Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Stretnutie turistické východnoslovenské

Stratený Stano
Stratený Stano ocenenie redakciou 2010-01-26 08:09:04+01
Ako reakcia na stretnutia bratislavské (čo im celkom závidím/e) skúsim zorganizovať stretnutie nadšencov foto-turistických spod Tatier. Predstava - stretnutie v Liptovskej Tepličke ráno, krátke posedenie spojené s potúžením v miestnej kolibe, potom výstup na Panskú hoľu (aj bežky by sa dali použiť), prechod hrebeňom nad lyžiarsky svah a po zadku dole... Medzitým zastavenie sa na poľovníckej chate, spojené s potúžením č.2, fotenie panorámy Tatier (potúženie č.3), fotenie liptovských senníkov, fotenie zasnežených stromov, fotenie šmýkania sa po zadku, ukončenie akcie v miestnej kolibe (potúženie č.n). Kto by sa pridal?
 
MajkY
2010-02-06 18:59:55+01
No ked si sa bol regnut ako z talce...aj ked si nebol...tak sa dalo dostat ako tak na dostrel. s 70-200na crope som polovicu akcie ako tak pokryl..typci odvedla s 300vkami do davali nadherne.. Ale z miesta kde stala verejnost to bolo fakt o nicom..
 
MajkY
2010-02-06 19:15:30+01
tu jedna taka len dokumentacna, http://www.vivo.sk/photos/195900/J-T-Trophy
 
Bpali
2010-02-06 19:16:48+01
príspevok od: MajkY
tu jedna taka len dokumentacna, http://www.vivo.sk/photos/195900/J-T-Trophy
no krasne...kde s stal?
 
Marcel Rebro
2010-02-06 19:16:59+01
príspevok od: Stratený Stano
Keď ja týmto pánskym zábavkam veľmi neholdujem... :-(
suhlasim proti vsetkemu ... ked som si precital ze jeden ´zokej´ za zapas ustve 4-5 koni ... navyse ked vidim J&T sa mi rybka vo vrecku otvara ... :(
 
MajkY
2010-02-06 19:26:27+01
príspevok od: Bpali
no krasne...kde s stal?
Pri Grand hoteli..tusim tak sa vola...tam kde boli ostatni fotici. To bolo v tej zone verejnosti nepristupne. Ja som mal v podstate stastie, ze som sa tam dostal..
 
JaroD.
2010-02-06 21:47:54+01
Štrbské pleso je zaradené v 5. teda najvyššom stupni ochrany prírody, kde by mali byť ľudské aktivity obmedzené na absolútne minimum z minima a kde by sa malo zasahovať len v najnevyhnutnejších prípadoch, kedy by napr. hrozila nejaká ekologická katastrofa.
Je mi smutno, že ten kto má peniaze si dokáže kúpiť všetko, aj stupídnu zábavku pre vyvolených v 5 stupni ochrany prírody.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2010-10-12 15:51:16+02
Ostala téma zaprašená, nuž oprašujem:
Zajtra 13.10.2010 idem z Liptovskej Tepličky na kopec Holica v bočnom hrebeni Nízkych Tatier. Odchádzam za tmy z Popradu, môžem vziať tri osoby.
Krásny výhľad je odtiaľ, stále je tam plno sladkých brusníc a čučoriedok. Odtiaľ skúsim prejsť na hlavný hrebeň, na Orlovú a potom do Ždiarskeho sedla a dole po zrušenej značke. Alebo na Kráľovu hoľu, podľa počasia a času.
Nepredpokladám, že sa niekto prihlási, dávam to vedieť o päť minút dvanásť, ale čo keď...? :-)
 
Bpali
2010-10-12 18:13:28+02
a neplanujes nieco na piatok? alebo na vikend? ja by som rad siel,ale som v skole do stvrtka...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2010-10-12 18:45:58+02
Žiaľ nie, v piatok už cestujem preč a vrátim sa až po víkende, no a chcem využiť pekné počasie, ktohovie, dokedy vydrží...
 
Bpali
2010-10-12 22:33:53+02
tak prajem prijemny vyletik a dobre svetlo :D
 
leto
2010-10-12 23:57:18+02
všetko dobré do stretávania sa, a veselé túry tatranské, ti praje železné jadro bratislavské,,,
;)
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2010-10-15 14:59:41+02
Plánujem na budúci týždeň, kedy sa má ešte vyčasiť, výstup na štít Ždiarska vidla v Belianskych Tatrách. Je tam síce zákaz vstupu, ale viem, že sa tam chodí. Bol som tam naposledy ako 20 ročný chalan, čo je už dávno a tak by som ešte aspoň raz rád sa tam vrátil...
Kto sa pridá? V pošte dohodneme podmienky...
Deň neuvádzam, aby na mňa niekto neposlal ochranárov... :-)
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2010-10-15 16:50:03+02
Pýtate sa ma v pošte na bližšie info, tak aby som nemusel každému zvlášť odpovedať, tu je odpoveď na jeden z dopytov:

