Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Fotenie portrétov na oznamká.

shhhark
shhhark 2012-10-01 23:26:59+02
Dobrý deň. Chystám sa fotiť portréty na oznamká. Mám Nikon D60 + Nikkor 16-85mm, ktorý teda asi nie je moc vhodný na portréty. Aké počasie/svetlo odporúčate? Kedy je najlepšie fotiť? Mám používať aj blesk, či fotiť radšej bez neho? Uvítam dobré rady. Vopred vám ďakujem za pomoc.
 
Paulus
2012-10-02 10:12:09+02
príspevok od: markus
Bohuzial to fenomen ziakov setrit na fotke a videu ved ostane viac na chlast.
Byt nimi, moc by som nepil, potom pri velkom stasti si tie fotky mozu tak maximalne ohmatat..
 
bonifacko
2012-10-02 10:33:10+02
príspevok od: Filip Bucher
2 centy za oznamko? to neni niak malo?
to je jedno, už tu bola o tom debata, možno 7 centov
 
upir13
- moderator
2012-10-02 10:53:35+02
Chalani.. nechajte ho nech to nafoti viac roboty pre nas potom bo aj tak studenti budu volat potom nam na prefotenie a doplatia si za expresne spracovanie a tlac Chalanisko naobjednava veci z ebaya, ktore sa mu nesplatia, bo studenti mu nedaju peniaze za robotu

A skoncim ako kazdy rok poviem si, ze oznamka nerobim a potom ma prehovori 5 tried, bo im fotograf dojebal fotky a je mi ich luto, tak im to nafotim (samozrejme riadne zaplatene)
 
Pinč
2012-10-02 12:21:06+02
príspevok od: shhhark
Dobrý deň. Chystám sa fotiť portréty na oznamká. Mám Nikon D60 + Nikkor 16-85mm, ktorý teda asi nie je moc vhodný na portréty. Aké počasie/svetlo odporúčate? Kedy je najlepšie fotiť? Mám používať aj blesk, či fotiť radšej bez neho? Uvítam dobré rady. Vopred vám ďakujem za pomoc.
Ja som nedávno fotil s 18-55 setovým,fotky vyzerajú slušne...fotil som s bleskom,pozadie čierná plachta,ak chceš vidieť ako vyzerajú môžem poslať.
 
ceco
2012-10-02 12:52:30+02
príspevok od: DEVOTEE
dnes už foti tie oznamka v sezone (cize teraz) snad kazdí ...kto ma zrkadlovku a barzjake sklo ... sledujem gýčový trend portretov, poretušovane a vyžehlené tváre ofarbičkovane v PS . Samozrejme reč je o tých co chcu "zbohatnut" na chudobných študentoch a vypracovat sa na "photography" masterov ... tým padom vytlačajú skusených harcovníkov, ktorí do techniky vražali rokmi svoje tazkozarobene peniazky... smutne.
Amen
 
shhhark
2012-10-02 13:37:08+02
Lenže mne nejde vôbec o peniaze. Nechcem za to peniaze. Samozrejme za tlač fotografií si každí zaplatí, ale za fotenie nič. Počasie, deň fotenia, miesto záleží viacmenej na mne.
 
momasko
2012-10-02 13:46:17+02
príspevok od: shhhark
Lenže mne nejde vôbec o peniaze. Nechcem za to peniaze. Samozrejme za tlač fotografií si každí zaplatí, ale za fotenie nič. Počasie, deň fotenia, miesto záleží viacmenej na mne.
Ano den a miesto zalezi na tebe ale pocasie to veru nie...a pokial sa ti to zadara oplati prepac ale si magor...zober si ze mas v triede 20 ludi...kazdeho cvaknes tak 20x to mas hned 400 cvykov uzavierky len tak zadarmo....a ver tomu ze polovicu cvaknes aj viac ako 20x. Aj keby som mal na nich zarobit 50e tak sa mi neoplati ani fotak zapinat....rozmyslaj trosku...za aku cenu zacnes fotit tak sa to s tebou bude vliect....pride dalsia trieda a ked potom vypytas penieze povedia ti co ti hrabe??? ved o kamaratovej triedy si pytal len za tlac fotiek...a uz to mas....blbec budes nakoniec ty....Zobud sa...takym ako ty by som zakazal fotit...nicis trh s fotkami a nicis ludi ktory to robia odborne a hlavne dosledne a vedia co a ako fotia...
 
