Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

prve fotenie aktov..prosim o rady a napady ako na to

p13sport
2016-03-20 08:29:23+01
Cheli by sme s partnerkou nafotit nejake akty len neviem presne ako na to...co sa tyka svetla ake osvetlenie pouzit pokial nemam studio..fotil by som v interieri..prip poradit nejaky namet na akt.Ci nechat partnerku v tangach alebo bez...ci uplne na boso alebo v zabkach.Privitam kazdy dobry napad a rad si nechalm poradit...vopred dakujem
 
Krtko fotografom
2016-03-20 08:45:08+01
Na fotenie aktov treba dospiet. Aj ked sa to nevidi, ale akty patria k najnarocnejsim zanrom. Dnes vsetci mladi chcu fotit iba akty, a pri tom fotia iba nahe baby (ak sa im to podari). Kazdy, kto si kupi dnes fotak, uz chce fotit iba akty, alebo svadby. Poznam jedneho, ktory ma fotak iba rok, ale na vsetky servery vypisuje inzeraty, ze foti iba akty (o kvalite nehovorim).
Toto som pisal vseobecne, nemal som namierene na teba.
Moja rada znie, uc sa, a stale skusaj, a skusaj, iba tak sa dopracujes k vysledkom.
 
p13sport
2016-03-20 10:02:41+01
príspevok od: Krtko fotografom
Na fotenie aktov treba dospiet. Aj ked sa to nevidi, ale akty patria k najnarocnejsim zanrom. Dnes vsetci mladi chcu fotit iba akty, a pri tom fotia iba nahe baby (ak sa im to podari). Kazdy, kto si kupi dnes fotak, uz chce fotit iba akty, alebo svadby. Poznam jedneho, ktory ma fotak iba rok, ale na vsetky servery vypisuje inzeraty, ze foti iba akty (o kvalite nehovorim).
Toto som pisal vseobecne, nemal som namierene na teba.
Moja rada znie, uc sa, a stale skusaj, a skusaj, iba tak sa dopracujes k vysledkom.
som si toho vedomy...prave za to sa na to pytam..ako na toa a vsetko co s tym suvisi..ale to co si pisal plne stebou suhlasim..ked ma niekto fottak neznamena to ze je aj fotograf
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-03-20 10:19:32+01
Je to tak obsirna tema, ze je mimo rozsahu formatu fora. Najlepsie je ist na workshop. Dalej si v galeriach pozri sekcie Akt. Na zaciatok je najlepsie prenajat si v nejakom zamocku na vikend budoir. Pekne prostredie je vzdy plusom.
 
matoxxx
2016-03-20 10:44:14+01
Na fotenie aktov treba svetlo
 
p13sport
2016-03-20 11:13:09+01
príspevok od: matoxxx
Na fotenie aktov treba svetlo
ale v com fotit partnerku?...ci na boso alebo v zabkach..ake spodne pradlo alebo bez?...
 
istvic
ocenenie redakciou 2016-03-20 11:22:28+01
nehnevaj sa.ale to je otazka hodna maleho dietata..je iba na Tebe v com ju budes fotit a ako..predsa Ti nemoze radit,doslova davat cele scenare ,za prve je to o knowhow autorov ,za druhe mas vlastnu hlavu a fantaziu,tak ju vyuzi:}
 
Neschopko
2016-03-20 12:26:23+01
príspevok od: p13sport
Cheli by sme s partnerkou nafotit nejake akty len neviem presne ako na to...co sa tyka svetla ake osvetlenie pouzit pokial nemam studio..fotil by som v interieri..prip poradit nejaky namet na akt.Ci nechat partnerku v tangach alebo bez...ci uplne na boso alebo v zabkach.Privitam kazdy dobry napad a rad si nechalm poradit...vopred dakujem
Takže vlastne všetko, čo zatiaľ o svojej budúcej fotke (fotkách) vieš je, že chceš mať na nej holú partnerku ... a čakáš, že ti tu niekto povie, či si má nechať tangá, alebo papuče, či jej máš dať čiapku a ako ju posadiť a nasvietiť (niečo, ako keby niekto chcel bývať a pýta sa, či si má kúpiť dom, alebo byt, koľko má mať izieb, či ho má kúpiť pri vode, alebo na kopci a prípadne aj mesto nech mu poradia )

