Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Dokonalá ostrosť pri fotení vianočného osvetlenia a dekorácií

linRFL
linRFL 2019-12-05 09:01:10+01
Ahojte, veľmi mi by mi pomphla rada ako nafotiť dokonale ostré vianočné osvetlenie a dekorácie. Včera som bojovala v Auparku, sú tam také stromčeky visiace no a tým že v Auparku je príliš veľa svetla a pri clone 22 mi vyšiel čas 3,2 sekundy, čo spôsobilo že reťaze ktorým bliká svetko sú v pohybe. nemala som čas skúšať ďalej lebo som sa viac susredila na vonkajšok, ale chcem sa spýtať či dosiahnem hlbokú ostrosť keď skúsim ísť s časom aspoň na 500 aby som zmrazila pohyb, tým pádom musím ísť dole s clonou na cca 6 a hore s ISO. Chcem vedieť či bude obrázok dost ostrý. Potrebujem aby to osvetlenie dekorácií bolo TOP. A ešte ma poteší rada, tých ktorý fotia nákupné centrá alebo architektúru ako si nastavujete parametre. Statív mám, potom EOS 6D a objektív 17-40 L4. Mám aj iné objektívy len tento mám novy tak som ho skúšala
 
blahoslav J B Art
2019-12-09 14:20:12+01
Ja som fotil so zrkadlovka mi a bezzrkadlovkami najčastejšie na automatickú P, s kolekciou expozície. Teraz som sa posunul ďalej a fotím s mobilom na automatiku s auto HDR
 
marianr
2019-12-09 14:42:10+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Ja som fotil so zrkadlovka mi a bezzrkadlovkami najčastejšie na automatickú P, s kolekciou expozície. Teraz som sa posunul ďalej a fotím s mobilom na automatiku s auto HDR
A píšem o tom do každej témy.
 
blahoslav J B Art
2019-12-09 17:54:13+01
príspevok od: marianr
A píšem o tom do každej témy.
Nie každý číta každú tému ... aj kolegyňa fotografka by s automatickým režimom mala lepšie fotky, ako čo sem dala
 
z80
2019-12-09 17:57:52+01
príspevok od: blahoslav J B Art
Nie každý číta každú tému ... aj kolegyňa fotografka by s automatickým režimom mala lepšie fotky, ako čo sem dala
Akurat ma to napadlo, ked som dnes som isiel okolo tych visiacich stromcekov v Auparku, ze to cvaknem len tak mobilom na plnu automatiku (fotak som so sebou nemal) a bude to menej rozmazane ako ta fotka na zaciatku tejto temy
 
francesco
2019-12-09 23:34:55+01
príspevok od: z80
Akurat ma to napadlo, ked som dnes som isiel okolo tych visiacich stromcekov v Auparku, ze to cvaknem len tak mobilom na plnu automatiku (fotak som so sebou nemal) a bude to menej rozmazane ako ta fotka na zaciatku tejto temy
Sem s nou, niecomu sa priucime.
 
z80
2019-12-10 09:01:18+01
príspevok od: francesco
Sem s nou, niecomu sa priucime.
Ked budem nabuduce v Auparku, tak ju cvaknem. Ak na to nezabudnem.
 
linRFL
2019-12-10 14:45:47+01
príspevok od: JohnNewton
Aké milé feministické názory Predpokladám, že jazdiť na motorke, si sa nenaučila cez internet .
Pre čo si myslíš, že dve tri odpovede ťa tu naučia pochopiť ako pracovať s HO a čo všetko má na to vplyv. Je na to spústa viac alebo menej rozsiahlych návodov. Aj tenká publikácia základov fotografovania by Ťa posunula v chápaní súvislostí o dosť ďalej.
no ved to je v pohode jasne ze som chodila do autoskoly, a co sa fotenia tyka vzdelavam sa po svojom, pozeram si nonstop youtube tutorialy a snazim sa najst rychle rady aj tu. No tak s tebou mi to nevyslo tak mi poradili iny. nevadi. feministka nie som ani nahodou, ale uplne normalna cielavedoma zena ktora rada robi nove veci tak sa nejeduj a bud v pohode
 
linRFL
2019-12-10 14:46:50+01
príspevok od: IO-NR
Myslím si, že treba nájsť slušný kompromis medzi časom a colnou. Napríklad 1/15s, 1/30s alebo 1/60s s clonou okolo 8-11 by bolo fajn na začiatok.
Vyššie ISO vôbec nevadí pokiaľ nebudeš mať príliš podexponovaný záber. Navyše nákupné centrá majú dosť silné osvetlenie, takže nejak vysoko to ISO nemusí vyletieť.
dakujem uz som skusala podobne parametre a vyslo to celkom dobre, dakujem
 
linRFL
2019-12-10 14:48:14+01
príspevok od: fatality
myslim ze ta odpoved nebola az tak ostra a bola pravdiva .. ako to robis pre seba a len tak(tie fotky z nakupneho centra) tak sa to da ako tak chapat,ale aj tam by bolo fajn si otvorit aspon jednen clanok o ostreni,hlbke ostrosti a pod..
ak to robis na zakazku,popr.sebe do firmy,tak by bolo tiez fajn byt trochu sudny a dat to spravit niekomu,co o tom nieco vie,alebo si o tom nieco nastudovat podrobnejsie..
a to bola vlastne pointa Janovej rady..
lebo dnes uz vsetci robia vsetko,aj ked o tom nemaju paru a ked im potom niekto povie,ze cisar je nahy,tak maju bolave srdiecko
beriem to v pohode ved preto som aj tu aby som mala nejaku orientaciu ako sa to a kde najlepsie naucit a nastudovat.
 
