Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

s čím najlepšie osvetlit objekt zaujmu (exterier)

kingpin
2013-01-08 15:30:38+01
Zdravím Vás, som tu nový a tak sa ospravedlnujem ak už téma podobného charakteru existuje. Poradte, s cim najlepsie osvetlit v noci objekt (auto). Nakolko vo vsetkych mestach su vacsinov neprijemne oranzove poulicne osvetlenia. Kedže fotim v terene, na 220V mozem zabudnut, menic napatia nemam ani nechcem
Mate nejake dobre tipy? Vopred dakujem
 
morseee1
2013-01-08 15:47:48+01
fotak na stativ, dlha expozicia .. a behat okolo s bleskom .. niekedy to urobi super efekt ...
 
kingpin
2013-01-08 16:00:11+01
fotak na stative z dlhou expo je jasny. Dalsia vec je že nemam externy blesk, skor by som rad pocul o nejakej LED lampe alebo niecom inom ako blesk aj ked viem že investicia do neho sa mi nevyhne. Rad by som sa dostal do fazy ze auto bude pekne svetle a pozadie velmi tmave až cierne, urcite sa to da editovat na tento sposob ale tak isto sa to musi dat aj rovno odfotit. Inac si skusim od kamosa požicat blesk že ci to prinesie želane ovocie, ale hovorim radsej by som to riesil inym zdrojom svetla ako je blesk
 
markus
2013-01-08 16:13:14+01
hmm ak chces mat auto na ciernom pozadi predsa lacnejsie je ho vyrezat v PS a pozadie dodat.
 
morseee1
2013-01-08 16:14:02+01
príspevok od: kingpin
fotak na stative z dlhou expo je jasny. Dalsia vec je že nemam externy blesk, skor by som rad pocul o nejakej LED lampe alebo niecom inom ako blesk aj ked viem že investicia do neho sa mi nevyhne. Rad by som sa dostal do fazy ze auto bude pekne svetle a pozadie velmi tmave až cierne, urcite sa to da editovat na tento sposob ale tak isto sa to musi dat aj rovno odfotit. Inac si skusim od kamosa požicat blesk že ci to prinesie želane ovocie, ale hovorim radsej by som to riesil inym zdrojom svetla ako je blesk
ak chces cierne pozadie, tak potom dlhou expo to nepojde .. jedine dva tri blesky .... LED lampy by nemali taky vykon ...
Podla mna moc na vyber nemas .. blesk budes urcite potrebovat a ak sa jedna o objekt velkosti auta, tak urcite aj dva az tri ....

Ak sa chces len tak pohrat, tak fotak na stativ, dlha expo .. niekde okolo minuty (podla podmienok) a len tak skus nejaku silnu baterku. A pekne malovat svetlom po aute .. len ako pokus by to mohlo byt zaujimave. A hlavne lacne S LED lampou by si asi musel byt velmi blizko objektu.. s baterkou sa da byt trosku dalej, ale ma mensi svetelny kuzel
 
kingpin
2013-01-08 16:19:31+01
dik za radu, predsa len sa kupe blesku nevyhnem a asi aj viacerím... :/
tuto http://euroscene.net/profily/124/up/TR4LNT900G.jpg
som fotil tak že presne pod lampou a to mi plus minus spravilo to o com hovorim, ked som povedal že pozadie cisto cierne zle som sa vyjadril, myslim tym oproti auto ovela tmavsie. Ale aj tak mi to neda, musim vypatrat nieco medzi LED panelom a baterkou
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()