Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Svadobný fotograf čo by ma vzal na skusy? DK, RK

Lusynda
2013-01-08 13:51:03+01
Našiel by sa človiečik čo fotí svadby alebo podobné akcie a bol by ochotný ma vziať k foteniu? nechcela by som nič len nejaké skúsenosti. snažila by som sa nezavadzať a pomôcť. (v mojom okolí sa nejak nechystá svadba kde by som si to mohla skúsiť)
 
hubertsvk
2013-01-08 14:12:14+01
Lusynda tak to by som bral aj ja
 
POKY
2013-01-08 14:16:49+01
Pre každého je to asi obrovská skúsenosť. Mám nafotených pár svadieb, no úprimne ak by mal fotograf niekoho zobrať, dosť by mu zavadzal. A hlavne ako by sa cítili novomanželia. Držím Vám palce, no čo ak by ste skúsili nabrať skúsenosť inde? A Zaujíma ma jedna vec, prečo Vás to láka fotit svadby? Lebo kvoli peniazom to nerobte.
 
Bpali
2013-01-08 14:38:05+01
ja som tak bol pomahat kamosovi pro foteni..zisla sa mu pomoc, pri nasviecovani,aj som video tocil zrkadlovkou,lebo nemali kameramana,aj som si pofotil na sklonku dna..t..ale bol som o to poziadany aj manzelskym parom,aby som mu pomohol..dobra skusenost,ale uz nikdy viac...ta zopvednost, to uz nechcem

(ja nefotim nic podobne,ja som na krajinky...a ani nic podobne fotit nebudem...)
 
tomaspavco
2013-01-08 14:45:44+01
príspevok od: Lusynda
Našiel by sa človiečik čo fotí svadby alebo podobné akcie a bol by ochotný ma vziať k foteniu? nechcela by som nič len nejaké skúsenosti. snažila by som sa nezavadzať a pomôcť. (v mojom okolí sa nejak nechystá svadba kde by som si to mohla skúsiť)
Ahoj fotím pomerne často a neviem si predstaviť ešte druhého fotografa i keď stane sa že sa zamotá niekto z hostí, ale bohate stačí aj kamera veľa krát si zavadzáme aj keď sa snažíme.Myslím že by to nebola pomoc ale množstvo kompromisov aby každý zachytil ten správny moment, + vysvetlovanie mladomanželom že budeme 2ja ....... Ja ako hlavný fotograf by som v tom videl pre mňa mínus a nie pomoc. Ale neber to v zlom je to len môj názor. + by ma zaujímala technika s akou budeš fotiť.
 
POKY
2013-01-08 14:48:40+01
Tak o filmovaní na zrkadlovku mám svoje názory, nikdy sa nevyrovná kamere. Osobne Chodím aj filmovať aj fotit, no filmovanie je náročné, takže určite radšej fotím. Filmujem si FHD kamerou hlavne iné veci. Raz sa mi stalo, že som jednu svadbu fotil a filmoval naraz a to Vám poviem, to bol des a hrúza, tam by sa mi pomocník zišiel, ale risk by bol namne, že tie fotky by neboli podľa mojich predstáv, ani podľa predstáv manželov. Začnite kamarátmi kamarátov, robte to zadarmo ako ja zo začiatku a neskôr si nájdete svoje cestičky. Ak Vás bavia krajinky, ostante pri nich, je pri tom väčší kľud a pohoda, pri svadbách foto sem foto tam a o pol noci ste mŕtvy keď idú krájať tortu
 
daze
2013-01-08 14:54:20+01
príspevok od: tomaspavco
Ahoj fotím pomerne často a neviem si predstaviť ešte druhého fotografa i keď stane sa že sa zamotá niekto z hostí, ale bohate stačí aj kamera veľa krát si zavadzáme aj keď sa snažíme.Myslím že by to nebola pomoc ale množstvo kompromisov aby každý zachytil ten správny moment, + vysvetlovanie mladomanželom že budeme 2ja ....... Ja ako hlavný fotograf by som v tom videl pre mňa mínus a nie pomoc. Ale neber to v zlom je to len môj názor. + by ma zaujímala technika s akou budeš fotiť.
Ved co, aspon by podrzala odrazovu dosku
 
