Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

fotenie produktov pre e-shop

martin66
2017-08-09 10:50:32+02
Ahojte, mám otázku, mám nafotiť produktové portfólio a potom je na mne ešte aj optimalizácia pre stránky. Takže to mu sí byť malé ale dobre čitateľné a zároveň vo veľkej kalite. Ide hlavne o ten malý text, ktorý musí byťbez problémov čitateľný. Ako by som mal postupovať pri fotení podľa vás ?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-08-09 11:37:08+02
Akosi nechapem. Aky text? Fotit budes v plnom rozliseni a vyexportujes ako JPG alebo PNG. O optimalizaciu. rozne velkosti nahladov, sa stara program na ktorom je shop postaveny.
 
rk.
2017-08-09 13:06:45+02
A ten malý text, čo má byť dobre čitateľný je na akom produkte? Na konzerve Morcadelly? Na nálepke na sklenenej váze? Na kovovom štítku na traktore? ... svojho času tu tuším niekto dával do takýchto vlákien kryštáľovú guľu
 
martin66
2017-08-09 13:37:20+02
Ide o elektroniku väčšinou, napríklad diaĺkové ovládače, ale aj iné ako napríklad biela elektronika atď. Problém je v tom že niektoré z nich sú menšie predmety ako napríklad tie ovládače a potom zrazu napríklad mikrovlnka, tá je odosť väčšia a rozdiel medzi veĹkosťou objektu a textu je oveľa väčší. No a ja potrebujem aby bol celý produkt dostatočne ostrý, a zároveň aby bol ten text čitateľný a nerozmazaný.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-08-09 13:50:51+02
príspevok od: martin66
Ide o elektroniku väčšinou, napríklad diaĺkové ovládače, ale aj iné ako napríklad biela elektronika atď. Problém je v tom že niektoré z nich sú menšie predmety ako napríklad tie ovládače a potom zrazu napríklad mikrovlnka, tá je odosť väčšia a rozdiel medzi veĹkosťou objektu a textu je oveľa väčší. No a ja potrebujem aby bol celý produkt dostatočne ostrý, a zároveň aby bol ten text čitateľný a nerozmazaný.
Aky text?
 
martin66
2017-08-09 15:12:00+02
značky napríklad, alebo modelové označenia, jednoducho jedna z požiadaviek klienta je to aby tieto veci boli jasne čitateľné a ostré
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-08-09 18:56:54+02
Toto je typicka produktova fotka bielej elektroniky. Nechal ju nafotit vyrobca a dal ju k dispozicii predajcom (prinajhorsom budu hladat na internete). Jednoduchy zaber na bielom podklade. Objekt vyplna celu plochu fotky. Logo je tak velke, ako ho dal na vyrobok vyrobca. Fotka bude na internete tak velka, ako je nastaveny shop. Vacsinou maly hahlad, po rozkliknuti vaci, ale nie prilis velky, aby sa zmestil na monitor.
Na fotografovi je, aby to nafotil kvalitne. ROzlisenie nemusi byt velke, ide o spravne nasvietenie a ostrost.
Takze stale nechapem, co riesis. Ty len odovzdas kvalitnu fotku produktu, to je vsetko. S tym ake velke je logo, alebo oznacenie nic nenarobis. Ak treba, urobis doplnujuce fotky z roznych stran, pripadne detailov.
 
Filip Minárik
2017-08-10 07:14:26+02
Fúúha... a to zvažujem, či skúsiť robiť aj niečo za prachy... produktovky som tiež dosť zvažoval, ale nejak som si nebol istý, či na to mám... pozerám, že to môže robiť úplne každý kto má pc a foťák. Asi na to stačí len momentálny popud, vedieť "to" predať, nebáť sa
 
martin66
2017-08-10 08:35:57+02
Tie fotky sa niekedy eśte ubravujú vo fotoshope, takže to nie je len čisto o fotke. Ale ďakujem aj tak, aspoň viem že rozlíšenie nemám riešiť priveľmi.
 