V Beliankach je sprístupnená jediná trasa a to cez Monkovu dolinu. Ako v jedinej v Tatrách sa tam platí za vstup. Minulého roku som tam predbehol slečnu, čo vyberá vstupné. Pri vstupnej bráne som ju ale čakal s tým, že chcem zaplatiť. Ostala vyhúkaná, že toto sa jej ešte nestalo... :-)
Cez Monkovu dolinu sa dostaneš do Širokého sedla, odkiaľ vedie trasa do Kopského sedla a tam sa vetví na tri smery - k chate Plesnivec, k chate pri Zelenom plese a do doliny Meďodoly. Zo Širokého sedla viedla kedysi značkovaná trasa na Ždiarsku vidlu, dodnes je tam poznateľný a vychodený chodník. V lete tam často striehnu ochráncovia na tých, čo si trúfnu porušiť zákaz, aj mňa minulého roku naháňali, už som bol tesne pred vstupom do žľabu, ktorý padá z vrcholu. Ušiel som im prechodom cez žľab a potom okolo vrcholu z druhej strany naspäť, oni išli na vrchol, lebo si mysleli, že ich nevidím... haha...
Je to krásna túra, nevšedné pohľady sú odtiaľ. A najmä. keď ideš autom cez Ždiar do Poľska, pozrieš hore a povieš si - tam som bol... :-)
Moja predstava je takáto - autom ku zotavovni Magura včas ráno, ešte za tmy, tak aby sme sa dostali do sedla veľmi, veľmi zavčasu. Vtedy je možnosť fotiť kamzíky, ktorých je tam ráno požehnane veľa. Odtiaľ na vrchol už nie je ďaleko a nie je to náročný výstup. Vybehnúť hore a potom späť a prísť do sedla ešte pred prvými turistami. Tých tam v tomto období nie je veľa...
 
kmotrík
2010-10-15 19:21:26+02
Stano, nenavádzaj ich na zlé, ešte ani turisticky prístupné nepochodili, a Ty takto :) ,toto je vyšší level ,ináč čosi som začul že v Monkovej sa už neplatí
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2010-10-15 21:41:23+02
príspevok od: kmotrík
Stano, nenavádzaj ich na zlé, ešte ani turisticky prístupné nepochodili, a Ty takto :) ,toto je vyšší level ,ináč čosi som začul že v Monkovej sa už neplatí
Vlado, neviem, ako je to s platením, tohto roku som tam ešte nebol. Ináč vyšší level to nie, kedysi tam viedol značený chodník, mám doma ešte staré mapy a tuším, že to bola žltá značka. Chodník je viditeľný, často tam vidím chodiť turistov. Na internete som sa dočítal, že Krásy Slovenska uvádzali výhľad z Vidly za najkrajší v Tatrách. A tu u nás je známe, že obec Ždiar sa veľmi usiluje a opätovné sprístupnenie cesty na vrchol, bola by to veľká atrakcia. Zo sedla je to cca 315 výškových metrov.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2010-10-15 22:21:57+02
príspevok od: kmotrík
Stano, nenavádzaj ich na zlé, ešte ani turisticky prístupné nepochodili, a Ty takto :) ,toto je vyšší level ,ináč čosi som začul že v Monkovej sa už neplatí
Aj preto niekoho volám, aby sme predišli problému, ktorý teba postretol pri výstupe na Sivý vrch - dve autá. Jedno by ostalo v Tatranskej Kotline, druhým by sa išlo do Ždiaru... Lebo návrat by viedol cez Kopské sedlo a chatu Plesnivec do Kotliny...
 
kmotrík
2010-10-16 18:45:56+02
bol som tam takto pred rokom, už bol hore sneh, vracali sme sa dolinou Kežmarskej bielej vody - máš pravdu znovu problém s busom ku autu ,ja by som rád šiel no budúci týždeň sa mi nedá...
a ešte ma napadlo ,cez Monkovu dolinu bola jednosmerka a aj tá by mala byť zrušená
Belianske Tatry sú fakt nádherné - kto sa pridá ku Stanovi určite neoľutuje...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-09-30 11:27:04+02
Kto by rád využil pekný sobotný deň na túru do nepoznanej oblasti?

Zajtra 1.10.2011 idem založiť vrcholovú knihu na kopec Holica v Nízkych Tatrách (1617 mnm). Sú odtiaľ krásne výhľady na Kráľovu hoľu i na Vysoké Tatry. Samému sa mi ísť nechce. Nepridá sa niekto?

Odchod z Popradu skoro ráno, návrat večer, celková trasa cca 20km.
 
JankoHrach
2011-09-30 11:48:22+02
Hlasim sa, posli do posty blizsie info
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-09-30 14:19:40+02
Hláste sa tí, ktorí máte radi brusnice - také prírodne dozreté, sladké, sýto červené... Tam hore ich nechodí nikto zbierať, vrchol kopca je nimi obsypaný, ja sa tam nimi zakaždým napchám do prasknutia... A sú dobré na močovú cestu...
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()