Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Usmrtenie hmyzu na fotenie - Makro

KaluzMan
2011-07-21 19:44:18+02
Ahojte,

trochu neprijemna tema, ale tak...

Zatial som skusal iba zamrazovanie na chvilku v ladnicke... funguje to dobre az na to, ze sa zivocichy uplne skrutia, skoro do klbka...

Mate nejaky tip? ...ale nieco v ramci moznosti humane, lebo zaziva prepichovat nieco zive spendlikom by som ja nedokazal :o/
 
psykora2
2011-07-21 20:06:36+02
fotit skoro rano za rosy ked hmyz este spi
 
imtman
2011-07-21 20:13:10+02
dufam ze ziadny hmyz neuvidi tuto temu
 
KaluzMan
2011-07-21 20:15:27+02
príspevok od: psykora2
fotit skoro rano za rosy ked hmyz este spi
no, ja som mal na mysli fotenie na vela zaberov a skladanie hlbky ostrosti... to asi spat nebude ked ho musim zobrat domov a pripravit a potom po kusku fotit :o)
 
imtman
2011-07-21 20:18:17+02
aj na parapete sa obcas objavi daka samoubita mucha
 
KaluzMan
2011-07-21 20:18:57+02
príspevok od: imtman
dufam ze ziadny hmyz neuvidi tuto temu
no, keby sa spiklii, bolo by ponas :o))
 
KaluzMan
2011-07-21 20:22:50+02
príspevok od: imtman
aj na parapete sa obcas objavi daka samoubita mucha
no, len taka uz nadobudla nove tvary :oD
 
imtman
2011-07-21 20:32:45+02
Pozeram v profile ze si z Turian. ak su to tie Turany pri Martine tak tie doverne poznam, chodim tam odmalicka k starkym a moznosti na lov hmyzu tam je neurekom. od malych hospodarstiev cez potok Studenec a polia okolo az k lesom, takze myslim ze bude stacit mala prechadzka a urcite daco ulovis
 
KaluzMan
2011-07-21 20:39:46+02
príspevok od: imtman
Pozeram v profile ze si z Turian. ak su to tie Turany pri Martine tak tie doverne poznam, chodim tam odmalicka k starkym a moznosti na lov hmyzu tam je neurekom. od malych hospodarstiev cez potok Studenec a polia okolo az k lesom, takze myslim ze bude stacit mala prechadzka a urcite daco ulovis
jj, je tu toho dost.. ako chytit nie je problem, ale potom dobre usmrtit :o) ... to je slovne spojenie "dobre usmrtit" :o))
 
garyfisher
2011-07-21 20:42:00+02
Moja skusenost je ze vacsie druhy hraju "mrtvolu" takze sa daju v pohodicke presunut na vhodne miesto a odfotit. Ale neviem ako to bude fungovat pokial chces fotiti viac zaberov a skladat. Mali hmyzaci su strasne pohyblivy.
Hmyz mozes usmrtit tak ze mu do slennej nadoby pridas vatu namocenu v riedidle alebo benzine.
Tak isto sa trosku pokruti ale staci ho vyronat pouzitim spendlika. Smrtili sme tak hmyzaky do zbierok a na pokusy.
Netreba ale zabudat ze vela velkych druhov je chranenych a nemusi sa ich nahananie a chatanie vyplatit.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-07-21 20:47:01+02
fúha to je riadna morbidnosť na dobru noc toto vlákno, som zvedavý na akej utanázii sa zhodnete, k tomuto sa musí vyjadriť tomatitto
 
mirosz
2011-07-21 20:49:24+02
príspevok od: garyfisher
Moja skusenost je ze vacsie druhy hraju "mrtvolu" takze sa daju v pohodicke presunut na vhodne miesto a odfotit. Ale neviem ako to bude fungovat pokial chces fotiti viac zaberov a skladat. Mali hmyzaci su strasne pohyblivy.
Hmyz mozes usmrtit tak ze mu do slennej nadoby pridas vatu namocenu v riedidle alebo benzine.
Tak isto sa trosku pokruti ale staci ho vyronat pouzitim spendlika. Smrtili sme tak hmyzaky do zbierok a na pokusy.
Netreba ale zabudat ze vela velkych druhov je chranenych a nemusi sa ich nahananie a chatanie vyplatit.
aj vata namocena v octe by mala fungovat...ale ja ani muche neublizim a ked mi vleti osa do bytu, chytim a pustim, jak spravny rybar
 
garyfisher
2011-07-21 20:52:36+02
príspevok od: mirosz
aj vata namocena v octe by mala fungovat...ale ja ani muche neublizim a ked mi vleti osa do bytu, chytim a pustim, jak spravny rybar
myslim ze s touto teoriou by som u nasho profesora bioly neuspel co sa zadania uloh tyka
 
garyfisher
2011-07-21 20:53:16+02
príspevok od: Jozef Peniak
fúha to je riadna morbidnosť na dobru noc toto vlákno, som zvedavý na akej utanázii sa zhodnete, k tomuto sa musí vyjadriť tomatitto
ty si este neskusal uspat modelku ?
 
imtman
2011-07-21 21:03:57+02
ono napr. taka blcha sa vraj da vycvicit a bolo by aj bez usmrtenia
 
KaluzMan
2011-07-21 21:20:23+02
nezlahcujte to tu... to je vazna tema :o)
 
Crazy41
2011-07-21 21:30:02+02
tekuty dusik pomoze,len neviem kde to zozenes ale zmrazi to hned takze strnulo vyzerat nebudu
 
paldixy
2011-07-21 21:37:37+02
príspevok od: KaluzMan
Ahojte,

trochu neprijemna tema, ale tak...

Zatial som skusal iba zamrazovanie na chvilku v ladnicke... funguje to dobre az na to, ze sa zivocichy uplne skrutia, skoro do klbka...

Mate nejaky tip? ...ale nieco v ramci moznosti humane, lebo zaziva prepichovat nieco zive spendlikom by som ja nedokazal :o/
Mám jediný tip. Je to neetické, nehumánné a pre tvora drastické. Preto, aby sme vytvorili pekný snímok trápiť zvieratá, aj keď je to hmyz je zločin voči prírode. Len toľko. K takýmto aktivitám som sa nikdy neznížil.
 
KaluzMan
2011-07-21 21:50:44+02
príspevok od: paldixy
Mám jediný tip. Je to neetické, nehumánné a pre tvora drastické. Preto, aby sme vytvorili pekný snímok trápiť zvieratá, aj keď je to hmyz je zločin voči prírode. Len toľko. K takýmto aktivitám som sa nikdy neznížil.
a muchu alebo pavuka si nikdy nezabil? :o)
 
paldixy
2011-07-21 22:08:50+02
príspevok od: KaluzMan
a muchu alebo pavuka si nikdy nezabil? :o)
Ako hlúpe decko áno, teraz to fotografujem. Muchy odháňam,keď som bol mľadší, tak som ich čápal, teraz kvôli foteniu rozhodne nie.
 
Strana 1 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()