markus
2012-10-02 13:54:12+02
príspevok od: upir13
Chalani.. nechajte ho nech to nafoti viac roboty pre nas potom bo aj tak studenti budu volat potom nam na prefotenie a doplatia si za expresne spracovanie a tlac Chalanisko naobjednava veci z ebaya, ktore sa mu nesplatia, bo studenti mu nedaju peniaze za robotu

A skoncim ako kazdy rok poviem si, ze oznamka nerobim a potom ma prehovori 5 tried, bo im fotograf dojebal fotky a je mi ich luto, tak im to nafotim (samozrejme riadne zaplatene)
hej len potom ti uz budu chodit ako rostrusene kuriatka po par kusoch ci neprefotis
 
markus
2012-10-02 13:55:55+02
príspevok od: momasko
Ano den a miesto zalezi na tebe ale pocasie to veru nie...a pokial sa ti to zadara oplati prepac ale si magor...zober si ze mas v triede 20 ludi...kazdeho cvaknes tak 20x to mas hned 400 cvykov uzavierky len tak zadarmo....a ver tomu ze polovicu cvaknes aj viac ako 20x. Aj keby som mal na nich zarobit 50e tak sa mi neoplati ani fotak zapinat....rozmyslaj trosku...za aku cenu zacnes fotit tak sa to s tebou bude vliect....pride dalsia trieda a ked potom vypytas penieze povedia ti co ti hrabe??? ved o kamaratovej triedy si pytal len za tlac fotiek...a uz to mas....blbec budes nakoniec ty....Zobud sa...takym ako ty by som zakazal fotit...nicis trh s fotkami a nicis ludi ktory to robia odborne a hlavne dosledne a vedia co a ako fotia...
Neviem ako vy ale mna pytaju fakturu lebo to musia si dat do vydavkov.
 
V.Erix
2012-10-02 16:26:00+02
Pri fotení portrétov používate odraznu dosku alebo blesk? Ktorá je podľa vás efektívnejšie?
 
Filip Bucher
2012-10-02 16:45:21+02
príspevok od: V.Erix
Pri fotení portrétov používate odraznu dosku alebo blesk? Ktorá je podľa vás efektívnejšie?
obydva su rovnako efektívne, akurát každý ma iné využitie.

ale pokial to bereš 1 odrazka verzus 1 blesk tak odrazka je lepšia vo vedčšine prípadou. musíš byť konkretnejší. zaleží na počasí, hodine, objekte.
 
Filip Bucher
2012-10-02 16:47:52+02
ono aj blesk 1200w a 150w a odrazka 60cmova a 2 x 2 m má každé iné využitie.
 
Napster050
2012-10-02 17:18:43+02
aha, takže rovnako efektívne.. prebijem tou odrazkou denné svetlo a prisvietim si ňou aj v noci, hej ?
 
markus
2012-10-02 17:43:02+02
príspevok od: V.Erix
Pri fotení portrétov používate odraznu dosku alebo blesk? Ktorá je podľa vás efektívnejšie?
Najlepsie kombinacia (-: odrazka nema vlastny zdroj svetla
 
upir13
- moderator
2012-10-02 17:55:46+02
príspevok od: markus
hej len potom ti uz budu chodit ako rostrusene kuriatka po par kusoch ci neprefotis
ked si to zaplatia kludne ale na to aby som rano vstal z postele mi to musi niekto zaplatit
 
