Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Usmrtenie hmyzu na fotenie - Makro

KaluzMan
KaluzMan 2011-07-21 19:44:18+02
Ahojte,

trochu neprijemna tema, ale tak...

Zatial som skusal iba zamrazovanie na chvilku v ladnicke... funguje to dobre az na to, ze sa zivocichy uplne skrutia, skoro do klbka...

Mate nejaky tip? ...ale nieco v ramci moznosti humane, lebo zaziva prepichovat nieco zive spendlikom by som ja nedokazal :o/
 
beholder
2012-07-10 22:39:09+02
.....nie je makro ako makro..........................motýlika na kvietku, húsenicu na lístku.....slimáčika na machu sfotíš aj bez zásahu do "osobnej slobody" foteného jedinca........alevšak, niektoré druhy makro/mikro fotografie proste s "nespacifikovaným" hmyzom jednoducho neurobíš.......uvediem príklad použitia "focus stacking"

.....rád by som videl poniektorých zanietených ochrancov všetkého živého v nehostinnejších podmienkach ako sú tu na "miernom" Slovensku....
 
Marcel Rebro
2012-07-10 22:43:54+02
príspevok od: beholder
.....nie je makro ako makro..........................motýlika na kvietku, húsenicu na lístku.....slimáčika na machu sfotíš aj bez zásahu do "osobnej slobody" foteného jedinca........alevšak, niektoré druhy makro/mikro fotografie proste s "nespacifikovaným" hmyzom jednoducho neurobíš.......uvediem príklad použitia "focus stacking"

.....rád by som videl poniektorých zanietených ochrancov všetkého živého v nehostinnejších podmienkach ako sú tu na "miernom" Slovensku....
... aj na Slovensku dokazeme navodit menej mierne podmienky ...
 
fatality
2012-07-10 23:06:45+02
príspevok od: beholder
.....nie je makro ako makro..........................motýlika na kvietku, húsenicu na lístku.....slimáčika na machu sfotíš aj bez zásahu do "osobnej slobody" foteného jedinca........alevšak, niektoré druhy makro/mikro fotografie proste s "nespacifikovaným" hmyzom jednoducho neurobíš.......uvediem príklad použitia "focus stacking"

.....rád by som videl poniektorých zanietených ochrancov všetkého živého v nehostinnejších podmienkach ako sú tu na "miernom" Slovensku....
budem sa opakovat,napr:
http://www.flickr.com/photos/johnhallmen/6782462528/in/photostream
typek ma v albume stovky natural,focus stacked fotos v superb kvalite..takze minimalne
on je prikladom,ze to ide aj so zivym hmyzom,v prirodzenom prostredi..

co sa tyka nehostinneho prostredia,mnohi makro fotografi fotia po celom svete,aj natural focus stacking,takze kto chce,problem s tym nema..
 
beholder
2012-07-11 00:44:17+02
príspevok od: fatality
budem sa opakovat,napr:
http://www.flickr.com/photos/johnhallmen/6782462528/in/photostream
typek ma v albume stovky natural,focus stacked fotos v superb kvalite..takze minimalne
on je prikladom,ze to ide aj so zivym hmyzom,v prirodzenom prostredi..

co sa tyka nehostinneho prostredia,mnohi makro fotografi fotia po celom svete,aj natural focus stacking,takze kto chce,problem s tym nema..
jasné....ako príklad uvádzať ztuhnutého motýľa v rannej rose je podľa Teba dôkaz, že to ide..........možno sa raz začneš venovať serióznejšiemu foteniu menšieho , ale o to neposednejšieho hmyzu...a sám prídeš na to....že v podstate týmto pacifistickým postojom Tvoje fotky za veľa stáť nebudú.........stovky záberov rôznej hĺbky ostrosti, komplikované nasvietenie objektu ktorý si vlastne cloníš , použitie makromechu a iných pomôcok bez ktorých sa nezaobídeš Ti všetky zásady zbúra ako domček z kariet.........a to z jedného dôvodu...........hmyzák proste na to všetko , čo si potrebuješ pripraviť a nastaviť čakať chcieť dozaista nebude....

