Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako získať skúsenosti na fotenie svadby.

Adko
2016-12-11 09:25:36+01
Ako nabrať skúsenosti na fetenie svadby ? Chcel by som sa foteniu venovať ešte dlhý čas však neviem ako nabrať skúsenosti aby som mohol začať fotit niečo tak ťažké ako svadba. Keďže som začiatočník nechcem ísť fotiť svadbu a pokaziť to, novomanželia by určite neboli šťastný a ani ja. Tak sa pýtam ako ?
 
om1ci
2016-12-11 09:40:37+01
fotiť
 
fatality
2016-12-11 10:48:34+01
príspevok od: Adko
Ako nabrať skúsenosti na fetenie svadby ? Chcel by som sa foteniu venovať ešte dlhý čas však neviem ako nabrať skúsenosti aby som mohol začať fotit niečo tak ťažké ako svadba. Keďže som začiatočník nechcem ísť fotiť svadbu a pokaziť to, novomanželia by určite neboli šťastný a ani ja. Tak sa pýtam ako ?
fotit.. ..najprv portrety,zurky,akcie pre kamaratov,znamych,rodinu,zadarmo-nebude vadit,ak nieco pokazis..potom,ked to bude mat nejaku uroven(mesiace,roky!!) aj portrety,reporty na zakazku a ak budu ludia aj ty spokojni(popr.daj to omrknut aj skusenejsim fotografom),kludne aj svadbu ako druhy fotograf..a ked ich das ako druhy viac,potom skus aj ako hlavny fotograf..a tiez odporucam najprv zadarmo pre niekoho,kto by si dobreho fotografa nemohol dovolit a bude spokojny s cimkolvek lepsim ako mobil/kompakt fotos..
 
Martin Školiak
2016-12-11 18:46:46+01
príspevok od: Adko
Ako nabrať skúsenosti na fetenie svadby ? Chcel by som sa foteniu venovať ešte dlhý čas však neviem ako nabrať skúsenosti aby som mohol začať fotit niečo tak ťažké ako svadba. Keďže som začiatočník nechcem ísť fotiť svadbu a pokaziť to, novomanželia by určite neboli šťastný a ani ja. Tak sa pýtam ako ?
Pár rokov fotiť. Učiť sa, skúšať, zúčastňovať sa workshopov. No a potom ťa možno aj prejde chuť na fotenie svadby.
 
Roman Point
2016-12-12 04:57:30+01
Street fotografia, behať po meste naháňať nejaké udalosti ( šport, meetingy, protesty to je fuk ) veľa veľa street fotografie a potom ešte viac portrétov, ale nie ateliérovky. Ideálne portréty rodinky s detmi v prírode atď. Zvládnutie PP perfektne, vedieť čo a ako upraviť ( tlač, web, domáce prezeranie )
Popri foteni spoznať na 101% svoju techniku, nastavenia fotoaparátu atď pretože svadba je fotoreportaz momentu tam nik nečaká a zaujímavé - dôležité udalosti sú behom pár sekúnd preč.. Nie je to ťažké pokiaľ máš toho veľa nafoteneho..
 
Tibor78
2016-12-12 08:49:32+01
Fotenie cloveka v prvom rade musi bavit, musi mat tuzbu sa neustale zlepsovat (vela fotit, vela si o fotografii citat), a v neposlednom rade musis mat aj kvalitnu fototechniku. Na svadbu si priprav 2x telo idealne identicke a s FF snimacom a s dualnym slotom na pamatove karty. Svadbu by si mal zacat fotit ak si na to trufas, ze zvladnes na urovni portretne fotenie aj s nalezitym pp, zvladnes produktovu fotografiu, ked zvladnes reportaznu cast s meniacimi sa svetelnymi podmienkami i dejom samotnym. Musis byt pripraveny nastavit si fotak podla aktualnej situacie.Pamatat si, ze ak v kostole fotis v manualnom rezime, ked vyjdes von nezabudnut prepnut na prioritu clony.Skratka musis byt pripraveny na akej urovni, aby si to nafotil dobre.Potom praxou ziskas skusenosti.. Kazdou svadbou sa budes/m al by si sa posuvat.Na workshopy by som nedal ani cent, vsetko sa da dohladat na webe! a mozes si to pustat dokola...
 