V.Erix
2012-10-02 20:39:08+02
príspevok od: Filip Bucher
obydva su rovnako efektívne, akurát každý ma iné využitie.

ale pokial to bereš 1 odrazka verzus 1 blesk tak odrazka je lepšia vo vedčšine prípadou. musíš byť konkretnejší. zaleží na počasí, hodine, objekte.
Dajme tomu poobede okolo 16 hod. Slnko je za chrbtom modelky. Osvedči sa blesk napr. Nikon SB700, SB910 alebo odrazová doska?
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-10-02 22:39:59+02
príspevok od: V.Erix
Dajme tomu poobede okolo 16 hod. Slnko je za chrbtom modelky. Osvedči sa blesk napr. Nikon SB700, SB910 alebo odrazová doska?
v tomto prípade viac odrazka
 
xmartankox
2012-10-02 22:52:26+02
príspevok od: momasko
Ano den a miesto zalezi na tebe ale pocasie to veru nie...a pokial sa ti to zadara oplati prepac ale si magor...zober si ze mas v triede 20 ludi...kazdeho cvaknes tak 20x to mas hned 400 cvykov uzavierky len tak zadarmo....a ver tomu ze polovicu cvaknes aj viac ako 20x. Aj keby som mal na nich zarobit 50e tak sa mi neoplati ani fotak zapinat....rozmyslaj trosku...za aku cenu zacnes fotit tak sa to s tebou bude vliect....pride dalsia trieda a ked potom vypytas penieze povedia ti co ti hrabe??? ved o kamaratovej triedy si pytal len za tlac fotiek...a uz to mas....blbec budes nakoniec ty....Zobud sa...takym ako ty by som zakazal fotit...nicis trh s fotkami a nicis ludi ktory to robia odborne a hlavne dosledne a vedia co a ako fotia...
Já ti nevím arnošte.
Ale podľa toho čo píšeš...
Keď to preženiem do extrému, tak keď aktuálna generácia vymrie, nebude mať kto fotiť, lebo nikto nesmie začať (aspoň to mi z tvojich slov vychadza).

Opotrebenie fotaka? no a čo, je to len vec. Oprava zavierky je 160eur. kym vyckama 120.000, ajjajajajaaaaaaj. Skúsenosti nezaplatíš a ani nenahradíš.

Berieš to moc vážne. Take it easy, aj tak sa nam nepodari prežiť
(NO OFFENSE)
 
ivalko
2012-10-02 23:15:02+02
príspevok od: xmartankox
Já ti nevím arnošte.
Ale podľa toho čo píšeš...
Keď to preženiem do extrému, tak keď aktuálna generácia vymrie, nebude mať kto fotiť, lebo nikto nesmie začať (aspoň to mi z tvojich slov vychadza).

Opotrebenie fotaka? no a čo, je to len vec. Oprava zavierky je 160eur. kym vyckama 120.000, ajjajajajaaaaaaj. Skúsenosti nezaplatíš a ani nenahradíš.

Berieš to moc vážne. Take it easy, aj tak sa nam nepodari prežiť
(NO OFFENSE)
ja uplne chapem ako to tomas myslel. ci sa paci a ci nie, fotografia ako zdroj obzivy je do velkej miery remeslo. a to musis vediet. nikto nema nic proti tomu ked niekto zacne fotit, ale nech sa neserie do biznisu. skus vozit ludi za cenu benzinu lebo sa potrebujes naucit soferovat a podliezaj taxikarov s cenami. mozme tipovat kedy budes kupovat nove gumy, v horsom pripade budes mat jednorazovy ohnostroj. alebo ak to prezijes bez ujmy, budes vozit ludi stale za benzin? z coho budes zit?
 
Filip Bucher
2012-10-02 23:26:47+02
príspevok od: Napster050
aha, takže rovnako efektívne.. prebijem tou odrazkou denné svetlo a prisvietim si ňou aj v noci, hej ?
treba dočitať vetu.
 
Strana 2 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()