (Som ti to aj chcel minule povedat, ale hovorim si, sak si to chalan mozno vsimne sam...)
 
Bergkristall
2012-08-15 19:32:43+02
leviosa: Popravde...nepoznám to. Osobne radšej chodím na miesta, ktoré nie sú obsypané turistami, takže miesta a času na fotorealizáciu je viac než dosť.
Možno sa skús na začiatok orientovať na iný žáner fotenia a nie na architektúru, ktorá sa spája s masou návštevníkov.
 
fatality
2012-08-15 19:35:29+02
retus..alebo slzak..
 
transporti686
2012-08-15 19:37:39+02
príspevok od: keko
Lenze ty by si ich tam aj mozno chcel mat, ale nik nie je ochotny stat tam celych 5 min nepohnuto, pocas celej expozicnej doby. Ved to sa ani tym tvojim mrakom nechce. Preto ich mas take rozmazane. (Som ti to aj chcel minule povedat, ale hovorim si, sak si to chalan mozno vsimne sam...)
počúvaj môj, 5 minútovky moc nerobím a samozrejme, že už som pochopil, že keď nie je vhodná oblačnosť tak aj 2 minúty sú veľa, preto som tam teraz šupol kodak tmax a idem si kúpiť aj slabšie ndčko, všetko je to o tom, ako vyzerajú tie oblaky nado mnou a ako rýchlo sa hýbu, horšie, že niekedy zistím, že aj 2 min. sú veľa, tie svine sa do seba zlejú

stále sa ja učím
 
lu81
2012-08-15 19:40:52+02
Myslela som najmä situácie keď už cvakáte spúšť a zrazu máte pred objektívom tmavo, resp. rozmazaný fľak, lebo niekto si myslí, že to stihne prebehnúť, kým vy tu spúšť stlačíte
 
werdza
2012-08-15 19:41:14+02
Ja zdieľam tiež ten názor, že turisti k mestu patria, dajú sa loviť streetky, budova zaujímavo vynikne napríklad objektívom typu rybie oko. A aj tak, čo by si z toho mala, keď by pred budovou pamiatky cez deň nebol žiaden turista? Fotografiu budovy pri obyčajnom dennom svetle, takže pravdepodobne nezaujímavú. Skoro ráno pri východe slnka ešte turisti nechodia, občas nejaký domorodec, ktorého silueta by fotografiu pamiatky oživila a dodala jej už tu spomenutú mierku na fotografii.
 
transporti686
2012-08-15 19:41:21+02
príspevok od: keko
Lenze ty by si ich tam aj mozno chcel mat, ale nik nie je ochotny stat tam celych 5 min nepohnuto, pocas celej expozicnej doby. Ved to sa ani tym tvojim mrakom nechce. Preto ich mas take rozmazane. (Som ti to aj chcel minule povedat, ale hovorim si, sak si to chalan mozno vsimne sam...)
neviem, prečo nepovieš, keď chceš, však ja sa nenasieram alebo niečo toto sa mi stalo presne naposledy, že sa mi to zase zlialo lebo tá oblačnosť bola taká dosť celistvá a tie 2 minúty boli proste veľa
 
kofoluska
2012-08-15 19:49:54+02
príspevok od: lu81
poznáte to..skvelá dovolenka, úžasná destináca, nádherné pamiatky a architektonické skvosty minulosti ... Prechádzate sa, zrkadlovka na krku, pripravená kedokyľvek cvaknúť to a tamto. ALE! Masy turistov, najmä všadeprítomní čínski turisti pokazia aj ten najlepší možný záber - tam hlava, tu trčiaca ruka, tu párik vbehne do záberu, tam vybehne dieťa, tam skupina so sprievodcom, tam kopa hláv ... Čo s tým? Ani si neviete predstaviť ako sa mi drali podráždené výrazy na jazyk zakaždým, keď bola moja amatérska snaha zruinovaná už v zárodku záberu
Jednoduche riesenie. Naposledy som absolvovala vylet do Zurichu, kde som tiez xcela vela vela vela fotit. Vyrazila som skoro rano, uz o osmej som bola v centre a uzila som si ho takmer sama. Prve autobusy s turistami este len prichadzali.
Dalsim riesenim je nemotat sa pocas najfrekventovanejsich hodin dna na najznamejsich miestach oblasti. Venuj sa skor zapadnutym ulickam, ktore su turistami menej navstevovane, no neznamena to, ze nie su rovnako krasne ako vsetky vyhlasene architektonicke pamiatky.
 
lu81
2012-08-15 19:54:08+02
príspevok od: kofoluska
Jednoduche riesenie. Naposledy som absolvovala vylet do Zurichu, kde som tiez xcela vela vela vela fotit. Vyrazila som skoro rano, uz o osmej som bola v centre a uzila som si ho takmer sama. Prve autobusy s turistami este len prichadzali.
Dalsim riesenim je nemotat sa pocas najfrekventovanejsich hodin dna na najznamejsich miestach oblasti. Venuj sa skor zapadnutym ulickam, ktore su turistami menej navstevovane, no neznamena to, ze nie su rovnako krasne ako vsetky vyhlasene architektonicke pamiatky.
Máš pravdu, to zafungovalo v Benátkach
 
bonifacko
2012-08-15 20:01:34+02
príspevok od: lu81
poznáte to..skvelá dovolenka, úžasná destináca, nádherné pamiatky a architektonické skvosty minulosti ... Prechádzate sa, zrkadlovka na krku, pripravená kedokyľvek cvaknúť to a tamto. ALE! Masy turistov, najmä všadeprítomní čínski turisti pokazia aj ten najlepší možný záber - tam hlava, tu trčiaca ruka, tu párik vbehne do záberu, tam vybehne dieťa, tam skupina so sprievodcom, tam kopa hláv ... Čo s tým? Ani si neviete predstaviť ako sa mi drali podráždené výrazy na jazyk zakaždým, keď bola moja amatérska snaha zruinovaná už v zárodku záberu
Ja vždy zakričím "Pozor, utiekla mi kobra" a všetci sa vytratia.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()