Hore
Fórum » Ako fotografovať?
 

Ako nafotiť zraz veteránov

MLandscapes
2012-04-24 23:12:45+02
Dostal som ponuku niečo málo nafotiť pre klub veteránov ktorý bude mať svoj zraz a tak som chcel remeslu skúsenejších poprosiť o nejaké tipy a triky ktoré mi možno budete vedieť posunúť. Nejedná sa o finančne ohodnotenú prácu (až na zaplatený obed) takže nemám až tak utiahnutú slučku čo sa týka dokonalej kvality.
Výbava - N D5000, nikon 35mm, tokina 11-16, nikorr 18-55, velbon sherpa 650R
Program - okolo desiatej vjazd do mesta cesta lesom, plánujem niečo málo dynamických foto, potom súťaž krásy (veterany + dobovo obleceny ľudia), a následne už mám freestyle na námesti v Košiciach, kde sa dozaista vyhrám.

Žerie ma hlavne súťaž krásy - auto + človek. Na čo mám ostriť - človek/auto? Pricloniť aby bolo všetko ostré? Je to pre mňa trochu dilema. Aký čas by ste volili pri paningových fotografiách vozidiel? Ďalšie tipy poprípade nejaké lepšie galérie z podobných akcií by ma veľmi potešili, ja som na nič schopné nenarazil.

Zároveň vás v nedeľu na akciu pozývam, iste bude čo fotiť
 
Napster050
2012-04-24 23:31:28+02
pri panningu by som volil čas asi 1/60, ale niesom na to odborník. nech poradia skúsenejší.
Človek+auto... hm, čo tak skúsiť niečo netradičné ? Napríklad z fotoreportu autosalónu tu bola fotka z motora na človeka
 
MLandscapes
2012-04-25 00:10:50+02
príspevok od: Napster050
pri panningu by som volil čas asi 1/60, ale niesom na to odborník. nech poradia skúsenejší.
Človek+auto... hm, čo tak skúsiť niečo netradičné ? Napríklad z fotoreportu autosalónu tu bola fotka z motora na človeka
ten fotoreport som si pozeral. Urcite sa o nieco netradicne pokusim, ale na to bude cas pri freestyle popoludni. Neviem ako si poradit pri tej sutazi krasy, tam asi nebude velmi kedy stelovat kompoziciu a parametre. Viem ze je to dost zavisi (resp. uplne) od miesta a podmienok, ale kazda rada dobra...
 
Emilio
2012-04-25 06:58:11+02
K tomu panningu som nedávno čítal, že pri fotení rýchlika používal chlapík čas 1/20, lebo pri 1/60s bolo pozadie málo rozmazané.Tie veterány asi nebudú veľmi rýchle , mňa napadla ešte otázka, či použiť VR, alebo ho vypnúť a či statív alebo z ruky pri týchto hodnotách nastavenia?
 
viking81
2012-04-25 07:21:27+02
príspevok od: Emilio
K tomu panningu som nedávno čítal, že pri fotení rýchlika používal chlapík čas 1/20, lebo pri 1/60s bolo pozadie málo rozmazané.Tie veterány asi nebudú veľmi rýchle , mňa napadla ešte otázka, či použiť VR, alebo ho vypnúť a či statív alebo z ruky pri týchto hodnotách nastavenia?
ked stativ tak max monopd...ale s normalneho stativu panning nenafotis....a cas 1/20 je uz fuska udrzat...ale da sa to...len to chce cvik a stastie a hlavne sa musis perfektne zladit s objektom ktory fotis...
 
Paulie
2012-04-25 10:25:42+02
príspevok od: Emilio
K tomu panningu som nedávno čítal, že pri fotení rýchlika používal chlapík čas 1/20, lebo pri 1/60s bolo pozadie málo rozmazané.Tie veterány asi nebudú veľmi rýchle , mňa napadla ešte otázka, či použiť VR, alebo ho vypnúť a či statív alebo z ruky pri týchto hodnotách nastavenia?
V závislosti od rýchlosti objektu a vzdialenosti to môže byť 1/20 - 1/100 plus mínus, na statív radšej zabudni a stabilizáciu vypnúť aspoň v smere pohybu foťáku, inak ti rozseká obraz.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-04-25 10:38:50+02
Nic ti nebrani ist na ulicu a skusat panning na neveteranoch. Len tak zistis ake casy ty udrzis a ako sa pri nich rozmaze pozadie.