Lusynda
2013-01-08 14:56:15+01
príspevok od: POKY
Pre každého je to asi obrovská skúsenosť. Mám nafotených pár svadieb, no úprimne ak by mal fotograf niekoho zobrať, dosť by mu zavadzal. A hlavne ako by sa cítili novomanželia. Držím Vám palce, no čo ak by ste skúsili nabrať skúsenosť inde? A Zaujíma ma jedna vec, prečo Vás to láka fotit svadby? Lebo kvoli peniazom to nerobte.
Svadby preto, že sú nádherné. Pretože svadba je deň ktorou začína jedna zo siedmych sviatosti - manželstvo. Je to veľký a krásny deň. Preto, že chcem začať robiť niečo čo ma bude baviť a z čoho budem mať radosť. Preto, že výsledkom tejto práce je niečo krásne čo môže pretrvať dlho a môže to robiť manželom radosť a privodzovať krásne spomienky po celý život a aj po ňom. Preto, že rada sledujem aj fotím ľudí ktorí sú šťastný, zamilovaný, a zabávaju sa a rada by som to zväčňovala. tak asi v skratke tak
 
juve16
2013-01-08 14:56:19+01
Fotiť svadby, to je slučka na krk, tam končia srandy.
 
tomaspavco
2013-01-08 14:56:39+01
príspevok od: daze
Ved co, aspon by podrzala odrazovu dosku
ešte by som to videl tak keby som bol slobodný
 
Anusa23
2013-01-08 14:59:36+01
Najlepsie je urobit par svadieb zadarmo a tam clovek zisti, ci ta to vôbec bude bavit alebo nie. Ja som to tak urobila a nelutujem. Prva svadba bol sice stres, ale snazila som si naplanovat a vopred pripravit, co, kde a ako budem fotit.. Fotky potom pouzijes ako portfolio, ked to uz budes chciet robit profi. Vela stastia a hlavne kludu, lebo niekedy je to o poriadnom strese a ty si clovek co musi situaciu uvolnit
 
POKY
2013-01-08 15:02:24+01
juve16 Z časti súhlasím, no súhlasím aj s Lusyndou, je to krásna udalosť. No treba si uvedomiť, že na seba hádžeš veľké riziko a nie každý to psychicky zvládne. Tie drísty o siedmych sviatostí na to ja niesom, každopádne svadba či už na úrade, alebo v kostole je krásna a ak si to užíva fotograf ako kamarát ľudí, ktorí sa idú brať, tak je to úžasné, preto sa rád stretávam s tými ľudmi pred svadbou, aby som im trošku porozumel. PS: Svadba v modrom kostolíku je krásna až na tie farárové priškrípnute gule
 
daze
2013-01-08 15:03:47+01
príspevok od: tomaspavco
ešte by som to videl tak keby som bol slobodný
ako jasne, ze nieje podrzat ako podrzat, aj na to treba mat talent
 
juve16
2013-01-08 15:12:53+01
príspevok od: Anusa23
Najlepsie je urobit par svadieb zadarmo a tam clovek zisti, ci ta to vôbec bude bavit alebo nie. Ja som to tak urobila a nelutujem. Prva svadba bol sice stres, ale snazila som si naplanovat a vopred pripravit, co, kde a ako budem fotit.. Fotky potom pouzijes ako portfolio, ked to uz budes chciet robit profi. Vela stastia a hlavne kludu, lebo niekedy je to o poriadnom strese a ty si clovek co musi situaciu uvolnit
mám len jednu otázku....čo na to mladomanželia? ako brali fakt, že ich ideš fotiť bez skúseností, bez portfólia, prvé, druhé svoje fotenie ...? či to bolo popri niekom čo fotil oficiálne? to by menilo vec.
Lebo v tomto prípade nejaká repríza je ťažko realizovateľná a mňa by naštvalo nemať fotky podľa svojich predstáv. Ja som mal pri svadbe presne dohodnuté ako to bude vyzerať s fotením a hlavne som videl veľa albumov svadieb fotených daným fotografom predtým. Preto je ťažké nejak začať a chápem lucyndu.
 
