Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Fotenie portrétov na oznamká.

shhhark
2012-10-01 23:26:59+02
Dobrý deň. Chystám sa fotiť portréty na oznamká. Mám Nikon D60 + Nikkor 16-85mm, ktorý teda asi nie je moc vhodný na portréty. Aké počasie/svetlo odporúčate? Kedy je najlepšie fotiť? Mám používať aj blesk, či fotiť radšej bez neho? Uvítam dobré rady. Vopred vám ďakujem za pomoc.
 
rk.
2012-10-01 23:38:15+02
vsetko tu uz je, treba pouzit vyhladavanie
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-10-01 23:42:02+02
za každého počasia, svetlo také aby svedčilo portrétovanému. kedy máš čas. použitie blesku je na tebe, či sa ti hodí.
 
ErikDuris
2012-10-02 01:09:38+02
A este tam mala byt otazka a nechceli by ste to niekto nafotit? a ja sa budem pozerat
 
Napster050
2012-10-02 01:13:18+02
ešte nič nekončí.. naopak, všetko práve začína...
 
bonifacko
2012-10-02 06:06:20+02
A hlavne nezabudni, cena je 2 centy.
Už tu bola taka tema, tak reku opakovanie je matkou múdrosti.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-10-02 07:13:30+02
príspevok od: shhhark
Dobrý deň. Chystám sa fotiť portréty na oznamká. Mám Nikon D60 + Nikkor 16-85mm, ktorý teda asi nie je moc vhodný na portréty. Aké počasie/svetlo odporúčate? Kedy je najlepšie fotiť? Mám používať aj blesk, či fotiť radšej bez neho? Uvítam dobré rady. Vopred vám ďakujem za pomoc.
16-85 sa na to hodí vynikajúco len treba vedieť čo a ako so svetlom.
 
Filip Bucher
2012-10-02 07:48:20+02
príspevok od: bonifacko
A hlavne nezabudni, cena je 2 centy.
Už tu bola taka tema, tak reku opakovanie je matkou múdrosti.
2 centy za oznamko? to neni niak malo?
 
bobo222
2012-10-02 08:01:22+02
Tiež mi napadlo či to nie je vitaz sutaze fotime za 30 eciek. Sorry za ot.
k veci. Ak vies so svetlom, da sa v pohode s 16-85. Treba sa len pohrat s nastavenim blesku.
 
upir13
- moderator
2012-10-02 08:34:59+02
Drahy shark. Nemas sancu to nafotit na to potrebujes Hazika H20D, k tomu 20 skiel a minimalne a podotykam minimalne filmove svetla ale jedine od profota
 
markus
2012-10-02 09:05:57+02
Nemyslim si ze budes urcovat termin fotenia podla pocasia pretoze ani ziaci sa ti nevedia prisposobit podla tvojho idealneho pocasia. Oznamka osobne fotim viacerimi bleskami. Svetlo tvarujem a tvaricky nastavujem aby boli pekne usmievave. Osobne za odfotenie beriem zvlast peniaze a za vyrobu fotiek taktiez osobitne pretoze kazdy ziacik chce odlisny pocet fotiek. Samozrejme mam aj minimalnu hranicu poctu fotiek.
Tvoja vybava ti uplne staci dokup len blesky stacia ti nejake manualnym vykonom. Dokup si dazdniky a softbox .
 
momasko
2012-10-02 09:11:37+02
Neda mi nereagovat....Prepac ale naco sa do toho chytas ked nemas o tom ani sajnu....neviem ci za tym je pre teba vidina lahko zarobenych penazi, ale ver tomu ze ak si chces urobit dobre meno tak to nieje len o nacvakani a nahrani fotiek na CD...ak chces odovzdat dobre foto potrebujes to na zaciatok dobre odfotit a nasledne aspon ako tak upravit...to len preto aby tu neskor nebola tema ako sa upravuju onamkove foto...viem ze decka su blbe a v dnesnej dobe idu po peniazoch...takze si objednaju viacmenej kohokolvek kto im to nafoti za hocjaku susomet a im viac ostane na chlast po mature...ale ked uz sado niecoho takeho davas nefot to aspon za par peniazov a nepodkopavaj fotografov co to robia ozaj kvalitne a poctivo...ja som sa na oznamka dost dlho necitil a to sa venujem hlavne portretu....ruky prec ak nevies pracovat so svetlom...vonku jednu minutu moze byt slnko a druhu zamracene na hovado....nikdy nevies co ta caka a tak musis byt pripraveny na vsetko...a predpokladam si bleskom myslel externy blesk...lebo ak si myslel interny ten co mas zabudovany na D60 tak som si ruky teraz dral uplne zbytocne....
 