z80
2019-12-10 16:11:49+01
príspevok od: francesco
Sem s nou, niecomu sa priucime.
Mobil na plnu automatiku.
 
francesco
2019-12-10 17:12:09+01
príspevok od: z80
Mobil na plnu automatiku.
uplna "nadhera"
 
z80
2019-12-10 17:54:07+01
príspevok od: francesco
uplna "nadhera"
Tiez si myslim O umelecky dojem tu ale nejde. Chcel som len ukazat, ze to nie je tak rozmazane ako povodne fotky na zaciatku tejto temy, teda to co som pisal v mojej odpovedi Blahoslavovi.
 
francesco
2019-12-10 18:04:41+01
príspevok od: z80
Tiez si myslim O umelecky dojem tu ale nejde. Chcel som len ukazat, ze to nie je tak rozmazane ako povodne fotky na zaciatku tejto temy, teda to co som pisal v mojej odpovedi Blahoslavovi.
Vies autorka tu dala fotky, s ktorými nie je spokojna a chce radu ako to urobit lepsie. A ako výsledok das fotku z mobilu s automatikou, ktora je menej rozmazana ako ta jej. To si jej teda pomohol. Tie fotky z mobilov su cisty grc (teraz nehovorim len o tvojich, z môjho fotomobilu je to to iste), preostrene presoftovane nezmysly, ktore ked nahodou pozriem vo vacsom nahlade ako je telefon je mi zle. Ona chce napredovat a vy ju tu klincujete tymi vasimi softvérovými hybridmi. Ak by sa pytala s cim fotis a ty fotis mobilm je to ok, je to tvoja volba.
 
JohnNewton
2019-12-10 18:15:26+01
príspevok od: francesco
Vies autorka tu dala fotky, s ktorými nie je spokojna a chce radu ako to urobit lepsie. A ako výsledok das fotku z mobilu s automatikou, ktora je menej rozmazana ako ta jej. To si jej teda pomohol. Tie fotky z mobilov su cisty grc (teraz nehovorim len o tvojich, z môjho fotomobilu je to to iste), preostrene presoftovane nezmysly, ktore ked nahodou pozriem vo vacsom nahlade ako je telefon je mi zle. Ona chce napredovat a vy ju tu klincujete tymi vasimi softvérovými hybridmi. Ak by sa pytala s cim fotis a ty fotis mobilm je to ok, je to tvoja volba.
No Ty si jej tiež pomohol Ono to totiž 2-3 vetami ani nepôjde. Alebo však daj ....
 
francesco
2019-12-10 18:30:30+01
príspevok od: JohnNewton
No Ty si jej tiež pomohol Ono to totiž 2-3 vetami ani nepôjde. Alebo však daj ....
Naco, odpoved uz davno dostala. Karol jej hned odpovedal a dokonca jednou vetou. Jedine, ze by som si z nej zacal utahovat, alebo sa zacal chvalit ako ja fasa fotim.
 
JohnNewton
2019-12-10 18:38:49+01
Aha, že je to v obchodných centrách zakázané Lebo ten statív tam zrejme vôbec nie je treba, teda ak tam ten rotujúci stromček nechce mať ešte viac rozkrútený.
 
fatality
2019-12-10 20:18:38+01
príspevok od: francesco
Naco, odpoved uz davno dostala. Karol jej hned odpovedal a dokonca jednou vetou. Jedine, ze by som si z nej zacal utahovat, alebo sa zacal chvalit ako ja fasa fotim.
sorry franto,ale v podstate v tejto diskusii najviac prudis ty
 
z80
2019-12-10 20:27:48+01
príspevok od: francesco
Vies autorka tu dala fotky, s ktorými nie je spokojna a chce radu ako to urobit lepsie. A ako výsledok das fotku z mobilu s automatikou, ktora je menej rozmazana ako ta jej. To si jej teda pomohol. Tie fotky z mobilov su cisty grc (teraz nehovorim len o tvojich, z môjho fotomobilu je to to iste), preostrene presoftovane nezmysly, ktore ked nahodou pozriem vo vacsom nahlade ako je telefon je mi zle. Ona chce napredovat a vy ju tu klincujete tymi vasimi softvérovými hybridmi. Ak by sa pytala s cim fotis a ty fotis mobilm je to ok, je to tvoja volba.
Blahoslav jej dal radu aby pouzila automatiku (nie na mobile ale na fotaku) a ja som ukazal, ze s automatikou urobi aj mobil s radovo mensim snimacom lepsiu fotku ako ked niekto pouzije manualne nastavenie, ale pritom nevie co robi (odkazy na fotoskolu uz v tejto diskusi odzneli) a teda Blahoslavova rada je uzitocna.
 
francesco
2019-12-11 14:10:38+01
príspevok od: fatality
sorry franto,ale v podstate v tejto diskusii najviac prudis ty
Ucel nebol prudit, len diskusia typu "az po spicku vlastného nosa" mi pride nezmyslelna
 
juraj07
2019-12-12 09:43:58+01
príspevok od: linRFL
Stativ mam aj dialkovy spinac, no a na fotenie v nakupnom centre budem mat povolenie, len som to musela niekde vyskusat
Ty si akoze profesionálna fotografka? Mozes uviest svoje meno, aby sme vedeli, komu sa oblukom vyhnut...
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()