jozef84
2017-08-10 10:48:55+02
Musíš nájsť správny kompromis medzi kvalitou fotky(kompresiou), veľkosťou a rozlíšením 72-95 dpi na náhľad na monitore. Ak chceš priehľadné okolie výrobku, tak fotíš na jednofarebnom pozadí(difúzny stan), správne svetlo a potom po úprave fotiek ukladáš do formátu PNG, kde si vyberieš farbu, ktorá má byť priehľadná. Pokiaľ priehľadnosť pozadia nemusíš riešiť, tak potom formát JPEG, 72 -95dpi rozlíšenie(náhľad na monitore) a prijateľnú kompresiu. Na takéto fotenie nepotrebuješ extra s rozlíšením foťák, skôr objektív, ktorý ti umožní fotiť aj z blízka. A potrebuješ aspoň základné zručnosti pri retuši, oreze vo photoshope. Lebo aj keď máš jednoliate pozadie pri fotení, niektoré detaily ti dajú zabrať(antikorové a lesklé povrchy). Niekedy sa dá použiť aj formát GIF napríklad na logo, kde nepotrebuješ toľko farieb a umožňuje uložiť s priehľadným pozadím. Ešte jedna pripomienka jpeg 24 bit farebná hľbka, nie 32. U PNG 24bit farebná hľbka a niekdedy sa dá aj 8 bit. farebná hľbka bez podstatnej straty kvality. Prečo? Čím viac farieb, tým väčší súbor. Čím väčšie rozlíšenie, tým väčší súbor. Prajem ti veľa trpezlivosti, lebo vyzerá, že si len na úplnom začiatku náročnej cesty.
 
kwido
2017-08-10 12:49:53+02
príspevok od: jozef84
Musíš nájsť správny kompromis medzi kvalitou fotky(kompresiou), veľkosťou a rozlíšením 72-95 dpi na náhľad na monitore. Ak chceš priehľadné okolie výrobku, tak fotíš na jednofarebnom pozadí(difúzny stan), správne svetlo a potom po úprave fotiek ukladáš do formátu PNG, kde si vyberieš farbu, ktorá má byť priehľadná. Pokiaľ priehľadnosť pozadia nemusíš riešiť, tak potom formát JPEG, 72 -95dpi rozlíšenie(náhľad na monitore) a prijateľnú kompresiu. Na takéto fotenie nepotrebuješ extra s rozlíšením foťák, skôr objektív, ktorý ti umožní fotiť aj z blízka. A potrebuješ aspoň základné zručnosti pri retuši, oreze vo photoshope. Lebo aj keď máš jednoliate pozadie pri fotení, niektoré detaily ti dajú zabrať(antikorové a lesklé povrchy). Niekedy sa dá použiť aj formát GIF napríklad na logo, kde nepotrebuješ toľko farieb a umožňuje uložiť s priehľadným pozadím. Ešte jedna pripomienka jpeg 24 bit farebná hľbka, nie 32. U PNG 24bit farebná hľbka a niekdedy sa dá aj 8 bit. farebná hľbka bez podstatnej straty kvality. Prečo? Čím viac farieb, tým väčší súbor. Čím väčšie rozlíšenie, tým väčší súbor. Prajem ti veľa trpezlivosti, lebo vyzerá, že si len na úplnom začiatku náročnej cesty.
nehnevaj sa ale akosi nechapem co ma spolocne DPI a nahlad na monitore .
DPI je podstatne pri tlaci . Hustota bodov pri prezerani na monitore je dana LCD panelom a oznacuje sa tusim PPI , pri prezerani na monitore je udaj DPI irelevantny. Dolezite je fyzicke rozlisenie obrazka . Je uplne jedno ako nastavis DPI pri exporte , monitor to zobrazi rovnako ci je nastavene DPI 20 alebo 600 ...
 
