Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

pred tym, ako zacnem fotografovat...

cherrylady
2015-02-08 11:12:53+01
Ahojte Kezde som zaciatocnicka, predtym ako zacnem fotit som sa chcela o fotoaparate ktorym budem fotit (Nikon D7100) co najviac dozvediet, spoznat funkcie atd..aby samotne fotenie nebolo len stlacanie spuste na automatickom rezime.
Presla som si manual a par knih a mam pocit, ze predtym ako stlacim spust treba minimalne 10 minut venovat nastavovaniu fotoaparata ....ISO, clona, rychlost zavierky, vyvazenost atd atd atd atd.
Co ak budem chciet sfotit napr. nejaku stavbu, ale zrazu zbadam cloveka a bude to na pekny portet...ved pokial vsetko nastavim ....

Dakujem za kazdu radu ako zacat.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-02-08 11:26:03+01
Myslis, ze sa to da vysvetlit vo fore? To je predsa tema na niekolko knih, alebo minimalne workshop pre zaciatocnikov. Zplat si aspon konto classic a moze si precitat mnozstvo clankov vo Fotoskole. Snazim sa ich pisat zrozumitelne a dostatocne podrobne.
 
mirosz
2015-02-08 12:00:30+01
príspevok od: cherrylady
Ahojte Kezde som zaciatocnicka, predtym ako zacnem fotit som sa chcela o fotoaparate ktorym budem fotit (Nikon D7100) co najviac dozvediet, spoznat funkcie atd..aby samotne fotenie nebolo len stlacanie spuste na automatickom rezime.
Presla som si manual a par knih a mam pocit, ze predtym ako stlacim spust treba minimalne 10 minut venovat nastavovaniu fotoaparata ....ISO, clona, rychlost zavierky, vyvazenost atd atd atd atd.
Co ak budem chciet sfotit napr. nejaku stavbu, ale zrazu zbadam cloveka a bude to na pekny portet...ved pokial vsetko nastavim ....

Dakujem za kazdu radu ako zacat.
1. Nikon D7100 ma slusnu ergonomiu (horny display, tocitka na nastavovanie), cize to nastavovanie prave ze netrva az tak hrozne dlho.
2. O tom prave je fotenie. Ak nechces fotit na automatike alebo kompaktom, zaklad dobrej fotky je prave v dobrom nastaveni fotaku. Ak nechces "nastavovat" nemala si kupovat zrkadlovku...
3. K tomu foteniu stavby vs. cloveka - to sa tazko zovseobecnuje. Zalezi od situacie, od techniky (objektivu) atd atd. Ak budes fotit stavbu nejakym univerzalnejsim zoomom, kludne mozes odfotit aj cloveka.

Ako Karol pisal, to je hrozne obsiahla tema.
 
blahoslav J B Art
2015-02-08 16:30:30+01
príspevok od: cherrylady
Ahojte Kezde som zaciatocnicka, predtym ako zacnem fotit som sa chcela o fotoaparate ktorym budem fotit (Nikon D7100) co najviac dozvediet, spoznat funkcie atd..aby samotne fotenie nebolo len stlacanie spuste na automatickom rezime.
Presla som si manual a par knih a mam pocit, ze predtym ako stlacim spust treba minimalne 10 minut venovat nastavovaniu fotoaparata ....ISO, clona, rychlost zavierky, vyvazenost atd atd atd atd.
Co ak budem chciet sfotit napr. nejaku stavbu, ale zrazu zbadam cloveka a bude to na pekny portet...ved pokial vsetko nastavim ....

Dakujem za kazdu radu ako zacat.
podla mna je velky omyl mysliet si, ze automaticke rezimy su nieco menejcenne

ja najcastejsie fotim na automatike 'P' a len korigujem expoziciu do plusu alebo minusu podla potreby

na automatickom rezime priority clony 'A' mam nastavene minimalne clonove cislo, prave kvoli nejakym portretom v meste, alebo naopak dost velke clonove cislo, ked som v prirode
na automatickom rezime priority casu 'S' mam nastaveny dlhsi cas kvoli rozmazaniu pohybu, alebo velmi kratky cas pre zmrazenie pohybu, podla okolnosti

vo vsetkych tychto rezimoch pouzivam auto ISO a ked potrebujem, len pretocim kolieckom z rezimu P na A alebo S a takto som pripraveny vyrazit do mesta alebo prirody

mal som kamarata, ktory si kupil lepsi fotak a vsetko nastavoval manualne, aj ostril manualne, lebo iba to podla neho bolo to najlepsie ... a potom ukazal fotky, vsetky sice so spravnym casom, clonou, ISOm, WB ... ale nepouzitelne, ja by som ich vsetky zmazal
ale nechcel si dat poradit ... a viac sa zaujimal o technicke zalezitosti ako o vytvarne a esteticke
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()