Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Fotografovanie v školách a materských školách

kamilka7272
2023-01-16 13:39:55+01
Chcela by som sa spýtať, či neviete niekto niečo o tom ako sa fotografi dostávajú zákazky na fotografovanie v školách. Podľa čoho si škola vyberá? Podľa kvality prezentovaných fotografií asi nie, nakoľko to čo vidíme vačšinou z fotenia detí nie sú veľmi pekné a kvalitné fotografie. Dokonca som videla aj také kde dali dieťaťu do ruky umelú kyticu a robili im tak zábery. Je gýčové, nevkusné a preto ma začalo zaujímať, prečo je to tak. Prečo tak slabé výberové kritéria na fotografa. Viem o ponukách pre školu od šikovných fotografov a škola si aj napriek tomu ponechá starého fotografa, ktorý fotí nevkusne. Nemôžem zabudnúť povedať, že som videla aj natáčať videá akože od kameramana a natáčal kamerou spred 15 rokov a škola si ho nepustí a nevymení ho. Vie mi niekto z Vás kto sa fgotografiou zaoberá vysvetliť túto záhadu? Dakujem
 
blahoslav J B Art
2023-01-16 23:04:23+01
príspevok od: kamilka7272
Chcela by som sa spýtať, či neviete niekto niečo o tom ako sa fotografi dostávajú zákazky na fotografovanie v školách. Podľa čoho si škola vyberá? Podľa kvality prezentovaných fotografií asi nie, nakoľko to čo vidíme vačšinou z fotenia detí nie sú veľmi pekné a kvalitné fotografie. Dokonca som videla aj také kde dali dieťaťu do ruky umelú kyticu a robili im tak zábery. Je gýčové, nevkusné a preto ma začalo zaujímať, prečo je to tak. Prečo tak slabé výberové kritéria na fotografa. Viem o ponukách pre školu od šikovných fotografov a škola si aj napriek tomu ponechá starého fotografa, ktorý fotí nevkusne. Nemôžem zabudnúť povedať, že som videla aj natáčať videá akože od kameramana a natáčal kamerou spred 15 rokov a škola si ho nepustí a nevymení ho. Vie mi niekto z Vás kto sa fgotografiou zaoberá vysvetliť túto záhadu? Dakujem
ziadna zahada ... ale slovenska klasika NASICH ludi (fotografov)
 
pirhi
2023-01-17 07:57:43+01
Toto nieje otázka na fotografov...ale na školu/ rodičov 🤷‍♂️. Tradícia je podľa mňa 99% príčiny...kým sa niekto z rodičov neozve že to ide aj inak...a keď to ide aj inak musí to byť lacnejšie, alebo minimálne v rovnakej cene ako to staré...aj tak nieje záruka že to cez tradíciu prejde. Toľko môj názor
 
gytheio
2023-01-17 08:54:53+01
príspevok od: pirhi
Toto nieje otázka na fotografov...ale na školu/ rodičov 🤷‍♂️. Tradícia je podľa mňa 99% príčiny...kým sa niekto z rodičov neozve že to ide aj inak...a keď to ide aj inak musí to byť lacnejšie, alebo minimálne v rovnakej cene ako to staré...aj tak nieje záruka že to cez tradíciu prejde. Toľko môj názor
Aby to malo byt inak mali by to v prvom rade chciet rodicia, kolko rodicov sa v tom zhone zamysli, ze tie fotografie su gyce, ze platia za gyce? Slovaci to maju vsebe, staci sa pozriet na ephoto, vacsina fotografii dna su neskutocne gyce a kto ich tam chcel? Ti ktori sa doma pozeraju na gycove fotografie svojich deti.

Vsetka cest, aspon niekto sa ozve.
 
seifi
2023-01-17 09:28:59+01
Predtým fotili fotografi, ktorí absolvovali odbornú školu v Opave a pod. Fotografia bolo ich povolanie. Fotili podľa cenníka . Dnes na takého fotografa škola nemá, alebo nedá peniaze. A potom ... náš Janko to pofotí, má aparát. Nechcete ? Ale ba, chceme. A tých fotografii je toľko a je to všetko na jedno kopyto, že každý rodič si pozrie svoju ratolesť, je tam, a pekný je, a vybavené.
A bolo by tu urobiť anketu, koľkí tu máme všetky fotografie od prvej po deviatu (ôsmu) . Aby sme zbytočne nerobili rozruch .
 
gytheio
2023-01-19 08:26:37+01
Ak ma niekto zaujem o pracu fotografa v Nemecku, fotenie deti v skolach skolkach v studiu, uchadzac dostane firemne auto, profesionalnu fototechniku. Vasa pracovna napln, organizacia fotenia deti v skolach a skolkach. Samozrejme povinny nemecky jazyk - pokrocily.

Takychto inzeratov su tu denne desiatky, hladaju fotografov uplne vsade, univerzity ako asistentov pedagogov, bundeswehr na kreativne fotenie vojenskej techniky alebo lietadiel, nemocnice na fotografovanie pacientov, firmy na produktovu fotografiu... niekde staci ukazat vase portfolio a niekde treba minimalne bakalar z fotografie. Najviac je treba produktovych fotografov, tam staci ukazat portfolio.
Staci prist s holymi rukami, vsetko dostanete.
PS, pre Bundeswehr treba aj minimalne zaklady anglictiny, fotograf cestuje po svete kde zaznamenava vsetko o armade.
 
bobo222
2023-01-20 07:21:53+01
To je snáď každému jasné.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()