Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Panoramatické fotky ako ostriť ?

miky265
2015-10-28 17:07:19+01
Ahoj,
už som toho veľa prečítal aj niečo vyskúšal no stále mám takú menšiu otázku.
Pri fotení panorámy kde mám na kraji blízky objekt ( pár metrov ) no všetko ostatné je v diaľke (kilometer) napr. prípade fotenie mesta s druhého brehu vedľa mosta kde je vidno celý most až na druhú stranu kam mám ostriť ?
Alebo fotím dolinu no v popredí mám ešte skaly.
V prípade že fotím kopce no nikde vpredu dole je ešte stromy a kopce sú až v zadu hore.

Kam ostriť aby takéto viacradové fotky boli viacmenej celé ostré ako predmety vpredu tak aj v zadu ?


PS: pravdepodobne chaoticky vysvetlené za čo sa predom ospravedlňujem ale možno niekto pochopí
 
z80
2015-10-28 18:42:35+01
príspevok od: miky265
Ahoj,
už som toho veľa prečítal aj niečo vyskúšal no stále mám takú menšiu otázku.
Pri fotení panorámy kde mám na kraji blízky objekt ( pár metrov ) no všetko ostatné je v diaľke (kilometer) napr. prípade fotenie mesta s druhého brehu vedľa mosta kde je vidno celý most až na druhú stranu kam mám ostriť ?
Alebo fotím dolinu no v popredí mám ešte skaly.
V prípade že fotím kopce no nikde vpredu dole je ešte stromy a kopce sú až v zadu hore.

Kam ostriť aby takéto viacradové fotky boli viacmenej celé ostré ako predmety vpredu tak aj v zadu ?


PS: pravdepodobne chaoticky vysvetlené za čo sa predom ospravedlňujem ale možno niekto pochopí
 
miky265
2015-10-28 18:55:23+01
takže keď je jeden predmet odo mňa cca 100m a menej a pohorie 1-2 km daleko tak to zaostriť na 600 metrov ?
kde tá clona f13 my dokáže zaostriť aj to pohorie a aj daný objekt ?

Ja len či to má taký rozsah alebo či sa to nespája neprekrýva s dvoch rozdielne zaostrených fotiek.


 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()