Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

svetlo v očiach

Geralt_z_Rivie
2016-08-15 13:48:25+02
zaujímalo by ma či je nejaký postup ako pri prirodzenom svetle spraviť tak aby mala modelka v očiach svetlo, niečo také ako na priloženej fotografii. dá sa to spraviť aj odrazkou a photoshopom alebo mi na to treba aj nejaké blesky svetlá a neviem čo ešte?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-08-15 14:08:12+02
Je na to magicke znamenie, ktore treba vrhnut na fotografovanu osobu. To spociva v comkolvek dostatocne velkom a svetlo. Niekedy staci, ked ma fotograf bielu koselu/tricko. Mozes pouzit odraznu dosku, ani nemusi byt na fotke vidiet jej efekt. Funguje samozrejme aj blesk, tiez nemusi vplyvat na expoziciu, staci ze sa v ociach objavi zablesk.
 
šereda
2016-08-15 14:43:39+02
Nebo to tam domaluj, načo máš shop.
 
Marek Janicko
2016-08-15 18:17:29+02
Pytas sa vseobecne na odraz alebo presne na tento typ odlesku?
 
tomis.ales
2016-08-15 19:04:07+02
V ociach sa odraza, to co ma fotografovany clovek pred sebou. Kolkokrat nie je tazke uhadnut svietenie fotografa, len puhym pohladom do oci foteneho.
 
Geralt_z_Rivie
2016-08-18 12:41:56+02
príspevok od: Marek Janicko
Pytas sa vseobecne na odraz alebo presne na tento typ odlesku?
všeobecne
 
Geralt_z_Rivie
2016-08-18 12:42:48+02
príspevok od: šereda
Nebo to tam domaluj, načo máš shop.
skúšal som to, ale väčšinou to vyzeralo skôr čudne. možno nie som až tak dobrý grafik, čo ja viem
 
kaFOtka
2016-08-18 15:33:54+02
príspevok od: Geralt_z_Rivie
zaujímalo by ma či je nejaký postup ako pri prirodzenom svetle spraviť tak aby mala modelka v očiach svetlo, niečo také ako na priloženej fotografii. dá sa to spraviť aj odrazkou a photoshopom alebo mi na to treba aj nejaké blesky svetlá a neviem čo ešte?
ano, da sa to s dennym svetlom, ale dolezite je, aby si mal fotografovanu osobu v krytom tieni (tzn. nad hlavou ma nieco - strom, strop - zhora nemas ziadny zdroj svetla)... presne tento druh fotky mnohi anglicky hovoriaci nazyvaju garage lighting - pretoze toto svetlo ziskas najlepsie v garazi ked otvoris garazovu branu a to svetlo co tadial prechadza je jediny zdroj svetla. tu sa tiez o tom pise http://petapixel.com/2016/01/06/you-dont-need-a-studio-for-pro-portraits-make-the-most-of-what-you-do-have/

pre ziariy efekt tych oci je potom dobre este v postprocese ich mierne zosvetlit, ale dolezite je mat zaklad a nedorabat tam nic, co tam realne nebolo
 
Geralt_z_Rivie
2016-08-18 22:32:35+02
príspevok od: kaFOtka
ano, da sa to s dennym svetlom, ale dolezite je, aby si mal fotografovanu osobu v krytom tieni (tzn. nad hlavou ma nieco - strom, strop - zhora nemas ziadny zdroj svetla)... presne tento druh fotky mnohi anglicky hovoriaci nazyvaju garage lighting - pretoze toto svetlo ziskas najlepsie v garazi ked otvoris garazovu branu a to svetlo co tadial prechadza je jediny zdroj svetla. tu sa tiez o tom pise http://petapixel.com/2016/01/06/you-dont-need-a-studio-for-pro-portraits-make-the-most-of-what-you-do-have/

pre ziariy efekt tych oci je potom dobre este v postprocese ich mierne zosvetlit, ale dolezite je mat zaklad a nedorabat tam nic, co tam realne nebolo
odrazku si síce nerozrežem, ale aj tak je to bomba ďakujem ti silno mocno
 
nudike
2016-08-19 08:56:56+02
Zozen tablet a nakresli si ciernobiely obrazok podla odrazu aky chces, daj jas na maximu a potom si ho daj tak aby sa obrazok odrazal modelke v ociach.
 
duroslav
2016-08-19 09:47:37+02
Obávam sa, že pri veľkosti tabletu, pokiaľ nebude umiestnený úplne blízko očí, tak bude veľkosť odrazu v očiach tak malá, že sa ani ten tvar nebude dať rozoznať.
 
inkubbus
2016-08-19 10:44:47+02
príspevok od: Geralt_z_Rivie
odrazku si síce nerozrežem, ale aj tak je to bomba ďakujem ti silno mocno
zožeň si jednu polystyrénovú dosku na zatepľovanie, rozrež ju pozdĺžne, obal ju tou reflexnou fóliou čo sa ňou zakrývajú zranení a máš dve parádne odrazky na takéto experimenty. stačí len pohnúť rozumom.
 
kaFOtka
2016-08-19 15:41:52+02
príspevok od: Geralt_z_Rivie
odrazku si síce nerozrežem, ale aj tak je to bomba ďakujem ti silno mocno
ale nie, ved to ani nepotrebujes rezat... v tom linku si pozri ten setup nad tym - taky mlady muz v veeelkou bradou - a je tam zaber ako sedi uprostred garaze a hned za sebou ma nejaku tmavu dosku... to mas uplne nejjednoduchsie riesenie
 
duroslav
2016-08-19 16:28:25+02
Podľa mňa ani tú garáž netreba. Resp. ak je garáž a nie je výhľad na niečo svetlé, tak je úplne zbytočná.
Posielam jeden príklad - fotené v záhrade. V oku je vidno odraz dáždnika aj oblohy.
 
blahoslav J B Art
2016-08-19 16:42:52+02
príspevok od: duroslav
Podľa mňa ani tú garáž netreba. Resp. ak je garáž a nie je výhľad na niečo svetlé, tak je úplne zbytočná.
Posielam jeden príklad - fotené v záhrade. V oku je vidno odraz dáždnika aj oblohy.
myslim, ze ani zahradu, ani dazdnik a ani oblohu netreba ... staci vo fotoeditore naklonovat nieco biele ... aspon ja to tak robim
 
zvonec
2016-08-19 17:05:51+02
Ako dalsia mozna inspiracia... isla par dni do zadu cez ruky pri kave...
https://www.youtube.com/watch?v=Hgj39jkGhiE
 
duroslav
2016-08-22 13:19:39+02
príspevok od: kaFOtka
ano, da sa to s dennym svetlom, ale dolezite je, aby si mal fotografovanu osobu v krytom tieni (tzn. nad hlavou ma nieco - strom, strop - zhora nemas ziadny zdroj svetla)... presne tento druh fotky mnohi anglicky hovoriaci nazyvaju garage lighting - pretoze toto svetlo ziskas najlepsie v garazi ked otvoris garazovu branu a to svetlo co tadial prechadza je jediny zdroj svetla. tu sa tiez o tom pise http://petapixel.com/2016/01/06/you-dont-need-a-studio-for-pro-portraits-make-the-most-of-what-you-do-have/

pre ziariy efekt tych oci je potom dobre este v postprocese ich mierne zosvetlit, ale dolezite je mat zaklad a nedorabat tam nic, co tam realne nebolo
Práve si čítam knižku od autora článku a je to pre mňa celkom inšpiratívne čítanie. Díky za dobrý tip.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()