Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ktorá fotokniha Vás najviac dala?

poetikclick
2012-01-06 00:08:39+01
Ktorá je naj podľa Vás ?
 
marcus_labeo
2012-01-06 00:22:55+01
Ja môžem odporučiť knihu Romana Pihana Mistrovství práce s DSLR. Vysvetľuje od základov až po náročnejšie aspekty, od technických detailov po kompozičné rady. Hlavne má množstvo výborne ilustrujúcich fotiek autora, ktoré text veľmi názorne ilustrujú. Hoci má viacero vydaní, odporúčam najnovšie, obsahujúce dôležitú kapitolu o perspektíve a kompozícii.
 
jozzzo
2012-01-06 00:36:26+01
ja odporucam autorske knihy slavnych fotografov, su vynikajucou inspiraciou...

akeho autora si vyberiete je na vas...bresson, errwit, koudelka... so slovenskych napr. huszar...co len chcete
 
lu_boss
2012-01-06 07:27:27+01
... najviac Ti da prva, ktoru precitas, pri patnastej uz prirastok vedomosti bude relativne maly. Kvalitnych knih je vela, nekvalitnych tiez. Zajdi do /dobreho/ knihkupectva (pantarei napriklad), tam si mozes polistovat, posediet a rozhodnut sa.
 
valec86
2012-01-06 09:37:00+01
Pri zaciatkoch fotenia Roman Pihan- mistrovstvi prace s DLSR.
 
Barny
2012-01-06 10:08:19+01
Ja mam doma knihy od Bryana Petersona. podla mna su to velmi dobre knihy - Naučte se exponovat kreativne , Naučte se videt dobre
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-01-06 10:22:03+01
príspevok od: Barny
Ja mam doma knihy od Bryana Petersona. podla mna su to velmi dobre knihy - Naučte se exponovat kreativne , Naučte se videt dobre
a co,pomohlo?
 
b0baz
2012-01-06 10:24:37+01
príspevok od: istvic
a co,pomohlo?
 
Cako
ocenenie redakciou 2012-01-06 10:47:52+01
ja velmi neuznavam tieto knihy... Staci si pozerat tvorbu najlepsic, svojich oblubencov po internete a inspirovat sa. Pozerat odkial svietia, aku maju upravu, kompoziciu, pozy pri portretoch. Tak sa da naucit podla mna viac. Aspon mne to tak vyhovuje. A este aj usetrim
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-01-06 10:57:05+01
príspevok od: Cako
ja velmi neuznavam tieto knihy... Staci si pozerat tvorbu najlepsic, svojich oblubencov po internete a inspirovat sa. Pozerat odkial svietia, aku maju upravu, kompoziciu, pozy pri portretoch. Tak sa da naucit podla mna viac. Aspon mne to tak vyhovuje. A este aj usetrim
nuz mily Cako,ale kniha ma aj inu hodnotu,nielen infprmacnu,dokaze byt ozdobou majitela,knihyvela napovedia o majitelovi,naprikladja ked pridem niekam na navstevu,sledujem hlavne ake knihy a ci vobec majitel v byte ma..je to velka vypovedna hodnota..nehovoriac o tom,ze drzat v ruke este teplu,masivnu knihu napriklad Sebastia Salgada Workers,citit medzi prstami kvalitny papier,sediac niekde v kresle s kavou pred sebou..pocit na nezaplatenie
 
Cako
ocenenie redakciou 2012-01-06 11:07:46+01
príspevok od: istvic
nuz mily Cako,ale kniha ma aj inu hodnotu,nielen infprmacnu,dokaze byt ozdobou majitela,knihyvela napovedia o majitelovi,naprikladja ked pridem niekam na navstevu,sledujem hlavne ake knihy a ci vobec majitel v byte ma..je to velka vypovedna hodnota..nehovoriac o tom,ze drzat v ruke este teplu,masivnu knihu napriklad Sebastia Salgada Workers,citit medzi prstami kvalitny papier,sediac niekde v kresle s kavou pred sebou..pocit na nezaplatenie
Mne staci sediet v kresle v teple a drzat v rukach knihu Beyond od 1x.com, prezerat najlepsie zabery a byt hrdy na to ze som medzi nimi
Alebo citat parfem: pribeh vraha. A ba, este mam doma nation geographic krajina knihu
 
Cako
ocenenie redakciou 2012-01-06 11:08:06+01
national som myslel samozrejme
 
istvic
ocenenie redakciou 2012-01-06 11:18:48+01
príspevok od: Cako
Mne staci sediet v kresle v teple a drzat v rukach knihu Beyond od 1x.com, prezerat najlepsie zabery a byt hrdy na to ze som medzi nimi
Alebo citat parfem: pribeh vraha. A ba, este mam doma nation geographic krajina knihu
v poriadku ,je pekne listovat si knihu najlepsich jedneho fotoportalu,kde je uverejnena aj tvoja fotografia
a vidis ,aky je to pocit,drzat v ruke papier a citit vahu knihy,jej vonu..
 
Cako
ocenenie redakciou 2012-01-06 11:22:01+01
príspevok od: istvic
v poriadku ,je pekne listovat si knihu najlepsich jedneho fotoportalu,kde je uverejnena aj tvoja fotografia
a vidis ,aky je to pocit,drzat v ruke papier a citit vahu knihy,jej vonu..
ved hej, ale to robim ked nejde internet ale nie... ja radsej obcas precitam nieco na nete co ma zaujme, najdem si co chcem vediet. A nemusim hladat knihu a davat za nu peniaze.
 
tino8
2012-01-06 11:59:53+01
Image Makers, Image Takers od Anne-Celine Jaeger.. cela kniha je prakticky uceleny subor rozhovorov s poprednymi svetovymi fotografmi, kuratormi, galeristami, vydavatelmi..o ich nazoroch na fotografiu, vzdelanie vo fotografii, pouzitu techniku, co je podla nich dolezite.. Velmi dobre citanie a zaujimave fotografie. Kniha napomaha citatelovi k pochopeniu fotografie ako umenie a poskytuje autenticky pohlad samotnych autorov na fotografiu ako taku..

inak "manualy" k foteniu(kompozicia, expozicia..) a postprocese zasadne iba v PDF..
 
paldixy
2012-01-06 12:32:03+01
Scott Kelby- sú to základy v humornej forme, Pilhan R. - Mistrovství práce s DSLR/ to je fotografický šlabikár/ Bryan Peterson a Harold Davis a samozrejme knihy o makrofotografii naprH.DAvis - Detail a makro, alebo Haje Jan Kamps - Makrofotografie. Niečo na internete, ale to niekedy odvádza pozornosť.
 
Paulie
2012-01-06 12:36:04+01
Ja mám "Naučte sa fotografovať dobre KRAJINY" od Edwardesa. Pekná kniha ale nieje to moja šálka kafe, a či mi niečo dala? Skôr mi príde ako prezentácia tvorby ako náučná kniha.
 
Martinko|
2012-01-06 12:43:47+01
Michael Freeman - Očima fotografa [kompozice] pro lepší fotografie; Perfektni Expozice; Černobila Fotografie - kompletni pruvodce; Joe McNally - Hot Shoe - žhavé výstrely z malých blesku; Jan Pohribni -Kreativni svetlo ve fotografii
 
Fatty
2012-01-06 13:36:06+01
najviac ma dala dole CEWE Fotokniha s našou dovolenkou na Balatone
 
Tunde
2012-01-06 13:39:40+01
Ja môžem tiež odporučiť knihu od Romana Pihana Mistrovství práce s DSLR a druhý diel o práci so svetlom.
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()