Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Nikon 35mm f1,8G - Milky Way

Dying_Dream
Dying_Dream 2011-11-03 09:26:17+01
Dokážem s týmto objektívom nasnímať Mliečnu cestu ? Podarilo sa to tu niekomu s týmto objektívom ? Ďakujem za odpovede.
 
Fatty
2011-11-04 11:30:57+01
príspevok od: duroslav
Podľa mňa bazmek je úplne bežné hovorové slovo, synonym pre "také oné"
Inak z lingvistického pohľadu nie som si istý, či toto slovo vyujadruje podstatu veci. Konzultoval som to dokonca s originál maďarmi a bolo mi povedané, že originál maďarská predloha je "bazd meg", čo v preklade do napr. angličtiny znamená "fuck you".
presnejšie: fuck yourself
prosto: pojeb sa
 
Dying_Dream
2011-11-05 10:05:53+01
a ešte ma zaujíma (snáď to nebude priveľký offtopic) aký má vplyv predsklopenie zrkadla na konečný výsledok...je lepšie s ním, alebo bez neho?
 
Marcel Rebro
2011-11-05 10:16:14+01
príspevok od: Dying_Dream
a ešte ma zaujíma (snáď to nebude priveľký offtopic) aký má vplyv predsklopenie zrkadla na konečný výsledok...je lepšie s ním, alebo bez neho?
Pri radovo niekolko (desiatok) sekundovych expoziciach zatrasenie fotoaparatu vplyvom sklopenia zrkadla na zaciatku expozicie (podla mna) vplyv na ostrost fotografie nema - za tu dobu sa nic nenaexponuje.
 
neXor
2011-11-05 18:39:48+01
Predsklopenie určite nie je na škodu, aj keď nie je nutné. Ak máš seťák, tak použi ten na najširšom ohnisku a ISO daj 400 až 1600, viac by som už nedával, potom už len ak odčítaš dark frame a pod., čo robiť stopro nebudeš. Hlavná vec je tmavá obloha, takže z mesta na to zabudni, odfotíš akurát červeno-oranžovú oblohu.
Ak máš len 35mm, aj s tým sa dá niečo odfotiť, aj keď už nebude Mliečna dráha taká pekná širokouhlá, ale dajú sa spraviť aj panorámy, čo dá ale trochu viac roboty.

Namiesto paralaktickej montáže (to je ten "bazmek" na sledovanie oblohy), ktorá stojí pár stoviek € (taká, s ktorou sa niečo dá odfotiť) sa dá spraviť doma paralaktický stolček, za pár drobných + nejaký motorček môžeš fotiť oblohu rádovo v desiatkach sekúnd bez toho, aby sa ti hviezdy pretiahli do nepekných čiar.
 
trnavsky
2011-11-05 19:17:37+01
príspevok od: molnart
daj nejake foto, nech vidime.
Včera mi to nevyšlo. Takže tu je: jeden z testovacích záberov na pavúka oproti mesiacu (nakoniec som ho odfotil s 55-200 na 100 mm s priclonením). Prvá je celý záber. Na druhej crop, malo by to byť 1:1 bez zmenšenia a bez ďalších úprav.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()