Sustred sa na detaily. Pri portretovani sa sustred na cloveka, o auto sa nestaraj, to doda len atmosferu, moze byt rozmazane. Musis si vybrat, co je hlavne. Vzdy mozes urobit viac zaberov. Jeden odpichnuty portret, samotnu fotku auta, a portret s autom sirokacom s velkou hlbkou ostrosti.

Na zrazoch je vela aut a este viac ludi. Je to jeden velky bordel, kde na teba fotografa neberie nikto ohlady. Preto je sustredenie sa na detaily najlahsou cestou, ako priniest fotky, ktore maju hlavu a patu a su esteticke. Neboj sa pouzit teleobjektiv a fotit auta aj lusi z dialky. Teleobjektiv ma uzky uhol zaberu a tak budes mat v pozadi menej neporiadku. Naviac sa nim lahsie komponuje.
 
pxls.jpg
2012-04-25 12:14:13+02
príspevok od: MLandscapes
Dostal som ponuku niečo málo nafotiť pre klub veteránov ktorý bude mať svoj zraz a tak som chcel remeslu skúsenejších poprosiť o nejaké tipy a triky ktoré mi možno budete vedieť posunúť. Nejedná sa o finančne ohodnotenú prácu (až na zaplatený obed) takže nemám až tak utiahnutú slučku čo sa týka dokonalej kvality.
Výbava - N D5000, nikon 35mm, tokina 11-16, nikorr 18-55, velbon sherpa 650R
Program - okolo desiatej vjazd do mesta cesta lesom, plánujem niečo málo dynamických foto, potom súťaž krásy (veterany + dobovo obleceny ľudia), a následne už mám freestyle na námesti v Košiciach, kde sa dozaista vyhrám.

Žerie ma hlavne súťaž krásy - auto + človek. Na čo mám ostriť - človek/auto? Pricloniť aby bolo všetko ostré? Je to pre mňa trochu dilema. Aký čas by ste volili pri paningových fotografiách vozidiel? Ďalšie tipy poprípade nejaké lepšie galérie z podobných akcií by ma veľmi potešili, ja som na nič schopné nenarazil.

Zároveň vás v nedeľu na akciu pozývam, iste bude čo fotiť
co sa tyka toho panningu, nenechaj to na poslednu chvilu, nenafotis nic - chod von, najdi si nejaky vhodny dlhsi otvoreny usek cesty s vacsou frekvenciou dopravy. ked vies auto sledovat dlhsi cas, mas viac casu naladit sa presne na jeho rychlost. jedno auto odfot viackrat v seriovom snimani.

po x-tom aute zistis, ze vacsina aut chodi danym usekom rovnakou rychlostou a ty stale opakujes ten isty pohyb rovnakym tempom - potom sa ti zacne darit obcas robit ostre fotky.

ja vacsinou pouzivam casy 1/15-1/30 sekundy, ale to zavisi od vzdialenosti auta resp. ohniska, tak si to radsej vyskusaj sam. ak bude pekne pocasie mozno budes musiet pouzit ND filter aby si sa dostal na dlhsie casy, pretoze taka 1/400s asi nebude to co ti pomoze.
 
dodo_bb
2012-04-25 13:05:47+02
V prvom rade - "dostal som ponuku" by pre mňa znamenalo zistiť, čo chce objednávateľ. Pravdepodobne chce reportáž. Takže si treba preštudovať program zistiť kľúčové body a urobiť časový rozvrh, prípadne s ním prejsť, čo chce. Reportáž má svoje špecifiká a tých sa treba držať. To je hlavná kostra. Výtvarná stránka tam musí byť podrobená dokumentu. Potom si to môžeš spestriť pár výtvarnejšie ladenými fotkami a nakoniec si niečo môžeš cvaknúť aj pre seba. Ale ak si tam na pozvanie, musíš fotiť, čo od Teba čaká ten, čo Ťa zavolal. Ak potrebuje dokument o tom, kto tam bol a podobne, fotografie volantov a detailov, rozostrených malou clonou asi neocení. Panning je fajn, ale ak nemáš prax, rátaj s odpadom viac ako 90%. Ja prax mám celkom dobrú, takže môj odpad býva len tak 85% Skôr predovšetkým zachytávaj atmosféru, autá s ľudmi, zábery na divákov, striedaj uhol, meň ohniská. Pre organizátora je dôležité mať fotky sponzorov, hlavných postáv a najlepších účastníkov.
 
planco
2012-04-25 13:24:28+02
pozitie objektivov je jasne: 35-sutaz krasy, 11-16 stojace veterany, na paning uvidis na akom mieste budes stat a podobne..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()