Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

VYTVORENIE PRODUKTOVYCH FOTIEK

fero.turzovsky
fero.turzovsky 2018-02-18 12:58:45+01
Dobry den, rad by som sa poradil, chcel by som nafotit produktove fotky, to znamena to su tie kde mate produkt a za tym mate len biele pozadie ziadne tiene, odrazy ani nic podoble len produkt na bielom podklade. Viem co k tomu potrebujem, urobil som si taky mini atelier, respektive krabica s vyrezanymi "oknami" vylepenu bielym papierom, po celom obvode krabice su led pasiky ktore svietia z kazdej strany, polozeny produkt dnu je perfektne osvetleny, nevrha tien, je na bielom podklade, uz len nastavit fotak v spravnom pomere aby fotil tak ako chcem a to je u mna problem. Fotak mam Olympus Mju 840, viem nie je to zrkadlovka ale myslim si zeby to mal zvladnut ale ako ho nastavit aby spravne fotil? stativ mam, no ako na to, samozrejme je treba pouzit manualny rezim nastavit ISO a svetlo a ja neviem co este, skusal som vselico ale bud su fotky tmave, to znamena ze v PC ich musim este dost opravovat, alebo ten podklad je modry na fotkach, alebo naopak podklad je biely ziarivy ale aj produkt je vo vysokom jase a nevyzera to dobre, ako nastavit fotak aby sa zachovali farby produktu ale aby pozadie bolo pekne biele take to produktove? dakujem za rady, nechcem to dat nikomu nafotit chcem si to nafotit sam.
 
juranest
2018-02-19 15:30:26+01
Ja by som sa na tvojom mieste popytal znamych, ci niekto nema kvalitnejsi fotak. Uz kde kto ma dneska aspon amatersku zrkadlovku. Mozes si skusit poziciat a uvidis ten rozdiel - aj keby to bolo so setovym objektivom tak tam rozdiel urcite bude velky.
 
fero.turzovsky
2018-02-19 17:40:30+01
mali ste pravdu expoziciu a clonu tam nenastavim... myslite ze urobim fotky lepsie mobilom a manualnym rezimom? v mobile je nejak 13mpx foti to pekne vyskusam to s mobilom
 
marianr
2018-02-19 17:57:15+01
Ešte by bolo dobré vedieť aký má byť výstup.. Kamarát robí (robil) produktovky v štúdiu s 2 mpx fotoaparátom (celkom veľký krám) a tvrdil že na fotografie párkov do letáku Billy to stačí naveky. 8-)

Ale svetlá mal riadne, aj monitor.

Čo sa týka bielej, dám na prvú fotografiu čistý papier a vyváženie urobím v PC.
 
fero.turzovsky
2018-02-19 17:58:56+01
rozumiem tak co tak to fotit mobilom v stative? nastavim tam meranie expozicie vsetko manual akurat to ma len 13mpx a sosovka asi tiez nebude boh vie co...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()