Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako na takýto záber?

Regan
2013-01-07 16:57:16+01
Nie som natoľko skúsená, preto by som poprosila niekoho kto v tom "umí šlapat", keby mi poradil, ako by zhruba urobil takúto fotografiu (nastavenie zrkadlovky) a následne ju spracoval
Tá baba nemá za sebou žiadne pozadie, fotografia bola urobená v backstagei jednej módnej prehliadky
http://userserve-ak.last.fm/serve/_/78839235/Alexandria+Everett+Alexandria3.jpg
 
Edison11
2013-01-07 17:04:36+01
úprava kompozície - 2 EV blesk + 2
 
ArcturusTO
2013-01-07 17:07:34+01
Ja nepatrim k tym, ktori by mali radit tiez sa len ucim zaklady ale na toto potrebujes tmavsie prostredie minimalne 2 metre za modelkou priestor, nasvietenie modelky externym zdrojom a snazit sa fotit podla moznosti na vyssich clonovych cislach a uz len skusat, samozrejme priestor za nou by nemal byt osvetleny
 
ArcturusTO
2013-01-07 17:09:34+01
príspevok od: Edison11
úprava kompozície - 2 EV blesk + 2
Samozrejme v tom mojom postupe sa rata s fotenim na manual a upravou casu namiesto podexponovania na fotaku
 
Edison11
2013-01-07 18:15:08+01
príspevok od: ArcturusTO
Ja nepatrim k tym, ktori by mali radit tiez sa len ucim zaklady ale na toto potrebujes tmavsie prostredie minimalne 2 metre za modelkou priestor, nasvietenie modelky externym zdrojom a snazit sa fotit podla moznosti na vyssich clonovych cislach a uz len skusat, samozrejme priestor za nou by nemal byt osvetleny
Samozrejme suhlasim s uvedenym, avsak v pripade, ze sa jedna o backstage foto je tento postup asi len tazko mozne aplikovat, nakolko priestory su zvacsa dostatocne osvetlene kvoli liceniu a uprave modeliek a taktiez clovek nema nejaky extra cas na postacujucu pripravu...
 
ArcturusTO
2013-01-07 18:37:31+01
príspevok od: Edison11
Samozrejme suhlasim s uvedenym, avsak v pripade, ze sa jedna o backstage foto je tento postup asi len tazko mozne aplikovat, nakolko priestory su zvacsa dostatocne osvetlene kvoli liceniu a uprave modeliek a taktiez clovek nema nejaky extra cas na postacujucu pripravu...
Urcite mas pravdu ale myslim ze fotografku zaujala fotka ako taka a to ze jej priklad bol z backstagu je len nahoda aspon ja som to tak pochopil. Inak tvoj postup musim aj ja odtestovat tak som neskusal ale predpokladam ked je treba blesk bude za nou potrebny este vacsi priestor ...
 
Regan
2013-01-07 19:33:56+01
príspevok od: ArcturusTO
Urcite mas pravdu ale myslim ze fotografku zaujala fotka ako taka a to ze jej priklad bol z backstagu je len nahoda aspon ja som to tak pochopil. Inak tvoj postup musim aj ja odtestovat tak som neskusal ale predpokladam ked je treba blesk bude za nou potrebny este vacsi priestor ...
Viac menej ma pochopil Edison11, išlo mi o to, za akých podmienok bola tá fotka urobená, teda postupom sa k tomu priblížiť, avšak samozrejme zaujíma ma aj ten druhý postup, ktorý si poradil ty

A inak vám ďakujem
 
SLEPEC
2013-01-07 20:19:24+01
príspevok od: Edison11
úprava kompozície - 2 EV blesk + 2
Nemala to byt expozicia -2EV??
 
SLEPEC
2013-01-07 20:23:29+01
Ja by som asi dal bodove meranie expozicie na tvari a podla toho nastavil fotak... ten blesk do plusu pomoze este viac stmavit pozadie.
 
Edison11
2013-01-07 21:00:11+01
príspevok od: SLEPEC
Nemala to byt expozicia -2EV??
Samozrejme chybicka se vloudila, dakujem za opravu a doplnenie
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()