Fórum » Ako fotografovať?

Fotenie pri nie idealnom svetle

Shifty
Shifty 2015-10-31 06:58:15+01
Ahojte. Ospravedlnujem sa mozno hlupu otazku, ale som amater a neviem s tym pohnut.

Snazil som sa odfotit svojho psa pri nie idealnom osvetleni. Vonku uplna tma, interier osvetleny wolframovymi ziarovkami. Problem je, ze pes je dos neposedny, takze musim nastavovat velmi kratke casy. Kvoli nim som sa snazil otvorit dieru co to slo (f/1.8). Tu je prvy problem. Je to dobre riesenie, kedze moj objektiv nie je pri tejto clone najostrejsi ? (Canon 55mm f/1.8 STM). Uz s takymto f musim drzat ISO dost vysoko a to zase nie je idealne pre snimac v mojom 60D. Na druhej strane viem ISO dodatocne odstranit, ale tym zase trpia detaily. Napadlo ma, ze mozno nemusi nutne vadit, ked bude vysledok dost podexponovany, pretoze to zase dodatocne upravit lightroom. Zaujimal by ma vas nazor na nejaky idealny kompromis v tomto pripade. Este by do uvahy pripadal blesk, ale z toho su zase odlesky. Okrem toho nemam s fotenim s bleskom vobec ziadnu skusenost. Evidujem, ze tam je, ale zatial som ho nepouzil. Dakujem za tipy.

tomis.ales
2015-11-03 08:59:35+01
príspevok od: Shifty
Pre mna je to trochu komplikovane. Som amater a jednoducho mozem spravit chybu napriklad pri postprocessingu a vysledok by tym padom nemusel byt relevantny.

PeCh: tiez si myslim. Poucil som sa ado buducna sa pokusim viac si prisposobovat podmienky
Ked spravis chybu, tak sa z nej poucis. Minies 0 Eur ! Pokazenych, skaredych a zbytocnych fotiek este urobis vela, neboj, tak ako my vsetci este urobime

Shifty
2015-11-03 09:32:57+01
Ja som to skor myslel tak, ze ked urobim chybu, nemusim si jej byt nutne vedomy. V tomto pripade napriklad by som mohol dospiet k zaveru, ze podexponovanie a nasledny postrocessing je vyrazne horsi nez vyssie ISO a nasledne odsumenie, hoci chyba mozno bola vo mne. Hlavne ked kde tu narazam na to, ze nie je jedno aky nastroj pouzijem, kedze dokazu tu istu pracu urobit rozne kvalitne. Dokonca s vystupom z Canonu sa niektore vyslovene trapia.

Ospravedlnujem sa za tie preklepy, pisem to z tabletu :-/

Strana 2 z 2

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()