jozef84
2017-08-10 21:57:03+02
príspevok od: kwido
nehnevaj sa ale akosi nechapem co ma spolocne DPI a nahlad na monitore .
DPI je podstatne pri tlaci . Hustota bodov pri prezerani na monitore je dana LCD panelom a oznacuje sa tusim PPI , pri prezerani na monitore je udaj DPI irelevantny. Dolezite je fyzicke rozlisenie obrazka . Je uplne jedno ako nastavis DPI pri exporte , monitor to zobrazi rovnako ci je nastavene DPI 20 alebo 600 ...
Rozlíšenie monitora je 72 až 95bodov na palec, takže nemá význam ukladať obrázok v rozlíšení 300 bodov na palec. Na obrazovke rozdiel nepoznáš, obrázok bude mať rovnakú veľkosť na monitore, lebo ti nedokáže zobraziť viac bodov, ale súbor budeš mať 3-4 krát väčší. A toto je už dôležité a nie je to jedno. Vyskúšaj si to pri ukladaní a aj si to zobraz..
 
kwido
2017-08-17 08:48:15+02
na monitore naozaj nie je dolezite ake mas nastavene DPI/PPi . Dolezite je len realne rozlisenie v pixeloch. Ak mas monitor 1900x1200 tak si ulozis obrazok v rozliseni 1900x1200 a je uplne jedno ake mas nastavene DPI/PPI. Monitor ti ho zobrazi rovnako. Vyskusaj si ulozit obrazok v rozliseni ako mas monitor a nastav si rozne DPI a potom si ich porovnaj na monitore. Budu uplne rovnake.
 
jozef84
2017-08-18 14:14:52+02
príspevok od: kwido
na monitore naozaj nie je dolezite ake mas nastavene DPI/PPi . Dolezite je len realne rozlisenie v pixeloch. Ak mas monitor 1900x1200 tak si ulozis obrazok v rozliseni 1900x1200 a je uplne jedno ake mas nastavene DPI/PPI. Monitor ti ho zobrazi rovnako. Vyskusaj si ulozit obrazok v rozliseni ako mas monitor a nastav si rozne DPI a potom si ich porovnaj na monitore. Budu uplne rovnake.
Jasné, s tým súhlasím. Daj si obrázok 1900x1200pixelov a ulož v rozlíšení 96 a 300 pixelov na palec. Zobraz si na monitore obidva(nerozoznáš rozdiel) a pozri si ich veľkosť(zbadáš veľký rozdiel)
Inak poznáš tie presýpacie hodiny u niektorých stránok, ktoré sa krútia a krútia...tak to je preto... a ešte preto, že si niekto nepozrie aj veľkosť v pixeloch alebo cm. A v náhľade človek otvorí plachtu na e- photo...alebo mu naťahuje dlho fotku na bazári, že stratí trpezlivosť.
 
tomis.ales
2017-08-18 22:32:46+02
Ahojte, mam otazku. Kamarat, ktory ma videl krajat steak, si prave zlomil nohu a trci mu z rany kost. Chcel by aby som mu to spravi ja. Chcem sa spytat, ako sa operuje tak, aby ked mu zasijem ranu, boli stehy take pekne a citatelne.




Ci nebodaj to mam zverit chirurgovi...?
 
jozef84
2017-08-19 20:32:07+02
príspevok od: tomis.ales
Ahojte, mam otazku. Kamarat, ktory ma videl krajat steak, si prave zlomil nohu a trci mu z rany kost. Chcel by aby som mu to spravi ja. Chcem sa spytat, ako sa operuje tak, aby ked mu zasijem ranu, boli stehy take pekne a citatelne.




Ci nebodaj to mam zverit chirurgovi...?
Skús si vybrať: http://stehzastehem.cz/domains/stehzastehem.cz/2016/04/28/stehy-pro-rucni-siti/
 
jozef84
2017-08-19 20:33:23+02
príspevok od: tomis.ales
Ahojte, mam otazku. Kamarat, ktory ma videl krajat steak, si prave zlomil nohu a trci mu z rany kost. Chcel by aby som mu to spravi ja. Chcem sa spytat, ako sa operuje tak, aby ked mu zasijem ranu, boli stehy take pekne a citatelne.




Ci nebodaj to mam zverit chirurgovi...?
Poprípade skús šijací stroj, tam máš viac druhov.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()