drummer54
2016-12-12 13:31:52+01
Je viac ciest ako sa co-to naucit. Jednak studiom teorie o svetle a vseobecne o kompozicii atd., treba dobre poznat techniku, ktoru pouzivas, aby si vedel rychle reagovat na zmenu sceny. Skusenosti naberies fotenim potretov, ale aj reportaznym fotenim, kde treba rychle reagovat a prestavovat fotak. Chod na nejaku volne pristupnu akciu a skus ju nafotit co najlepsie. Pouzivaj viacero ohnisk - aj siroke, aj tele. Vyskusaj si aj pracu s bleskom - ako ho nastavit, kam namierit. Takto ziskas skusenosti, ktore sa podobaju na fotenie svadby.
 
mongi
2016-12-13 15:46:18+01
foť svadby, budeš ich vedieť fotiť
 
stokinger
2016-12-13 18:47:11+01
príspevok od: mongi
foť svadby, budeš ich vedieť fotiť
s týmto súhlasím...fotiť svadby sa naučíš len fotením svadieb... môžeš mať nafotených x reportáži a portrétov ale na svadbách robíš pod dosť veľkým časovým tlakom a pod dosť veľkou zodpovednosťou a tomu sa naučíš iba tak, ked sa v tej situácií ocitneš a budeš ju musieť riešiť... skús najskôr za lacný peniaz nafotiť niečo známim a po pár svadbách uvidíš čo a ako...
 
Jožo
2016-12-14 06:25:22+01
Prečo chceš fotiť svadby ?
 
Jubi
2016-12-14 16:03:12+01
Keď sa naučíš fotiť, potom príde druhá fáza : "Naučiť sa predať sa."
 
Tibor78
2016-12-14 19:12:50+01
príspevok od: Jubi
Keď sa naučíš fotiť, potom príde druhá fáza : "Naučiť sa predať sa."
A nejake konkretne rady by sa nenasli? 😊
 
Jubi
2016-12-14 19:19:25+01
príspevok od: Tibor78
A nejake konkretne rady by sa nenasli? 😊
ako že ako sa predať ?
 
Tibor78
2016-12-14 19:50:26+01
príspevok od: Jubi
ako že ako sa predať ?
Ano
 
Jubi
2016-12-14 20:47:40+01
príspevok od: Tibor78
Ano
no asi dá na FB zdielať "Vyhrajte fotenie zadarmo"
 
Tibor78
2016-12-15 05:29:23+01
príspevok od: Jubi
no asi dá na FB zdielať "Vyhrajte fotenie zadarmo"
http://www.akopredavat.sk/ako-presvedcit-zakaznika-aby-kupil/

 
Jožo
2016-12-15 11:19:44+01
Adko ani neťukol .Prečo ?
 
bobo222
2016-12-15 13:36:43+01
Napadol mi jednoduchý návod na začiatok. zobrať kamoša v čiernom a kamošku v bielom a obehnúť s nimi otvorené kostoly, rôzne tmavé a blbo osvetlené miesta a fotiť a fotiť a skúšať nastavenia a všetko ostatné...
Výsledky si nechaj posúdiť od skúsenejšieho fotografa.
(To ako úplný začiatok)
 
blahoslav J B Art
2016-12-15 15:35:12+01
príspevok od: Jožo
Adko ani neťukol .Prečo ?
precital si rady a zacal fotit ... lebo ako povedal T.Huszar na otazku redaktora, co by odporucil zacinajucim fotografom: 'fotit, fotit, fotit'
 
Habatka
2016-12-15 19:23:47+01
príspevok od: bobo222
Napadol mi jednoduchý návod na začiatok. zobrať kamoša v čiernom a kamošku v bielom a obehnúť s nimi otvorené kostoly, rôzne tmavé a blbo osvetlené miesta a fotiť a fotiť a skúšať nastavenia a všetko ostatné...
Výsledky si nechaj posúdiť od skúsenejšieho fotografa.
(To ako úplný začiatok)
Ten prst dole mohol dať len totálny blbec.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()