Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Začiatočník

Janka.1997
Janka.1997 2019-05-04 19:32:00+02
Ahojte. 😊 Chcem sa spýtať. Mám Canon eos 20D s objektívom Canon 18-55mm a Tamron 28- 300 mm. Už dlhšiu dobu skúšam fotiť na manuál no stále sa mi nedarí. Pri fotení krajiny s nastavením veľkej clony mam stále pozadie nezaostrene. Pri ISO 100 mam stále šum na fotkách. Pri portretoch mam modelku stále nezaostrenu. Skúšala som si dat tri magnetky na stôl jedna vpredu jedna v strede a tretia vzadu a podla toho skúšať aj clonu aj všetko ostatné. Pri rovnakom svetle som použila aj automatiku a odraziť sa od toho lenže pri manuále to stále nieje ono. Mam len otázku či nieje niekde chyba v tom ze tato zrkadlovka je už z tych starých modelov alebo je chyba v objektivoch? Ďakujem vopred za nejaké rady a tipy a prajem pekný deň 😊
 
Radeon9240
2019-05-07 22:03:41+02
zdravím, môžem poprosiť o radu? nechcem zakladať novú tému. Kúpil som fotoaparát z druhej ruky, Nikon D5300 plus objektív k tomu Nikkor 18-105 f3,5-5,6. Ale mám menší problém. Fotoaparát mi clonu f3,5 ani neotvorí na ohnisku 18 ale "tesne" za ním. Aj to sa s tým musím hrať a hľadať to miesto aby mi to na f3,5 otvorilo. Prikladám foto. Pán od ktorého som to kupoval tvrdí že on s tým nemal žiadny problém. No mne na 18tke dovoľuje otvoriť clonu len na 4,5. Ďakujem za každú radu, čo s tým, či to je normálny jav alebo nejaka chyba a či sa to dá odstrániť v domácich podmienkach.
P.S.: inak som pokročilý začiatočník
 
Paladin25
2019-05-08 08:06:25+02
príspevok od: Radeon9240
zdravím, môžem poprosiť o radu? nechcem zakladať novú tému. Kúpil som fotoaparát z druhej ruky, Nikon D5300 plus objektív k tomu Nikkor 18-105 f3,5-5,6. Ale mám menší problém. Fotoaparát mi clonu f3,5 ani neotvorí na ohnisku 18 ale "tesne" za ním. Aj to sa s tým musím hrať a hľadať to miesto aby mi to na f3,5 otvorilo. Prikladám foto. Pán od ktorého som to kupoval tvrdí že on s tým nemal žiadny problém. No mne na 18tke dovoľuje otvoriť clonu len na 4,5. Ďakujem za každú radu, čo s tým, či to je normálny jav alebo nejaka chyba a či sa to dá odstrániť v domácich podmienkach.
P.S.: inak som pokročilý začiatočník
v akom režime ti to robí? skúšal si to aj v Mku nastaviť?
 
Radeon9240
2019-05-08 08:52:33+02
príspevok od: Paladin25
v akom režime ti to robí? skúšal si to aj v Mku nastaviť?
Áno. Skúšal som M, A, Auto a robí to vo všetkých
 
fatality
2019-05-08 15:16:51+02
príspevok od: Janka.1997
Ďakujem veľmi pekne za všetky rady. Ak by som chcela v budúcnosti zainvestovať do objektívov, do čoho by som mala ísť ? Alebo mám kúpiť aj novú zrkadlovku?
tu sa uz neoplati len jedno alebo druhe..kupis lepsi objektiv,bude ta limitovat telo,kupis lepsie telo,budu ta limitovat objektivy..
ak by islo o co najmensiu investiciu,lepsie by bolo samozrejme kupit dobry objektiv..+ucit sa fotit..
ale najlepsie,co mozes spravit,je kupit si nove telo aj objektiv..nemusi to byt nejaka extra trieda,kludne nejaka amaterska bezzrkadlovka,napr.panasonicy su lacne a maju fajn setaky..
a vystup bude uplne niekde inde,nez mas teraz..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()