Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

FOTENIE KUCHYSKÝCH INTERIÉROV.

michal_b
michal_b 2011-03-18 09:49:09+01
Milí priatelia.

Som amatér a nemám valné skúsenosti s fotením interiérov, preto by ma zaujímal váš názor na spôsob fotenia kuchynského nábytku v reálnom interiéri. Pracujem vo firme kde realizujeme kuchyne na mieru a šéf ma požiadal aby som nafotil zopár „lepších“ kuchýň pre účely pripravovaného katalógu malého formátu. Sme malá firma, takže výsledky nemusia byť „stopercentne profesiálne“ na druhej strane nechcem, aby to vyzeralo vyslovene amatérsky.
Mám k dispozícii Nikon D90 s s bleskom METZ AF1/ len slave/objektív je zatiaľ len setový
18-105mm a samozrejme statív. To čo hlavne neviem je spôsob nasvietenia scény problémy kombinácie umelého a denného svetla. Zvažujem ďalšie svetlá ale neviem či sú potrebné a ako ich postaviť.
 
Repko
2014-01-04 17:06:15+01
Trvalé svetlá majú slabú intenzitu, je potrebné fotiť aj z ruky. I blesky cez softbox by potrebovalo väčšiu intenzitu. Potreboval by som aj niekde väčšie clonové číslo.. Rozptyl budem asi riešiť odrazové softboxovými dáždnikmi. Jeden už mám, je mobilný a rýchlo sa skladá: http://www.walimex.cz/destnikovy-softbox-odrazny-12483-p-468.html Na odlesky nepomôže polarizačný filter? Je to aj guľatá nerez - trúbky , kde sa to bude vždy z každého uhlu extrémne lesknúť.
 
Repko
2014-01-04 17:11:35+01
príspevok od: pufko
Z niektorých používačov bleskov mám pocit že zahnali sami seba do kúta, bud by som použil prirodzené svetlo , alebo kludne trvalé aspon by som nemusel riešiť ako preniesť signál cez strop. O rýchlosti rozmiestnenia/nastavenia ani nevravím
Problém je v tom že schodiská sú zväčša v kútoch a tam je tieň, i schody tienia. Alebo je tam okno na schodisku čo robí opačný problém. Trvalé svetlá majú malú intenzitu, keďže pri širokouhľlovom fotení sú ďaleko a odrážam to cez softboxy. Je potrebné fotiť aj z ruky a to nehovorím o použitý vyššieho clonového čísla, samozrejme ISO čo najnižšie.
 
Repko
2014-01-04 17:26:39+01
príspevok od: pufko
Osobne by som zobral pár umelých svetiel statív a fotil na dlhšie expozičné časy - povedzme až do 0,5s. Žiadne zložité rozmiestnovanie a nastavovanie XY bleskov, len preto aby som mohol plieskať udržatelným časom. Ten nábytok ti z miesta neutečie
Pri kuchynských linkách by to šlo cez statív, ale pri schodiskách dosť ťažko, hlavne pri kreatívnych pohľadoch a detailoch. Keď ti tento tmavý kút prepaľujú okná, náš to problém s bleskami vyrovnať. Nie trvalé svetlá. Vždy je to iný priestor, niekde sa to dá pekne i bez bleskov, ale toto je zatiaľ najúčinnejšie pri každom priestore. Keď niekedy ani nevieš čo ťa čaká, aké okno, aký tmavý kút alebo šachta zo schodiskom a nejakým malým okienkom alebo skoro bez svetla. Najhoršia vec toto fotiť v interiéri.
 
total empty
2014-01-04 17:54:14+01
príspevok od: Repko
Pri kuchynských linkách by to šlo cez statív, ale pri schodiskách dosť ťažko, hlavne pri kreatívnych pohľadoch a detailoch. Keď ti tento tmavý kút prepaľujú okná, náš to problém s bleskami vyrovnať. Nie trvalé svetlá. Vždy je to iný priestor, niekde sa to dá pekne i bez bleskov, ale toto je zatiaľ najúčinnejšie pri každom priestore. Keď niekedy ani nevieš čo ťa čaká, aké okno, aký tmavý kút alebo šachta zo schodiskom a nejakým malým okienkom alebo skoro bez svetla. Najhoršia vec toto fotiť v interiéri.
Videl som jeden francúzsky tutorial na you tube, ale nemôžem ho nájsť.
Tamto ten človek riešil skladaním panoramy,nafotil spústu fotiek zo statívu a potom to v programe lepil, občas získal také pohľady, ako reálne neni možné vidieť. Tiež fotil točité schody a interieri budov. Ale to by ti lepšie bolo pozrieť, ale za boha to nemôžem nájsť, snad nájdeš niečo podobné inšpirujúce na YouTube.
 
Repko
2014-01-04 17:57:57+01
príspevok od: total empty
Videl som jeden francúzsky tutorial na you tube, ale nemôžem ho nájsť.
Tamto ten človek riešil skladaním panoramy,nafotil spústu fotiek zo statívu a potom to v programe lepil, občas získal také pohľady, ako reálne neni možné vidieť. Tiež fotil točité schody a interieri budov. Ale to by ti lepšie bolo pozrieť, ale za boha to nemôžem nájsť, snad nájdeš niečo podobné inšpirujúce na YouTube.
Francúz Serge Remelli? http://photoserge.com/tutorials/packages/
 
total empty
2014-01-04 18:02:39+01
príspevok od: Repko
Francúz Serge Remelli? http://photoserge.com/tutorials/packages/
Nie, to bol nejaký starší, a bolo tam ukázané ako behá po tej budove, čo a ako fotí, potom spájanie v počítači a nakoniec hotové fascinujúce výsledky.
 
Repko
2014-01-04 18:08:43+01
Ja som hľadal včera na youtube, podobné skladanie som nenašiel. Skús nájsť, budem vďačný
 
blahoslav J B Art
2014-01-04 18:46:43+01
príspevok od: Repko
Ja som hľadal včera na youtube, podobné skladanie som nenašiel. Skús nájsť, budem vďačný
http://www.digineff.cz/clanek/fotografick-praxe/jak-jsem-fotil-kuchy
 
Repko
2014-01-04 19:06:03+01
príspevok od: blahoslav J B Art
http://www.digineff.cz/clanek/fotografick-praxe/jak-jsem-fotil-kuchy
Ďakujem, podobné niečo som už videl. Len na to treba statív. Pri schodiskách je to horšie. Robiť viacej fotiek a potom ich skladať, to radšej mať viacej tých bleskov. Ale je pravda, že niekedy je problém schovať tie blesky na scéne, tam hodí sa takéto skladanie. Skúsim to pri niektorých pohľadoch takto riešiť.
 
karolru
2018-02-04 20:02:22+01
A aký objektív je najlepší na fotenie kuchýň ?
 
jozef84
2018-02-04 21:54:37+01
Svetelný a širokouhlý. Ktorý je najlepší? Na to by som potreboval vešteckú guľu...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()