Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako to robit spravne, alebo konstruktivna kritika.

MagickVamp
2015-03-23 10:00:58+01
Nemyslite ze by bolo fajn, keby na hlavnej stranke ziskala svoje pevne miesto rubrika s nejakym takymto zameranim: "Ako to robit spravne, alebo konstruktivna kritika."?

Mohla by sa vybrat napriklad foto z fotiek na kritiku a nejaky ineligentny fotograf, ktory by dokazal mat nadhlad, by napisal chyby k danej foto. A co najnazornejsie a v krokoch by napisal ako to spravit lepsie. Dal si namahu foto upravit, dat viac dobrych variant ak su. Nieco podobne som tu isty cas registroval, ale akosi sa s tym prestalo a neviem preco. Ked som videl povodnu foto a foto ktoru zrezal profik, uz len to bolo ako uplne ina foto, nevraviac o upravach. Take clanky velmi nenasilne ucia ako to robit spravne.

Za tyzden aspon 2-3 foto takto spracovat? Za take nieco by som si kludne platil konto cely rok. A myslim ze na takychto prikladoch sa clovek uci najlepsie. Vidiet rozdiel ked sa orez spravi spravne, ked sa spravne vyvazia farby, spravi sa spravne retus.? Mozno pridat moznost nie len pridat foto na kritiku, ale aj pridat foto na kritiku teamom efoto...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-03-23 10:23:03+01
Ak sa niekto prihlasi, kto je to ochotny pravidelne a poctivo robit, radi to uvitame.
 
alexmenti
2015-03-23 11:20:09+01
príspevok od: MagickVamp
Nemyslite ze by bolo fajn, keby na hlavnej stranke ziskala svoje pevne miesto rubrika s nejakym takymto zameranim: "Ako to robit spravne, alebo konstruktivna kritika."?

Mohla by sa vybrat napriklad foto z fotiek na kritiku a nejaky ineligentny fotograf, ktory by dokazal mat nadhlad, by napisal chyby k danej foto. A co najnazornejsie a v krokoch by napisal ako to spravit lepsie. Dal si namahu foto upravit, dat viac dobrych variant ak su. Nieco podobne som tu isty cas registroval, ale akosi sa s tym prestalo a neviem preco. Ked som videl povodnu foto a foto ktoru zrezal profik, uz len to bolo ako uplne ina foto, nevraviac o upravach. Take clanky velmi nenasilne ucia ako to robit spravne.

Za tyzden aspon 2-3 foto takto spracovat? Za take nieco by som si kludne platil konto cely rok. A myslim ze na takychto prikladoch sa clovek uci najlepsie. Vidiet rozdiel ked sa orez spravi spravne, ked sa spravne vyvazia farby, spravi sa spravne retus.? Mozno pridat moznost nie len pridat foto na kritiku, ale aj pridat foto na kritiku teamom efoto...
konštruktívny a dobrý nápad, s napísaným absolútne súhlasím...ak by sa to podarilo zrealizovať, tak by to len a len prospelo...ako užívateľom portálu, tak aj jeho prevádzkovateľom.....
 
MagickVamp
2015-03-23 13:45:51+01
príspevok od: Karol Srnec
Ak sa niekto prihlasi, kto je to ochotny pravidelne a poctivo robit, radi to uvitame.
Ja viem, vsetko je otazka penazi, ale mozno by zisk prevysil naklady. Mozno len porozmyslat za akych podmienok by sa to dalo realizovat.

1.- Dat to ako novu platenu sluzbu, ale vytipovat ludi, ktori nie len vedia fotit ale vedia aj vysvetlit a byt objektivni by ste si museli zrejme sami.

2.- Spristupnit to len clenom dajme tomu.

Stale sa tu rozprava ze menej sa bavit o technike viac o foteni, myslim ze toto by mohol byt krok spravnym smerom. (a to vravim ja, co sa o technike bavim velmi rad..

 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-03-23 13:57:06+01
príspevok od: MagickVamp
Ja viem, vsetko je otazka penazi, ale mozno by zisk prevysil naklady. Mozno len porozmyslat za akych podmienok by sa to dalo realizovat.

1.- Dat to ako novu platenu sluzbu, ale vytipovat ludi, ktori nie len vedia fotit ale vedia aj vysvetlit a byt objektivni by ste si museli zrejme sami.

2.- Spristupnit to len clenom dajme tomu.

Stale sa tu rozprava ze menej sa bavit o technike viac o foteni, myslim ze toto by mohol byt krok spravnym smerom. (a to vravim ja, co sa o technike bavim velmi rad..