 
beholder
2012-07-11 00:47:16+02


http://www.flickr.com/photos/johnhallmen/6689335483/in/photostream/
 
beholder
2012-07-11 00:54:17+02
príspevok od: keko
Smrticka je vybavenie kazdeho milovnika prirody. Mala flasticka, na dne vata, vo vate formaldehyd. Chrusta chytis, hodis do smrticky, zavres. Po piatich minutach je kazdy hmyz "hotovy". Trochu strachu z rakoviny. Ale pit a ani dychat to nemusis, pinzeta je dobra pomocka na zamedzenie kontaktu s pokozkou, este lepsie je pinzetu chytat takymi tymi prezervativovymi rukavicami.
A zakazdym, ked to tej prirode nandas, mozes posepkat: "Tu mas za tie povodne a tajfuny ..."


 
fatality
2012-07-11 01:01:11+02
príspevok od: beholder
jasné....ako príklad uvádzať ztuhnutého motýľa v rannej rose je podľa Teba dôkaz, že to ide..........možno sa raz začneš venovať serióznejšiemu foteniu menšieho , ale o to neposednejšieho hmyzu...a sám prídeš na to....že v podstate týmto pacifistickým postojom Tvoje fotky za veľa stáť nebudú.........stovky záberov rôznej hĺbky ostrosti, komplikované nasvietenie objektu ktorý si vlastne cloníš , použitie makromechu a iných pomôcok bez ktorých sa nezaobídeš Ti všetky zásady zbúra ako domček z kariet.........a to z jedného dôvodu...........hmyzák proste na to všetko , čo si potrebuješ pripraviť a nastaviť čakať chcieť dozaista nebude....

za 1.ziadna fotka nestoji za usmrtenie hmyzu..
za 2.myslim ze dotycny fotograf a jeho tvorba(podotykam outdoorova,lebo foti aj studio stacks) je dokazom,ze hmyz usmrcovat netreba..
 
fatality
2012-07-11 01:02:12+02
príspevok od: beholder


http://www.flickr.com/photos/johnhallmen/6689335483/in/photostream/
http://farm6.staticflickr.com/5303/5643150504_4ea44cabca.jpg

ntevrdil som ze foti LEN outdoor..
 
fatality
2012-07-11 01:05:48+02
príspevok od: beholder
jasné....ako príklad uvádzať ztuhnutého motýľa v rannej rose je podľa Teba dôkaz, že to ide..........možno sa raz začneš venovať serióznejšiemu foteniu menšieho , ale o to neposednejšieho hmyzu...a sám prídeš na to....že v podstate týmto pacifistickým postojom Tvoje fotky za veľa stáť nebudú.........stovky záberov rôznej hĺbky ostrosti, komplikované nasvietenie objektu ktorý si vlastne cloníš , použitie makromechu a iných pomôcok bez ktorých sa nezaobídeš Ti všetky zásady zbúra ako domček z kariet.........a to z jedného dôvodu...........hmyzák proste na to všetko , čo si potrebuješ pripraviť a nastaviť čakať chcieť dozaista nebude....

dalsi dokaz,vsetko outdoor shots,mnohe focus stacking:
http://erezmarom.com/photos/index.php?MediaID=75
 
fatality
2012-07-11 01:16:19+02
príspevok od: beholder
jasné....ako príklad uvádzať ztuhnutého motýľa v rannej rose je podľa Teba dôkaz, že to ide..........možno sa raz začneš venovať serióznejšiemu foteniu menšieho , ale o to neposednejšieho hmyzu...a sám prídeš na to....že v podstate týmto pacifistickým postojom Tvoje fotky za veľa stáť nebudú.........stovky záberov rôznej hĺbky ostrosti, komplikované nasvietenie objektu ktorý si vlastne cloníš , použitie makromechu a iných pomôcok bez ktorých sa nezaobídeš Ti všetky zásady zbúra ako domček z kariet.........a to z jedného dôvodu...........hmyzák proste na to všetko , čo si potrebuješ pripraviť a nastaviť čakať chcieť dozaista nebude....

http://www.flickr.com/photos/johnhallmen/6782462528/in/photostream
neviem kde vidis "ztuhnutého motýľa v rannej rose" ?? ..je to 7mm muska..zlozena z 72 expozicii..
citas ty vobec prispevky na ktore reagujes? lebo z tvojich reakcii mam dojem ze nie..
 
beholder
2012-07-11 01:16:39+02
príspevok od: paldixy
Správne. Sme "páni tvorstva" a na to aj zájdeme, pretože narúšame a ničíme ekologickú rovnováhu, ktorá fungovala milióny rokov aj bez nás.
...ako fungovala tá rovnováha?.......nevyhynuli za tie milióny rokov rôzne živočíšne druhy aj bez našeho pričinenia?.....ak majú vyhynúť, tak vyhynú aj teraz.......či im k tomu dopomôžeme, alebo nie.....

