Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Z archívu ČT1 - Jak se fotí Praha, Barcelona, Londýn, Budapešť

j.a.r.o.
2017-11-30 11:10:05+01
Možno bude niekoho zaujímať:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11785619620-jak-se-foti/216562263000001-jak-se-foti-praha/
 
michal.gaspierik
2017-11-30 11:54:24+01
ano, sledujem to v televizii. Veľa dobrých tipov, teda aspoň pre mňa ako začiatočníka.
Inak, ide vám to prehrať z archívu? Lebo mne sa to nechce načítať. Ani na stiahnutie som to nikde nenaašiel
 
j.a.r.o.
2017-11-30 12:10:25+01
príspevok od: michal.gaspierik
ano, sledujem to v televizii. Veľa dobrých tipov, teda aspoň pre mňa ako začiatočníka.
Inak, ide vám to prehrať z archívu? Lebo mne sa to nechce načítať. Ani na stiahnutie som to nikde nenaašiel
Ide to v pohode. teraz som to zapol.
 
K1000
2017-11-30 13:17:04+01
príspevok od: j.a.r.o.
Možno bude niekoho zaujímať:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11785619620-jak-se-foti/216562263000001-jak-se-foti-praha/
Zaujímavý program, vďaka za tip!
 
retepv77
2017-11-30 13:33:17+01
príspevok od: michal.gaspierik
ano, sledujem to v televizii. Veľa dobrých tipov, teda aspoň pre mňa ako začiatočníka.
Inak, ide vám to prehrať z archívu? Lebo mne sa to nechce načítať. Ani na stiahnutie som to nikde nenaašiel
https://uloz.to/hledej?q=jak+se+foti
 
michal.gaspierik
2017-12-01 13:11:21+01
Ten Šibík nemá chybu jak vzdy natisne ovjektív pomaly na ksicht okoloiducim . Na street musí mať človek asi naozaj svojskú povahu a mozno to chce len tréning. V tej Budapešti na stanici metra sa im už vyhrážali políciou ak neprestane fotiť. Mne by to asi celkom skazilo deň
 
Marek Janicko
2017-12-01 16:24:06+01
U Šibíka som bol na workshope a možno street foto vyzerá takto celkom easy, skutočnosť je opačná. Pri tomto žánri som dosť bojoval sám so sebou, čo je ešte okolím akceptovateľné a čo nie. No až Šibík mi ukázal extrém, ako je možné fotiť na ulici a mnohokrát dýcha ľudom na krk. No ta atmosféra z fotografií je šialená.
 
michal.gaspierik
2017-12-01 17:52:19+01
príspevok od: Marek Janicko
U Šibíka som bol na workshope a možno street foto vyzerá takto celkom easy, skutočnosť je opačná. Pri tomto žánri som dosť bojoval sám so sebou, čo je ešte okolím akceptovateľné a čo nie. No až Šibík mi ukázal extrém, ako je možné fotiť na ulici a mnohokrát dýcha ľudom na krk. No ta atmosféra z fotografií je šialená.
Cital som s nim rozhovor, robi hlavne dokumentarne foto a street popri tom. Na workshope ste bolo priamo v uliciach zrejme,co? Ludia museli vystrasene utekat ked stretli bandu streetkarov a 10 objektivov mierilo na nich .
Prepac, omylom som stlacil palec dole pri tvojom prispevku a uz to nejde vratit.
 
Marek Janicko
2017-12-01 21:39:00+01
príspevok od: michal.gaspierik
Cital som s nim rozhovor, robi hlavne dokumentarne foto a street popri tom. Na workshope ste bolo priamo v uliciach zrejme,co? Ludia museli vystrasene utekat ked stretli bandu streetkarov a 10 objektivov mierilo na nich .
Prepac, omylom som stlacil palec dole pri tvojom prispevku a uz to nejde vratit.
Fotili sme na vaclavaku a na Karlovom moste. Pocas workshopu nas rozdelil na dvojice a vzdy sa venoval osobitne kazdemu urcity cas. Osobne som bol prekvapeny, ako blizko sa da ist k cloveku a bez toho aby to vnimal. Street fotografia je velmi zaujimava disciplina a ak ti to ukaze clovek co je tym preslaveny, tak to zachuti este viac.
 
michal.gaspierik
2017-12-05 18:55:32+01
príspevok od: Marek Janicko
Fotili sme na vaclavaku a na Karlovom moste. Pocas workshopu nas rozdelil na dvojice a vzdy sa venoval osobitne kazdemu urcity cas. Osobne som bol prekvapeny, ako blizko sa da ist k cloveku a bez toho aby to vnimal. Street fotografia je velmi zaujimava disciplina a ak ti to ukaze clovek co je tym preslaveny, tak to zachuti este viac.
Mozem sa ta opytat ake ohnisko pouziva na street fotografiu, alebo ake odporuca?
 