Najvacsi problem su ludia, ktori sami od seba chcu nico spravit pre druhych. Na to aby sme niekoho poriadne zaplatili peniaze jednoducho nemame. Pre toho, kto by to robil, by to mala byt najma vec prestize, vlastneho vyjadrenia a sebarealizacie. Jednoducho to musi byt takmer samaritan - ani, ktori chcu ostatnym pomahat.
 
misom
2015-03-23 14:49:09+01
myslim ze ako doplnkova premium sluzba za rozumny poplatok by to bolo zaujimave.
 
seifi
2015-03-23 18:02:05+01
keď sa tu poplacávame štýlom waw a páči, a na kritiku sa píše...tak som to chcel alebo ironickou poznámkou, tak tu je výsledok; inteligentov je málo stačilo by, keby sme si častejšie napísali čo len svoj pohľad a pocit na fotografiu, autor by doszal nejaké podnety a zamyslel sa nad svojim dielom; a tým, že niekto dá na papier svoj pocit, je nútený sa trocha vážnejšie pozrieť na fotografiu, tiež sa učí, ... žiaľ ukracujeme sa o to ...
no a skončím to klasicky, už len len také bodíky by pomohli, ale keď si myslíme, že sme tu všetci pomstichtiví a oplácame štýlom aký požič taký vrac, takže sa bodíkov bojíme, tak potom je východiskom skutočne na naše slovenské povahy len vysokoškolský profesor s diplomom na fotografiu a platiť potrebujeme autoritu s papierom, lebo myšlienkam a úsudku fotografov kolegov neveríme ....
 
Marek Janicko
2015-03-23 18:56:56+01
príspevok od: MagickVamp
Nemyslite ze by bolo fajn, keby na hlavnej stranke ziskala svoje pevne miesto rubrika s nejakym takymto zameranim: "Ako to robit spravne, alebo konstruktivna kritika."?

Mohla by sa vybrat napriklad foto z fotiek na kritiku a nejaky ineligentny fotograf, ktory by dokazal mat nadhlad, by napisal chyby k danej foto. A co najnazornejsie a v krokoch by napisal ako to spravit lepsie. Dal si namahu foto upravit, dat viac dobrych variant ak su. Nieco podobne som tu isty cas registroval, ale akosi sa s tym prestalo a neviem preco. Ked som videl povodnu foto a foto ktoru zrezal profik, uz len to bolo ako uplne ina foto, nevraviac o upravach. Take clanky velmi nenasilne ucia ako to robit spravne.

Za tyzden aspon 2-3 foto takto spracovat? Za take nieco by som si kludne platil konto cely rok. A myslim ze na takychto prikladoch sa clovek uci najlepsie. Vidiet rozdiel ked sa orez spravi spravne, ked sa spravne vyvazia farby, spravi sa spravne retus.? Mozno pridat moznost nie len pridat foto na kritiku, ale aj pridat foto na kritiku teamom efoto...
Rada: studovat, investovat do workshopov a fotit.

Ziadna kniha ani blog ti neda tolko, ako workshop profesionala so sedivymi vlasami so spätnou väzbou na tvoju práce.
 
blahoslav J B Art
2015-03-23 20:03:46+01
zrusit lajky a body a TOP 24 a foto dna ... a ponechat len moznost napisat komentar
 
Domino
2015-03-23 20:37:28+01
príspevok od: Marek Janicko
Rada: studovat, investovat do workshopov a fotit.

Ziadna kniha ani blog ti neda tolko, ako workshop profesionala so sedivymi vlasami so spätnou väzbou na tvoju práce.
Problém môže byť trochu v tom,že investovať pár stovák do workshopov aby si sa dozvedel ,že Tvoje fotky stoja za hrubé drefko asi nikoho neláka.
 
MajoC
2015-03-23 20:44:57+01
Ak sa to uchytí (čo by som si prial), tak mám trocha obavu z toho, ako nastúpia nejaký mudroši a budú mudrovať na upravenú fotku, že tá a tá úprava je naprd a mal si to urobiť takto, a pod. Každopádne by to chcelo aj nejaké hranice, na úpravu jednoduchú (nie každý je zdatný v PS) a dajme tomu pokročilú.
 
LinxIxln
2015-03-23 21:12:23+01
Podľa mňa sa to rieši lepšie formou "mentora", veď každý kto sa chce zlepšovať si iste dokáže nájsť v okolí niekoho skúsenejšieho, kto usmerní a pomôže. Prípadne nejaký klub a pod. Bolo by zaujímavé, keby to bolo aj formou ako navrhuješ, ale bojím sa, že by sa to zvrhlo skôr či neskôr nesprávnym smerom. Ale nápad dobrý a je možné, že aj funkčný, ak sa nájde niekto, koho by to bavilo robiť.
 
Marek Janicko
2015-03-23 21:56:29+01
príspevok od: Domino
Problém môže byť trochu v tom,že investovať pár stovák do workshopov aby si sa dozvedel ,že Tvoje fotky stoja za hrubé drefko asi nikoho neláka.
Dozvediet sa to od profesionala je ta najlepsia investicia co mozes spravit. Pretoze ten ti i povie co je zle a ako to zlepsit.
Pocas toho vikendu som investoval cez 200 € do jednodnoveho workshopu, len aby som sa dozvedel, ako foti profesional reportaznu street fotografiu. A vysledok? Z dlhodobeho hladiska vyborna investicia. Take veci sa nikdy nenaucis z knih ani z clankov.