...sme na vrchole potravinového rebríčka............ako by tam chceli byť iné tvory
 
beholder
2012-07-11 01:38:12+02
príspevok od: fatality
http://www.flickr.com/photos/johnhallmen/6782462528/in/photostream
neviem kde vidis "ztuhnutého motýľa v rannej rose" ?? ..je to 7mm muska..zlozena z 72 expozicii..
citas ty vobec prispevky na ktore reagujes? lebo z tvojich reakcii mam dojem ze nie..
...nič to nemení na tom, že je ztuhnutá...........čiže, za iných podmienok sfotiteľná prinajmešom ťažšie........alebo mať všetky fotky hmyzu s kvapôčkami rosy....

...pozrel som si zábery ktoré si linkol............je zrejmé, že sa to vyfotiť dá , pripúšťam...pokiaľ ide o muchu...ktorých je navôkol tisícky................natraf na zriedkavý, plachý druh....a si nahraný..........pokus máš jeden.......ahaho...takže nafotíš ďalšiu muchu............alebo očkáňa...lienku......ktorých je taktiež tisíc........v podstate ide iba o zábavu......pokiaľ by si sa mal tým živiť (fotografiami hodnotných druhov a technicky kvalitných)......nezarobíš si ani na slanú vodu....


....raz za život som videl bielopásavca topoľového................ešteže som mal sieťku....inak by som ho nikdy nenafotil...........zabiť som ho nezabil....ale vami "pacifistami" opisovaným postojom, by som sa k nemu s foťákom ani nepriblížil (a to fotím makro 150kou)...
 
fatality
2012-07-11 01:54:20+02
príspevok od: beholder
...nič to nemení na tom, že je ztuhnutá...........čiže, za iných podmienok sfotiteľná prinajmešom ťažšie........alebo mať všetky fotky hmyzu s kvapôčkami rosy....

...pozrel som si zábery ktoré si linkol............je zrejmé, že sa to vyfotiť dá , pripúšťam...pokiaľ ide o muchu...ktorých je navôkol tisícky................natraf na zriedkavý, plachý druh....a si nahraný..........pokus máš jeden.......ahaho...takže nafotíš ďalšiu muchu............alebo očkáňa...lienku......ktorých je taktiež tisíc........v podstate ide iba o zábavu......pokiaľ by si sa mal tým živiť (fotografiami hodnotných druhov a technicky kvalitných)......nezarobíš si ani na slanú vodu....


....raz za život som videl bielopásavca topoľového................ešteže som mal sieťku....inak by som ho nikdy nenafotil...........zabiť som ho nezabil....ale vami "pacifistami" opisovaným postojom, by som sa k nemu s foťákom ani nepriblížil (a to fotím makro 150kou)...
myslim si ze radsej "ztuhnuta" nez mrtva..mrtvy hmyz je urcite zdeformovanejsi nez ten rannym chladom hybernovany..
.
prebehni si portfolio toho johna hallmena..myslim ze sa vobec nejedna len o muchy..ma tam fakt vselico..
.
vidis islo to aj bez zabitia a mozno keby si sa v tej lokalite motal ranko (komu sa vsak chce,ze mne tiez nie tak by si ho mozno "stretol" v kludnejsej faze..
 
paldixy
2012-07-11 12:39:19+02
príspevok od: beholder
...ako fungovala tá rovnováha?.......nevyhynuli za tie milióny rokov rôzne živočíšne druhy aj bez našeho pričinenia?.....ak majú vyhynúť, tak vyhynú aj teraz.......či im k tomu dopomôžeme, alebo nie.....

