Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Virtuálna prehliadka a bežné fotenie

Cassul
Cassul 2012-12-16 10:18:31+01
Ahojte všetci... s fotografovanim ešte len začínam a aj skúsenejší sami uznáte, že orientovať sa v dnešnej dobre, pri takom počte zrkadloviek a objektívov nie je zasa najjednoducchšie a nieto ešte pre začiatočníka. Kúpil som telo Nikon D5100..Fotoaparát by som chcel využiť na virtuálne prehliadky, či už v exteriéri, ale aj v int. Ďalej by som potreboval fotiť portréty v exteriéri. Zistil som si, čo všetko treba na dokonalú virtuálnu prehliadku a aj to, že do malých miestností treba širokouhlý objektív. Vedeli by ste mi odporučiť nejakú "zlatú strednú cestu", aby som si na začiatku vystačil s nejakým jednym objektívom, ktorý by sa mi hodil aj na virtuálky aj na portréty a bežné fotenie k tomu Nikonu? Ďakujem za každú radu
 
Cassul
2012-12-16 15:58:20+01
príspevok od: inkubbus
ja začínam mať pocit, že ťa tu pomaly ešte aj tie virtuálky naučíme fotiť.
bolo by dobre
 
Cassul
2012-12-16 16:02:25+01
príspevok od: dodo_bb
Človeče, vyzeráš ako profesionál, určite sa tým chceš živiť
Človeče, ty si asi profik vo všetkom, tak to ma byt pod na realitne portaly a niečo sa tam opytaj...ja ti s radosťou odpoviem Všetci vedia z nejakej oblasti niečo, nikto nevie všetko..., ale ty asi hej, tak potom prepáč. Keď sa spýta niekto nezainteresovaný, že chce kúpiť dom alebo byt, tiež mu nebude stačiť asi odpoveď "pozri si inzerát a kúp si pekný 4 izbový a zober si hypotéku alebo hotovosť...." tento chalan mi dal aspoň cenné informácie...keď sa ti nechce vyjadrovať k téme, tak ju nekomentuj....
 
Cassul
2012-12-16 16:26:10+01
príspevok od: Cassul
Človeče, ty si asi profik vo všetkom, tak to ma byt pod na realitne portaly a niečo sa tam opytaj...ja ti s radosťou odpoviem Všetci vedia z nejakej oblasti niečo, nikto nevie všetko..., ale ty asi hej, tak potom prepáč. Keď sa spýta niekto nezainteresovaný, že chce kúpiť dom alebo byt, tiež mu nebude stačiť asi odpoveď "pozri si inzerát a kúp si pekný 4 izbový a zober si hypotéku alebo hotovosť...." tento chalan mi dal aspoň cenné informácie...keď sa ti nechce vyjadrovať k téme, tak ju nekomentuj....
A prepáč, nedá mi nereagovať na tvoju web stránku, sekcia videogaléria....http://foto.ornth.sk/galeria/videogaleria
Keď rozprávaš o tom, či sa budem niečim živiť.... Máš 4 videá, z toho spodné 2 ani nejdu. O rozstrasenom obraze na videách ktoré idú nemusíme ani hovoriť a zostrihané je v čom? Skicár vo windowse videá neotvára, ale ja by som to v ňom teda lepšie zostrihal .... Poradím ti...EDIUS 6 je veľmi dobrý program na video....
 
NefroniK
2012-12-17 13:25:05+01
príspevok od: Cassul
To je pravda... super, velmi si mi pomohol rozhodnut sa.... vies o nejakom dobrom softe na panaroamu?
Na spájanie panorámy je celkom fajn PTGui. Inak viem o softe od Easypano.com - PanoWeaver a TourWeaver, no ja som s tým ešte nerobil - lepšie povedané mal som stiahnuté demo TourWeaver ale nechcelo sa mi to študovať...
 
tadzesi
2012-12-17 15:59:55+01
Zlata stredna cesta v tvojom pripade nieje. Alebo 360tky, alebo portrety. A nebud lenivy. Zagoogli, precitaj, nastuduj. Zaklad uz vies. FIsh eye, pano hlava, ptgui. Pripomeniem este plugin pre web browser.

 
Cassul
2012-12-17 23:19:28+01
príspevok od: tadzesi
Zlata stredna cesta v tvojom pripade nieje. Alebo 360tky, alebo portrety. A nebud lenivy. Zagoogli, precitaj, nastuduj. Zaklad uz vies. FIsh eye, pano hlava, ptgui. Pripomeniem este plugin pre web browser.

Dakujem...uz na tom pracujem..vela zdaru
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()