juve16
2013-01-08 15:15:38+01
príspevok od: POKY
juve16 Z časti súhlasím, no súhlasím aj s Lusyndou, je to krásna udalosť. No treba si uvedomiť, že na seba hádžeš veľké riziko a nie každý to psychicky zvládne. Tie drísty o siedmych sviatostí na to ja niesom, každopádne svadba či už na úrade, alebo v kostole je krásna a ak si to užíva fotograf ako kamarát ľudí, ktorí sa idú brať, tak je to úžasné, preto sa rád stretávam s tými ľudmi pred svadbou, aby som im trošku porozumel. PS: Svadba v modrom kostolíku je krásna až na tie farárové priškrípnute gule
myslel som to hlavne z hľadiska tých, čo to fotenie platia. Často sa stáva, že sú s výsledným produktom nespokojní, čakali niečo iné, prekáračky okolo ....toto by som ja k fotoživotu nepotreboval, preto tá slučka. Ale je to ako väčšina práce s ľuďmi, niekedy je ľahšie kopať kanály
 
markus
2013-01-08 15:16:31+01
svadba je velka zodpovednost a unavne byt cely cas vstrehu Zadarmo by som to nerobil ani kamosovi radsej by som s nim siel fotit nieco kde nezodpovedam za nic.
Svadby fotim pre peniaze a je to tazky biznis.
 
jan.zitniak
2013-01-08 15:19:08+01
príspevok od: juve16
Fotiť svadby, to je slučka na krk, tam končia srandy.
A aký je to na to presný dôvod?
 
POKY
2013-01-08 15:19:33+01
príspevok od: juve16
mám len jednu otázku....čo na to mladomanželia? ako brali fakt, že ich ideš fotiť bez skúseností, bez portfólia, prvé, druhé svoje fotenie ...? či to bolo popri niekom čo fotil oficiálne? to by menilo vec.
Lebo v tomto prípade nejaká repríza je ťažko realizovateľná a mňa by naštvalo nemať fotky podľa svojich predstáv. Ja som mal pri svadbe presne dohodnuté ako to bude vyzerať s fotením a hlavne som videl veľa albumov svadieb fotených daným fotografom predtým. Preto je ťažké nejak začať a chápem lucyndu.
Niektorí mladomanželia pristúpia na to že je to amatér, keďže vedia, že ich to nevyjde nič. Potom záleží len na tvojich schopnostiach ako to zvládneš a či pôjdeš ďalej. Treba si ale uvedomiť, že keď už si začneš za to pýtať peniaze, tak už sa budú očakávať ozajstné výsledky. A ďalšia vec je, že takých ľudí, čo to takto chcú je veľa a tým pádom je presýtený trh bohužial, čiže najmenšia suma vyhráva a robiť za minimum cez víkend vo svojom voľnom čase. To ozaj ako napísala, musí sa jej to extrémne páčiť a robiť to z presvedčenia, nie na zárobok.
 
Lusynda
2013-01-08 15:21:39+01
príspevok od: tomaspavco
Ahoj fotím pomerne často a neviem si predstaviť ešte druhého fotografa i keď stane sa že sa zamotá niekto z hostí, ale bohate stačí aj kamera veľa krát si zavadzáme aj keď sa snažíme.Myslím že by to nebola pomoc ale množstvo kompromisov aby každý zachytil ten správny moment, + vysvetlovanie mladomanželom že budeme 2ja ....... Ja ako hlavný fotograf by som v tom videl pre mňa mínus a nie pomoc. Ale neber to v zlom je to len môj názor. + by ma zaujímala technika s akou budeš fotiť.
Určite by som sa nikam nepchala určite nie pri dôležitých momentoch. pridržala by som čo by trebalo myslím napr. tu odrazovú dosku . fotila by som len ak by som tým nemohla ničomu ublížiť. ved aj fotka fotografa s novomanželmi môže byť pekná. Zatiaľ mam Nikon 5100- objektív seťak 18-105mm a 85mm f1,8.
 
juve16
2013-01-08 15:26:19+01
príspevok od: jan.zitniak
A aký je to na to presný dôvod?
čítaj nižšie a vyššie
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()