...sme na vrchole potravinového rebríčka............ako by tam chceli byť iné tvory
K vyhynutiu mnohých druhov prišlo bez zásahu človeka. Bola to súčasť geologických a klimatických zmien. Teraz denne vyhynú mnohé druhy pričinením človeka a to bezohľadne a cielene. To že sme na vrchole potravinového teťazca má aj svoje negatíva. Požierame sami seba, sme agresívní voči sebe. Ľudstvo od svojho počiatku viedlo vojny, preliali sa milióny ton krvi a sme nafúkaní a tak ako vyhynuli mnohé druhy príroda zničí aj našu populáciu v dôsledku ničenia prírody a životného prostredia. A to je naša tragédia. Rovnováha existovala a fungovala tak, že pri premnožení istého druhu mala príroda mechanizmy, ktoré zabránili ďalšiemu šíreniu. V dôsledku vyčerpaniu prírodných zdrojov nebude možný život na našej planéte. Sme parazity našej vlastnej zemi. Majetok a peniaze sú našim hlavným cieľom a pri tom sme si toho vedomí, že by sa dalo žiť aj inak a zem by uživila ešte raz toľko ľudstva, keby sme zmenili svoj postoj k tejto zemi. "Civilizované ľudstvo " vyvraždilo prírodné národy, ktoré sa riadili inými hodnotami - žiť len podľa potreby- ktoré nám prekážali v našej chamtivosti.
 
snowball
2012-07-11 13:56:46+02
Ked vela slovakov mysli ze pes moze byt na retaz, preco nie hymz na spendlikom
 
atariak
2012-07-11 14:00:10+02
príspevok od: janot
Hovoríš za seba alebo za nejakú organizáciu?
hovorim za vsetkych, co sme boli v anglicku a nepocitujeme potrebu zmienku o tejto udalosti pouzivat na mieste interpukcnych znamienok.
 
keko
2012-07-11 17:58:59+02
Ziaden vyprazany rezen nestoji za smrt domaceho zvierata.
Pokukal by som po mrazakoch
 
beholder
2012-07-11 18:19:44+02
príspevok od: paldixy
K vyhynutiu mnohých druhov prišlo bez zásahu človeka. Bola to súčasť geologických a klimatických zmien. Teraz denne vyhynú mnohé druhy pričinením človeka a to bezohľadne a cielene. To že sme na vrchole potravinového teťazca má aj svoje negatíva. Požierame sami seba, sme agresívní voči sebe. Ľudstvo od svojho počiatku viedlo vojny, preliali sa milióny ton krvi a sme nafúkaní a tak ako vyhynuli mnohé druhy príroda zničí aj našu populáciu v dôsledku ničenia prírody a životného prostredia. A to je naša tragédia. Rovnováha existovala a fungovala tak, že pri premnožení istého druhu mala príroda mechanizmy, ktoré zabránili ďalšiemu šíreniu. V dôsledku vyčerpaniu prírodných zdrojov nebude možný život na našej planéte. Sme parazity našej vlastnej zemi. Majetok a peniaze sú našim hlavným cieľom a pri tom sme si toho vedomí, že by sa dalo žiť aj inak a zem by uživila ešte raz toľko ľudstva, keby sme zmenili svoj postoj k tejto zemi. "Civilizované ľudstvo " vyvraždilo prírodné národy, ktoré sa riadili inými hodnotami - žiť len podľa potreby- ktoré nám prekážali v našej chamtivosti.
...aj vojny sú len regulačným mechanizmom.........prirodzenou reguláciou boli choroby, ktorých fatálne následky sa nám podarilo zčasti eliminovať....

...treba to brať ako boj o prežitie, ktorý funguje u ktoréhokoľvek iného živého druhu.....veď v konečnom dôsledku ide najmä o zdroje....

...ale s tou Tebou spomínanou samodeštrukciou kôli vlastnej nenažranosti musím samozrejme súhlasiť....
 
keko
2012-07-11 18:40:10+02
Digitalne aparaty su zvacsa japonskych znaciek. Japonci lovia veleryby (vraj) pre vyskumne ucely. Kazdemu je jasne, ze ich skumaju hlavne jazykom a zaludkom.
Takze hod "palcom dole", kto si bez viny.
 
janot
2012-07-11 19:26:33+02
príspevok od: atariak
hovorim za vsetkych, co sme boli v anglicku a nepocitujeme potrebu zmienku o tejto udalosti pouzivat na mieste interpukcnych znamienok.
Gratulujem Vám k funkcii,pán hovorca!
 
Strana 7 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()