Ak ťa zaujíma tento žáner a nevieš ktorým smerom sa vydať, skús si pozrieť napr. www.swiataktu.pl a tam sa inšpiruj. Máš tam tisíce fotiek a sám sa rozhodni, aké fotky sa ti páčia ... a keď už budeš vedieť, čo presnejšie chceš nafotiť, bude sa tu prítomným radiť ti ľahšie (napr. čo sa svetla týka) ... čo si má dať frajerka na seba ti asi nikto nepovie.
 
flico.sk
2016-03-20 12:34:07+01
Zdravím.
Alebo za začiatok http://www.kurzyzive.cz/zive-vysilani

http://www.kurzyzive.cz/obsah/akt-s-romanem-sejkotem

Akt s Romanem Sejkotem
Datum vysilani:
Úterý, Březen 22, 2016 - 18:30

...
 
tonyskot
2016-03-20 16:46:35+01
Dobri akt podla mna ukazuje vsetko a nic iba tajnu krasu zeny
 
blahoslav J B Art
2016-03-20 17:38:53+01
som ochotny prist a pomoct s radami, nastaveniami, svetlom, oblecenim (ci skor vyzlecenim) ... a to vsetko za par cvakov do mojho portfolia
 
Jozep
2016-03-20 20:50:13+01
Prehrab sa galériou, najlepšie nájdi nejakých konkrétnych autorov ktorých práca sa ti páči a nechaj sa inšpirovať, ukradni si nejaké nápady, nesnaž sa kopírovať. Hraj sa so svetlom, skúšaj, skúšaj, skúšaj. Či nejaké oblečenie ponecháš je už len na tebe, určite nájdeš veľa krásnych aktov kde v podstate nič ukázané nie je.
 
Frantisek Dulik
2016-03-20 21:19:14+01
hlavne udrzat kobru na uzde
 
vd
2016-03-20 22:09:34+01
musiš si položiť základnú otazku, fotiť ako ostatní, alebo fotit podla seba.
 
bobo222
2016-03-21 08:19:09+01
Jedna rada pre začiatočníka. Modelka musí byť chvíľu vyzlečená pred fotením (župan a podobne), aby nemala na sebe ryhy od prádla a podobne, koža sa musí uvoľniť. Ak to teda nechceš kompleť retušovať v postprocese. Nezabudni že tam musí byť teplo, aby babuľka nemala husacinu. Profesionálna modelka má toto v malíčku, rovnako ako líčenie. Budeš mať vyzážistku? Doporučuje sa!!!
Svetlo je základ, aj na tej najkrajšej babe nasvietiš pomarančovú kožu na zadku a stehnách, ak si sfiňa.
Svetlo ja preferujem jemné a rozptýlené, ale záleží od toho čo fotíš a aká je Tvoja myšlienka. Skús si dopredu urobiť scenár a nakresliť si čo by si chcel.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-03-21 09:29:43+01
Pokus sa zohnat knihu Akt vo fotografii od Jána Šmoka. Desaťročia je to sprievodca týmto žánrom.

Možno by som skôr než akt, zvolil boudoir, čiže fotenie v sexy prádielku. Jedným z najlepších fotografov je Damien Lovegrove, ktorý natočil aj super inštruktážne videa. http://www.lovegrovephotography.com/boudoir-gallery/
 
katulka25
2017-01-27 14:01:36+01
Ahojte, nechcem zakladat novu temu ohladne aktov, tak sa chcem spytat v tomto vlakne. Oslovil ma jeden par ohladne fotografovania aktov. Uvazuju o foteni vonku v exterieri, niekde v prirode. Ja osobne s tym problem nemam a oni tiez nie. Jedine, v com tu ja nemam jasno je , ci neporusim nejaku vyhlasku o verejnom pohorsovani alebo nebodaj zakon. Ak by siel okolo trebars nejaky cyklista, psickar, bezec a videl nahych ludi, zavola mestsku policiu alebo nebodaj statnu. Tomuto by som sa chcela vyhnut.
Myslite, ze je v poriadku, ak sa vyzlecu dvaja ludia na verejne pristupnom mieste? Mozem povazovat za take miesto luku, les atd? Za akykolvek prispevok k teme budem vdacna
 