 
JohnNewton
2015-03-23 21:57:20+01
príspevok od: MagickVamp
Nemyslite ze by bolo fajn, keby na hlavnej stranke ziskala svoje pevne miesto rubrika s nejakym takymto zameranim: "Ako to robit spravne, alebo konstruktivna kritika."?

Mohla by sa vybrat napriklad foto z fotiek na kritiku a nejaky ineligentny fotograf, ktory by dokazal mat nadhlad, by napisal chyby k danej foto. A co najnazornejsie a v krokoch by napisal ako to spravit lepsie. Dal si namahu foto upravit, dat viac dobrych variant ak su. Nieco podobne som tu isty cas registroval, ale akosi sa s tym prestalo a neviem preco. Ked som videl povodnu foto a foto ktoru zrezal profik, uz len to bolo ako uplne ina foto, nevraviac o upravach. Take clanky velmi nenasilne ucia ako to robit spravne.

Za tyzden aspon 2-3 foto takto spracovat? Za take nieco by som si kludne platil konto cely rok. A myslim ze na takychto prikladoch sa clovek uci najlepsie. Vidiet rozdiel ked sa orez spravi spravne, ked sa spravne vyvazia farby, spravi sa spravne retus.? Mozno pridat moznost nie len pridat foto na kritiku, ale aj pridat foto na kritiku teamom efoto...
Ja Ti neviem, dajú sa tak zhodnotiť len očividne a základné nedostatky. To by musel hodnotiaci byť s Tebou prítomný pri fotografovaní, aby správne posúdil Tvoje možnosti. Ináč môže ľahko prísť k chybným záverom. Z hotovým dielom už neide často krát nič urobiť, iba konštatovať stav. Ďalšia vec je hrôza zo zverejnenia exifu, často je diagnóza na základe jeho poznania omnoho jednoduchšia
 
psykora2
2015-03-24 08:25:19+01
príspevok od: MagickVamp
Ja viem, vsetko je otazka penazi, ale mozno by zisk prevysil naklady. Mozno len porozmyslat za akych podmienok by sa to dalo realizovat.

1.- Dat to ako novu platenu sluzbu, ale vytipovat ludi, ktori nie len vedia fotit ale vedia aj vysvetlit a byt objektivni by ste si museli zrejme sami.

2.- Spristupnit to len clenom dajme tomu.

Stale sa tu rozprava ze menej sa bavit o technike viac o foteni, myslim ze toto by mohol byt krok spravnym smerom. (a to vravim ja, co sa o technike bavim velmi rad..

Ja osobne by som toto privital na ukor mensieho poctu recenzii na techniku, ktorymi sa tvorcovia portalu zaoberaju v prehnanej miere. Mozno by to posunulo tento portal o velky kus dopredu. Kludne by to mohla byt aj sluzba za priplatok pre predplatenych clenov. Lektor by mohol byt plateny od prispekov predplatitelov. Technicke typy ako si aj ty alebo ja by si mozno zacali uvedomovat ze podstata fotografie nespociva v najnovsej technike, ale rodi sa v hlave.
 
Domino
2015-03-24 09:34:19+01
príspevok od: Marek Janicko
Dozvediet sa to od profesionala je ta najlepsia investicia co mozes spravit. Pretoze ten ti i povie co je zle a ako to zlepsit.
Pocas toho vikendu som investoval cez 200 € do jednodnoveho workshopu, len aby som sa dozvedel, ako foti profesional reportaznu street fotografiu. A vysledok? Z dlhodobeho hladiska vyborna investicia. Take veci sa nikdy nenaucis z knih ani z clankov.

Medzi vypočuť si ako to zlepšiť a skutočným zlepšením je dlhá a tŕnistá cesta a výsledok stále nemusí byť porovnateľný s prácou toho,kto Ti radí.A pre niekoho(napr.členov spolku SPONEF)nepomáhajú ani rady najlepších fotografov
 
Marek Janicko
2015-03-24 10:11:20+01
príspevok od: Domino
Medzi vypočuť si ako to zlepšiť a skutočným zlepšením je dlhá a tŕnistá cesta a výsledok stále nemusí byť porovnateľný s prácou toho,kto Ti radí.A pre niekoho(napr.členov spolku SPONEF)nepomáhajú ani rady najlepších fotografov
To som ani nenapisal. Fotenie je na dlhu trat, akurat vhodnymi workshopmi sa da skratit. Vsetko je i tak na tebe, ako sa k tomu postavis.
 
Daniel Leitman
2015-03-25 10:53:56+01
Ja by som len tolko ze par krat som skusal nieco konstruktivne napisat prave k fotkam ktore som vedel ohodnotit alebo som vedel akoby sa dali posunut vpred ... reakciu vacsiny autorov neuvediem lebo by som asi dostal 2dnovi banan takze tolko k ochote davat kritiku ale ju aj prijmat. osobne odporucam radsej sa zucastnovat spomenutych WS, vstupit do nejakeho aktivneho fotoklubu kde si navzajom komentujete fotografie atd. padne to skorej na urodnu podu ako sa tuna s niekym natahovat a handrkovat... takze za mna urcite nie
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()