Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Fotografovanie v noci, problem s poulicnymi svetlami

peter222666
peter222666 2017-01-22 22:22:15+01
Zdravim,

chcel by som poprosit o radu.
Fotim nocne zabera a pouzivam stativ a vysoku clonu, napriklad 16-ku, alebo 18-ku.
Chcel by som mat vyssiu hlbku ostrosti - preto pouzivam tie vyssie clonove cisla.
Ale problem mam taky, ze poulicne svetla su v tvare hviezdy, co mi nevyhovuje.
Da sa s tym prosim nieco spravit, aby som mohol fotit na vysokej clone a case, ako doteraz, a aby svetla vizerali normalne? Nie ako hviezdy?

Dakujem

Peter
 
peter222666
2017-01-24 03:06:28+01
príspevok od: blahoslav J B Art
doporucil by som prestudovat tunajsiu fotoskolu

'nocne fotky' je najlepsie fotit nie v noci, ale kratko po zotmeni, ked uz zazalo poulicne osvetlenie ale obloha je este modra, nie cierna ... ako inspiracia napr.:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/pribeh-fotografie/novorocenka---bratislavsky-hrad/
ani tie svetelne zdroje nie su nejako extra vyhviezdickovane, na ciernej oblohe je to ale do oci bijuce

a tiez
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/nocna-fotografia-i/
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/nocna-fotografia-ii-nocne-mesto/

taktiez nieco o ostreni na hyperfokalnu vzdialenost ... napr. ak mas APS-C fotak a nejaky setak 18-55mm, na najsirsom ohnisku ti staci priclonit na f/8 a ak zaostris na 2,15metra, ostre budes ma vsetko od 1,40metra do nekonecna ... a hviezdickovanie nebude
http://www.dofmaster.com/dofjs.htmltake vyrazne
Dakujem za tuto odpoved,
to s tou hyperfokalnou vzdialenostou sa mi celkom pozdava.
Rozmyslal som aj nad tym, ci by nebolo dobre pouzit daky sedy filter.
Ale ked zistim, ako to funguje s tou hyperfokalnou vzdialenostou (clankov o tom je dost), tak to bude fajn. Pozeram na mobile mam DOFMaster - taku kalkulacku. Navolil som tam 4 clonu a vyhodilo mi to ze hyperfokalna vzdialenost je 32,9m. Takze na tu mam zaostrit.
Ale nechapem, od akej vzdialenosti budem mat vsetko ostre.
Je tam
focus distance - 32,9m
Near limit - 16,5m
Far limit - infinity
Total DOF - Infinite
Tak typujem, ze objekty od 16,5 metra az do nekonecna budu ostre. Je to tak? Diki
 
blahoslav J B Art
2017-01-24 17:18:18+01
príspevok od: peter222666
Dakujem za tuto odpoved,
to s tou hyperfokalnou vzdialenostou sa mi celkom pozdava.
Rozmyslal som aj nad tym, ci by nebolo dobre pouzit daky sedy filter.
Ale ked zistim, ako to funguje s tou hyperfokalnou vzdialenostou (clankov o tom je dost), tak to bude fajn. Pozeram na mobile mam DOFMaster - taku kalkulacku. Navolil som tam 4 clonu a vyhodilo mi to ze hyperfokalna vzdialenost je 32,9m. Takze na tu mam zaostrit.
Ale nechapem, od akej vzdialenosti budem mat vsetko ostre.
Je tam
focus distance - 32,9m
Near limit - 16,5m
Far limit - infinity
Total DOF - Infinite
Tak typujem, ze objekty od 16,5 metra az do nekonecna budu ostre. Je to tak? Diki
precitaj si toto vlakno
www.ephoto.sk/forum/2/14054/hyperfokalna-vzdialenost-a-hlbka-ostrosti/
dal som tam aj odkaz na video, kde to rozoberaju
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()