Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

dlhá expozícia v športovej fotografií

Mo_Ody
2018-01-23 10:03:28+01
Ahojte, viete mi poradiť ako odfotiť niečo takéto? potrebujem na konci uzavierky odpaliť blesk? alebo existuje na to aj iná technika.
 
Krtko fotografom
2018-01-23 10:18:23+01
príspevok od: Mo_Ody
Ahojte, viete mi poradiť ako odfotiť niečo takéto? potrebujem na konci uzavierky odpaliť blesk? alebo existuje na to aj iná technika.
Cas 1/8 (alebo nieco okolo toho, treba vyskusat, neda sa jednoznacne povedat), a synchronizacia blesku na druhu lamelu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-01-23 10:33:25+01
V prvom rade musis mat cit pre pohyb a predvidat. Tak, ci onak je to experiment s velkym mnozstvom odpadu. Univerzalny navod neexistuje, musis skusat a skusat.
 
jan21
2018-01-23 12:52:31+01
príspevok od: Mo_Ody
Ahojte, viete mi poradiť ako odfotiť niečo takéto? potrebujem na konci uzavierky odpaliť blesk? alebo existuje na to aj iná technika.
Skušať, skúšať a skúšať...ono to je ako to učiť sa ale hrou s parametrami.
Kukni aj moje športové, každá má iný postup
 
PeCh
2018-01-23 16:30:23+01
príspevok od: Mo_Ody
Ahojte, viete mi poradiť ako odfotiť niečo takéto? potrebujem na konci uzavierky odpaliť blesk? alebo existuje na to aj iná technika.
Mohlo to byť s bleskom a byť na mieste športovca, na ktorého odpáliš blesk, tak nebudem nadšený. Tak len s rozumom zvážiť, kde to môže a kde nemusí vadiť .
 
Tibor78
2018-01-23 17:00:25+01
príspevok od: PeCh
Mohlo to byť s bleskom a byť na mieste športovca, na ktorého odpáliš blesk, tak nebudem nadšený. Tak len s rozumom zvážiť, kde to môže a kde nemusí vadiť .
Ono je rozdiel ci odpalis blesk v tme, alebo riadne osvetlenej hale...
 
jeffe2
2018-01-23 22:38:46+01
príspevok od: Mo_Ody
Ahojte, viete mi poradiť ako odfotiť niečo takéto? potrebujem na konci uzavierky odpaliť blesk? alebo existuje na to aj iná technika.
Autorom fotografie je Dušan Ignác... čo tak spýtať sa priamo jeho ako to fotil

https://1x.com/photo/1466404

www.ephoto.sk/uzivatel/dusan64/
 
Mo_Ody
2018-01-24 09:43:59+01
ďakujem všetkým za komentáre , skúšal som napísať priamo autorovi. Ak bude súhlasiť hodím sem odpoveď.
 
blahoslav J B Art
2018-01-24 12:26:41+01
príspevok od: Mo_Ody
ďakujem všetkým za komentáre , skúšal som napísať priamo autorovi. Ak bude súhlasiť hodím sem odpoveď.
toto je majster dlhych expozicii v sportovej fotografii
https://www.fotoma.sk/magazin/blog/gabriel-grund-mam-rad-cistu-fotografiu/
 
dusan64
2018-01-25 08:12:09+01
príspevok od: blahoslav J B Art
toto je majster dlhych expozicii v sportovej fotografii
https://www.fotoma.sk/magazin/blog/gabriel-grund-mam-rad-cistu-fotografiu/
Hej, Gabo je v tomto ozaj macher a priznávam, že som sa u neho inšpiroval
 
Mo_Ody
2018-01-25 08:45:55+01
Odpoved od autora Dusana Ignaca:
"Zdravím. Keď si pozriete info o fotkách na 1x, tak expozičné hodnoty tam píšem podľa reality. Samozrejme pri športoch sú dynamiky pohybu športovcov rôzne. Ináč pri motošporte, ináč je to pri iných športoch... Preto dĺžku exp. času variabilne prispôsobujem tomu ako veľmi rozmazaný efekt chcem dosiahnuť. Clonu sa snažím udržať na 4 resp. 5.6, ak je svetla veľa, tak používam ND filtre (Nevravím, že sa nedá pricloniť, len potom už do obrazu vstupuje aj kresba pozadia). Ostrenie obyčajne kontinuálne, ale pokiaľ máte dobrý flek dá sa aj manuálne predostriť a potom "chytať" objekt v rovnakom mieste resp. rovine. Blesk prakticky nepoužívam, aj keď pri paningu sa o tom občas píše, že fotia so zábleskom na druhú lamelu. Ináč je to potom, len o výbere miesta a skúšaní. Upozorňujem, že "odpad" zo záberov je zo začiatku strašne veľký."
 
jugin
2018-01-25 11:17:51+01
príspevok od: Mo_Ody
Ahojte, viete mi poradiť ako odfotiť niečo takéto? potrebujem na konci uzavierky odpaliť blesk? alebo existuje na to aj iná technika.
S takýmito fotografiami, ja experimentujem tiež. A vždy to je pokus omyl. Mám predstavu čo by som chcel, aby vyšlo a málo kedy sa mi podarí aspoň priblížiť ... Ešte sa sksú opýtať mkozáka tu na ephoto poprípade sip ozri jeho stránky martinkozak.com tuším.
 
jan21
2018-01-25 14:29:22+01
príspevok od: jugin
S takýmito fotografiami, ja experimentujem tiež. A vždy to je pokus omyl. Mám predstavu čo by som chcel, aby vyšlo a málo kedy sa mi podarí aspoň priblížiť ... Ešte sa sksú opýtať mkozáka tu na ephoto poprípade sip ozri jeho stránky martinkozak.com tuším.
...alebo isť na (jeho) workshop
 
Paulie
2018-01-25 15:26:55+01
Kolko som takých fotiek vymazal, keď som začínal. To som ešte netušil, že je to umenie.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()