cerno
2017-01-27 16:49:19+01
príspevok od: katulka25
Ahojte, nechcem zakladat novu temu ohladne aktov, tak sa chcem spytat v tomto vlakne. Oslovil ma jeden par ohladne fotografovania aktov. Uvazuju o foteni vonku v exterieri, niekde v prirode. Ja osobne s tym problem nemam a oni tiez nie. Jedine, v com tu ja nemam jasno je , ci neporusim nejaku vyhlasku o verejnom pohorsovani alebo nebodaj zakon. Ak by siel okolo trebars nejaky cyklista, psickar, bezec a videl nahych ludi, zavola mestsku policiu alebo nebodaj statnu. Tomuto by som sa chcela vyhnut.
Myslite, ze je v poriadku, ak sa vyzlecu dvaja ludia na verejne pristupnom mieste? Mozem povazovat za take miesto luku, les atd? Za akykolvek prispevok k teme budem vdacna
je pravda ze v tejto oblasti nemam zakony nastudovane, ale v lete chod na zelenu vodu na zadne strkove jazera a nudit sa nebudes . V zivote som tam policajtov nevidel a nikto mi ani nehovoril ze tam boli. Takze osobne som presvedceny ze pokial ich nebudes fotit pred prezidentskym palacom ale niekde kde ta ani google nenajde je to fajn. Jedine co si viem predstavit zaco by si dali mozno policajti dali namahu vybehnut za vami je keby tam piknikovali mali skautici a vy robili nepristojnosti.

PS: mne nudiaci sa ludia nevadia (az na babicky/deduskov) ale je tam cistejsia voda, a ja sa nenudim
 
katulka25
2017-01-27 19:06:52+01
príspevok od: cerno
je pravda ze v tejto oblasti nemam zakony nastudovane, ale v lete chod na zelenu vodu na zadne strkove jazera a nudit sa nebudes . V zivote som tam policajtov nevidel a nikto mi ani nehovoril ze tam boli. Takze osobne som presvedceny ze pokial ich nebudes fotit pred prezidentskym palacom ale niekde kde ta ani google nenajde je to fajn. Jedine co si viem predstavit zaco by si dali mozno policajti dali namahu vybehnut za vami je keby tam piknikovali mali skautici a vy robili nepristojnosti.

PS: mne nudiaci sa ludia nevadia (az na babicky/deduskov) ale je tam cistejsia voda, a ja sa nenudim
Dakujem za tip aj za reakciu V podstate keby idem fotit len zenu samotnu, neriesila by som to asi az takto. Ale budu dvaja ako par a tam uz mam strach, aby si to niekto nevysvetlil po svojom. Teda budu (chcu byt) nahi obaja a to uplne. No.. necham sa prekvapit, ako sa nakoniec rozhodnu. Mozno skoncime nakoniec "len" v atelieri

Este raz vdaka
 
blahoslav J B Art
2017-01-27 22:54:54+01
príspevok od: katulka25
Ahojte, nechcem zakladat novu temu ohladne aktov, tak sa chcem spytat v tomto vlakne. Oslovil ma jeden par ohladne fotografovania aktov. Uvazuju o foteni vonku v exterieri, niekde v prirode. Ja osobne s tym problem nemam a oni tiez nie. Jedine, v com tu ja nemam jasno je , ci neporusim nejaku vyhlasku o verejnom pohorsovani alebo nebodaj zakon. Ak by siel okolo trebars nejaky cyklista, psickar, bezec a videl nahych ludi, zavola mestsku policiu alebo nebodaj statnu. Tomuto by som sa chcela vyhnut.
Myslite, ze je v poriadku, ak sa vyzlecu dvaja ludia na verejne pristupnom mieste? Mozem povazovat za take miesto luku, les atd? Za akykolvek prispevok k teme budem vdacna
akt sa da fotit aj v Prahe na Karlovom moste
http://www.jiriruzek.net/photogallery-2011-photographs.html#Charles-Bridge

na workshope sme fotili akty na zrucanine hradu ... a miestni aktivacni pracovnici pracujuci na obnove hradu nechali robotu robotou a tiez si urobili nejake zabery s mobilmi
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()