momasko
2012-10-02 09:14:22+02
príspevok od: markus
Nemyslim si ze budes urcovat termin fotenia podla pocasia pretoze ani ziaci sa ti nevedia prisposobit podla tvojho idealneho pocasia. Oznamka osobne fotim viacerimi bleskami. Svetlo tvarujem a tvaricky nastavujem aby boli pekne usmievave. Osobne za odfotenie beriem zvlast peniaze a za vyrobu fotiek taktiez osobitne pretoze kazdy ziacik chce odlisny pocet fotiek. Samozrejme mam aj minimalnu hranicu poctu fotiek.
Tvoja vybava ti uplne staci dokup len blesky stacia ti nejake manualnym vykonom. Dokup si dazdniky a softbox .
ked dokupy to co mu chyba tento kseft bude pre neho s vysledkom som v strate....moje posledna oznamka som fotil bez nicoho....a vysli paradne...bolo pod mrakom tak som mal idealne difuzne svetlo...
 
markus
2012-10-02 09:25:44+02
príspevok od: momasko
ked dokupy to co mu chyba tento kseft bude pre neho s vysledkom som v strate....moje posledna oznamka som fotil bez nicoho....a vysli paradne...bolo pod mrakom tak som mal idealne difuzne svetlo...
A TO JE CHALANI PRESNE O TOM ZE IDEALNE NIE VZDY BUDE TO TREBA S TYM RATAT:
Fotograf sa predsa nemoze spoliehat na nahodu a co ak mu v jeden den pride polovica ziakov a v iny ta druha ako zachovas rovnake svetelne podmienky aby trieda mala rovnake tablovky aby to na tom velkom banery bolo harmonicky rovnake ci jebacky na to lan nacvakat a zhrabnut prachy o tom to je? kto nema na to podmienky nech nejde do lesa lebo nic ine neurobi len zle meno podrije cenu a v konecnom dosledku doserie trh:
 
Paulus
2012-10-02 09:43:07+02
Tebe niekto zaplati za to, ze sa ides na niekom naucit a ked pan Boh da, tak to mozno aj vyjde? Odvazni to mladenci.
 
markus
2012-10-02 09:48:49+02
Este si neviem predstavit ako zvladnes nasvietenie vlasov z jednym svetlom da sa to samozrejme pomocov odrazovych dosiek. priklad: Pride ti dievcina s čiernymi vlasmi a ciernou bluzkou a ziaci si vybrali cierne pozadie co potom spravis sjednym svetlom ? Potrebujes aj nasvietit vlasy aj bluzku aj tvar .
 
markus
2012-10-02 09:51:40+02
príspevok od: markus
Este si neviem predstavit ako zvladnes nasvietenie vlasov z jednym svetlom da sa to samozrejme pomocov odrazovych dosiek. priklad: Pride ti dievcina s čiernymi vlasmi a ciernou bluzkou a ziaci si vybrali cierne pozadie co potom spravis sjednym svetlom ? Potrebujes aj nasvietit vlasy aj bluzku aj tvar .
Dalej problem vyuzivania denneho svetla nie je len otazka ci je pod mrakom ale predsa kazdu hodinu meni charakter jasu a cim viac rano alebo vecer je to zmena jasu intenzivnejsia.
 
markus
2012-10-02 09:52:42+02
*Chlapci tablova fotografia je predsa zaklad portretneho fotenia to nie je len cvak.
 
markus
2012-10-02 09:54:54+02
príspevok od: Paulus
Tebe niekto zaplati za to, ze sa ides na niekom naucit a ked pan Boh da, tak to mozno aj vyjde? Odvazni to mladenci.
Bohuzial to fenomen ziakov setrit na fotke a videu ved ostane viac na chlast.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-10-02 10:08:31+02
dnes už foti tie oznamka v sezone (cize teraz) snad kazdí ...kto ma zrkadlovku a barzjake sklo ... sledujem gýčový trend portretov, poretušovane a vyžehlené tváre ofarbičkovane v PS . Samozrejme reč je o tých co chcu "zbohatnut" na chudobných študentoch a vypracovat sa na "photography" masterov ... tým padom vytlačajú skusených harcovníkov, ktorí do techniky vražali rokmi svoje tazkozarobene peniazky... smutne.
 
Strana 1 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()