Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Problém - fotenie mliečnej dráhy

Vodovod
Vodovod 2013-03-03 15:08:40+01
Zdravím.
Bol som fotiť asi 60 km od Bratislavy, chcel som za jasnej bezmesačnej (mesiac vyšiel až neskôr) noci odfotiť mliečnu dráhu. Najskôr som ju hľadal s 10mm objektívom na clone 3,5, potom aj so svetelným 35mm 1,8. Hviezd som odfotil celkom dosť, no mliečna dráha nikde. Skúšal som tam dať aj 6400 iso a stále boli na fotkách iba hviezdy.

Je možné, že som tam bol v nevhodnú hodinu a dráhu by som odfotil neskôr alebo musím ísť niekde ešte ďalej?
Prikladám aj fotky, aby ste vedeli aspoň trochu ohodnotiť aké podmienky boli.
 
Martin Prievalsky
2013-03-03 19:26:34+01
príspevok od: Vodovod
Áno a ľutujem, že som nešiel o kus nižšie. V podstate išlo iba o taký prvý pokus vybehnúť ďalej od BA.
Hej. Podersdorf je dosť "destinácia" aj keď v zime pomenej, ale aj tak je tam dosť svetiel ešte, inak v lete je to tam takmer nemožné nafotiť...nižšie by sa dalo, keď k jazeru tak Illmitz, ale nezbavíš sa výhľadu na tie pobrežné "mestečká". A BA je tiež ešte dosť blízko. A potom Sopron v Maďarsku...
 
Steju
2013-03-03 19:33:53+01
čo sa týka vhodných miest pre fotenia nočnej oblohy a teda aj mliečnej dráhy, odporúčam pozrieť http://poloniny.svetelneznecistenie.sk/park-tmavej-oblohy/kvalita-oblohy/
 
Vodovod
2013-03-03 19:36:19+01
príspevok od: Martin Prievalsky
Hej. Podersdorf je dosť "destinácia" aj keď v zime pomenej, ale aj tak je tam dosť svetiel ešte, inak v lete je to tam takmer nemožné nafotiť...nižšie by sa dalo, keď k jazeru tak Illmitz, ale nezbavíš sa výhľadu na tie pobrežné "mestečká". A BA je tiež ešte dosť blízko. A potom Sopron v Maďarsku...
Jazero na fotkách nepotrebujem, preto rozmýšľam nad lokalitou od Podersdorfu nižšie až po maďarské hranice, aj smerom na východ. Veľmi sa tam nižšie už nevyznám, ale nejaké miesta mám vyhliadnuté.
 
marselitto
2013-03-03 19:40:21+01
priatelu, to sa foti s krokovym pohonom kvoli rotacii zeme na dlhsi cas cca 30 sek az 3 min... pozri poslednu moju pridanu. clona okolo 4,5 az 8 a iso 800, 1600 zalezi od fotaku
 
dominika.martinakova
2019-10-13 10:25:51+02
príspevok od: Vodovod
Zdravím.
Bol som fotiť asi 60 km od Bratislavy, chcel som za jasnej bezmesačnej (mesiac vyšiel až neskôr) noci odfotiť mliečnu dráhu. Najskôr som ju hľadal s 10mm objektívom na clone 3,5, potom aj so svetelným 35mm 1,8. Hviezd som odfotil celkom dosť, no mliečna dráha nikde. Skúšal som tam dať aj 6400 iso a stále boli na fotkách iba hviezdy.

Je možné, že som tam bol v nevhodnú hodinu a dráhu by som odfotil neskôr alebo musím ísť niekde ešte ďalej?
Prikladám aj fotky, aby ste vedeli aspoň trochu ohodnotiť aké podmienky boli.
V druhom prípade sa ti to podľa mňa aj podarilo, len to treba ešte upraviť v Adobe LightRoom alebo Photoshop či? Trochu zvýrazniť / stlmiť určité farby tiene...
 
janot
2019-10-13 11:25:26+02
príspevok od: dominika.martinakova
V druhom prípade sa ti to podľa mňa aj podarilo, len to treba ešte upraviť v Adobe LightRoom alebo Photoshop či? Trochu zvýrazniť / stlmiť určité farby tiene...
Dominika!Treba sledovať dátum.
Aj Vodovod sa už odsťahoval./asi do odpadu /
 
duroslav
2019-10-13 19:09:59+02
príspevok od: janot
Dominika!Treba sledovať dátum.
Aj Vodovod sa už odsťahoval./asi do odpadu /
Ona sa práve dnes zaregistrovala na ephoto zrejme aby sem mohla napísať a hneď jej takto pokazíš radosť
 
dominika.martinakova
2019-10-14 01:59:35+02
príspevok od: janot
Dominika!Treba sledovať dátum.
Aj Vodovod sa už odsťahoval./asi do odpadu /
Veď len nedávno som sa zaregistrovala... majte zlutovania nad mojou dezorientáciou
 
janot
2019-10-14 09:52:34+02
príspevok od: dominika.martinakova
Veď len nedávno som sa zaregistrovala... majte zlutovania nad mojou dezorientáciou
V pohode,Dominika.Len som chcel povedať,že je to staré 6 rokov.
Tak teda vitaj
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()