Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

zaciatocnicke otazky

saxana13
2018-10-15 17:17:50+02
Zdravim,


mam par zaciatocnickych otazok a tesim sa, ze som toto forum nasla, tak snad najdem aj odpovede na ne.

Mam Canon 77D, fotim vacsinou na priorite clony. Som amater ale fotenie ma bavi, chcem fotit viac

1. Da sa priamo na fotaku nastavit sytost farieb? aby farby boli "zivsie"?

2. Aky program na upravu foto sa vam najviac osvedcil? zatial nejaky neplateny, aspon kym si to neskusim, potom nemam problem si za pouzivanie zaplatit. Zatial som skusila Online Photo Editor a iPiccy

3. V akom programe si viem vlozit hromadne do celeho suboru fotiek logo?

4. Da sa na cely subor fotiek pouzit "autofix" funkcia bez nutnosti otvarat kazdu jednu fotku samostatne?

5. Mate skusenosti s nejakym fajn kurzom v BA? Bola som na kurze v Skolafotenia (ale to som este nemala zrkadlovku, ale digital, a to je uplne ine fotenie)

Vdaka
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-10-15 17:40:10+02
1. Ano, vyber si obrazovy profil Vivid. Pozor fotak upravuje len JPG. Pri RAW-e zo musis urobit v pocitaci
2. Zacni asi Zonerom Photo Studio
3. Zoner Photo Studio to vie
4. Zoner Photo Studio to vie
5. Asi to bude prekvapenim, tvoj fotak je tiez digital. Pravidla fotografia platia bez ohladu na typ pristroja.
 
shagy2301
2018-10-15 20:11:19+02
Ja len doplním, že ZPS vo verzii 18 môžete mať ako doživotnú licenciu už za 10€ v rámci predplatného pcrevue.sk/a/aktualne-predplatne
Na učenie to úplne stačí. S doinštalovaným Adobe DNG vie spracovať aj RAW, takže získate v jednom RAW aj grafický editor
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()