Nomád
2017-12-05 22:28:00+01
príspevok od: Marek Janicko
U Šibíka som bol na workshope a možno street foto vyzerá takto celkom easy, skutočnosť je opačná. Pri tomto žánri som dosť bojoval sám so sebou, čo je ešte okolím akceptovateľné a čo nie. No až Šibík mi ukázal extrém, ako je možné fotiť na ulici a mnohokrát dýcha ľudom na krk. No ta atmosféra z fotografií je šialená.
Šibík je v tomto oboru mistr fotograf, je však pravda, že je potřeba mít na opravdovou street fotografii povahu, ne každý má takovou "troufalost" obzvlášť v době kdy se to s ochranou osobnosti nadměrně přehání, tedy v tom našem takzvaně civilizovaném světě.
 
blahoslav J B Art
2017-12-05 22:44:12+01
príspevok od: michal.gaspierik
Mozem sa ta opytat ake ohnisko pouziva na street fotografiu, alebo ake odporuca?
cim si odvaznejsi, alebo drzejsi ... tym kratsie ohnisko
 
blahoslav J B Art
2017-12-05 22:46:26+01
príspevok od: Nomád
Šibík je v tomto oboru mistr fotograf, je však pravda, že je potřeba mít na opravdovou street fotografii povahu, ne každý má takovou "troufalost" obzvlášť v době kdy se to s ochranou osobnosti nadměrně přehání, tedy v tom našem takzvaně civilizovaném světě.
co som si vsimol na tych videach ... ze viac protestovali ludia z tych menej civilizovanych koncin ... ako su nebiely a madari
 
Marek Janicko
2017-12-05 22:49:02+01
príspevok od: michal.gaspierik
Mozem sa ta opytat ake ohnisko pouziva na street fotografiu, alebo ake odporuca?
24-70 a vsetko obdobne je vyhovujuce ohnisko. Potom uz je potrebne iba vnimat emocie, svetlo, kompoziciu a mat odvahu prekrocit komfortnu zonu ludi.
Este dodam, ze to rad kombinuje s iphonom a CSC fotakom.
 
Marek Janicko
2017-12-05 23:05:14+01
príspevok od: Nomád
Šibík je v tomto oboru mistr fotograf, je však pravda, že je potřeba mít na opravdovou street fotografii povahu, ne každý má takovou "troufalost" obzvlášť v době kdy se to s ochranou osobnosti nadměrně přehání, tedy v tom našem takzvaně civilizovaném světě.
Súhlasím. Preto sa to volá žáner a fotograf sa profiluje. Niekomu sadne reportáž street fotografie, niekomu svadobná fotografia, niekomu krajinárska, ... Všetko má svoje špecifiká a určité nároky.

A street fotografia má to špecifikum, že ideš priamo do konfliktu. A v prípade, že nastanú musíš mať v niečom navrch. Napr. odzbrojujúci úsmev, look dobráka, vekovú výhodu, ...
 
JohnNewton
2017-12-06 11:49:17+01
príspevok od: Marek Janicko
Súhlasím. Preto sa to volá žáner a fotograf sa profiluje. Niekomu sadne reportáž street fotografie, niekomu svadobná fotografia, niekomu krajinárska, ... Všetko má svoje špecifiká a určité nároky.

A street fotografia má to špecifikum, že ideš priamo do konfliktu. A v prípade, že nastanú musíš mať v niečom navrch. Napr. odzbrojujúci úsmev, look dobráka, vekovú výhodu, ...
V Pražskej reštike pre prominentov mu ale sklaplo, žiadna "výhoda" by nezabrala, iba drahý právnik, a ani ten by to nevyhral ... v mnohých streetovkách je viacej drzosti ako umenia
 
Marcel Rebro
2017-12-06 12:21:57+01
príspevok od: JohnNewton
V Pražskej reštike pre prominentov mu ale sklaplo, žiadna "výhoda" by nezabrala, iba drahý právnik, a ani ten by to nevyhral ... v mnohých streetovkách je viacej drzosti ako umenia
Každý má svoj štýl. Tiež som svojho času fotil podobne "akčným" spôsobom. Dnes dávam prednosť inému prístupu ...

https://www.fotoma.sk/magazin/blog/marcel-rebro-fotka-je-o-srdci/
 
Nomád
2017-12-06 22:29:53+01
príspevok od: blahoslav J B Art
co som si vsimol na tych videach ... ze viac protestovali ludia z tych menej civilizovanych koncin ... ako su nebiely a madari
ech, chápu to jako vtip, myslím, že jsme si rozuměli, že víš jak to myslím
 
Nomád
2017-12-06 22:36:03+01
príspevok od: Marek Janicko
Súhlasím. Preto sa to volá žáner a fotograf sa profiluje. Niekomu sadne reportáž street fotografie, niekomu svadobná fotografia, niekomu krajinárska, ... Všetko má svoje špecifiká a určité nároky.

A street fotografia má to špecifikum, že ideš priamo do konfliktu. A v prípade, že nastanú musíš mať v niečom navrch. Napr. odzbrojujúci úsmev, look dobráka, vekovú výhodu, ...
já bych si dovolil poopravit Tvé tvrzení s kterým v podstatě souhlasím. Street fotografie je specifická tím, že jdeš přímo do kontaktu (ne konfliktu) i když najdou se výjimky, který jsou pohoršeny tím, že jsou fotografovány, ale to jsou většinou gauneři a lidé s nečistým svědomím, normální člověk nemá důvod, však ho neubude, no né?
 
Nomád
2017-12-06 22:40:07+01
príspevok od: JohnNewton
V Pražskej reštike pre prominentov mu ale sklaplo, žiadna "výhoda" by nezabrala, iba drahý právnik, a ani ten by to nevyhral ... v mnohých streetovkách je viacej drzosti ako umenia
drzost a nepochopení má právě spoustu rádoby prominentů, kteří by se pro každý "prd" hned oháněli právníky, normální, i vysoce postavený člověk takovou situaci pochopí a toleruje ji, samozřejmě něco jiného je paparazzi, ale o tom není v tomto případě řeč
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()