Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Málo naštevované miesta turistami, veľa zverou...

lochnes
2010-06-20 12:30:59+02
Zdravím, zaujímam sa o miesta s hojnejším výskytom fauny... kde to nevyzerá ako na jarmoku...(neviem ale nenašiel som tému podobnej tejto tu na Ep) Nejaká vysoká zver,muflóny... prípadne medvede, rysy :D kde sa dá postaviť fotostan a na niečoho sa dočkať (viem dá sa to aj tu na Záp.Slovensku v lesoch a výsledky sú - ale chce to už niečo viac:) )
 
lochnes
2010-06-20 12:31:55+02
Viem sú tam asi 3 gram. chyby :D píšem narýchlo...

A na foto som ja :)
 
Big Lebowski
2010-06-20 14:15:25+02
V profile píšeš že si z Hlohovca. Mať možnosť si tam odsledovať muflóny a postaviť kryty, by bola pre mňa základná vec. Pozeral som si tvoju stránku a nemôžem uveriť, ako fotíš wildlife. Naháňať zver po lese nie je vôbec tá správna cesta! Teraz už chápem prečo si každý fotograf prírody stráži svoje lokality.
Pre ostatných, odkaz ako sa to robiť v žiadnom prípade NEMÁ robiť:
http://www.losonsky.estranky.cz/clanky/akcie/foto-lovy
 
stano.stano
2010-06-20 14:46:52+02
Ked uz ´fotolovy´ tak odporucam tuto super knihu od cloveka, co sa v tom fakt vyzna http://www.martinus.sk/?uItem=33326
 
sparks05
2010-06-20 14:49:13+02
cisty primitivizmus takto nahanat zver!
 
lochnes
2010-06-20 15:45:43+02
Neviem či ste si všimli dátum niekde v roku 2008 to bolo publikované, priznávam s danými sklami čo som mal sa toho moc nedalo... už vyše roka a pol si vysedávam a fotím z polohy sedmo... tak nejako strašne by som sa nepohoršoval a nedramatizoval...oproti tomu ako tam pytliačia niektorí... tomu vravím primitivizmus...a my ako mladý čo tam chodíme aspoň tých pytliakov postrašíme s foťákmi a chodia tam menej...
a na svoju obranu dávam niečo z 2010 aby tu niektorý nedostali infarkt...

http://www.digitaleye.estranky.sk/fotoalbum/matus-losonsky/sumperk-vzdy-niecim-prekvapi___


Dík za odpoveď na moju otázku...
 
sportpeter
2010-06-21 10:57:28+02
Bol som na tej stránke a každá fotka rozpráva príbeh ktorý má stále sa opakujúci základ stres stres stres pre zver.Ani jednu fotku z nich by som sa neodvážil označiť ako super kôli tomuto,chváliť sa s nimi brrrr.Evidentne nevie tento fotograf ako fotiť volne žijúcu zver.
 
Big Lebowski
2010-06-21 11:22:57+02
príspevok od: sportpeter
Bol som na tej stránke a každá fotka rozpráva príbeh ktorý má stále sa opakujúci základ stres stres stres pre zver.Ani jednu fotku z nich by som sa neodvážil označiť ako super kôli tomuto,chváliť sa s nimi brrrr.Evidentne nevie tento fotograf ako fotiť volne žijúcu zver.
Mnoho ľudí si pod slovným spojením ´foto-lov´ predstavuje niečo také ako predvádza autor tejto témy. Ale netreba sa tomu čudovať, lepšie sa potom kamarátom rozpráva príbeh ako: ´vieš, včera som bol na foto-love, úplný brutál, som tam naháňal také stádo asi pol kilometra, som sa spotil a také fotky mám´, atď. Určite sa to bude lepšie počúvať ako príbeh: ´ležal som od piatej rána v kryte, videl som zopár kúskov ale nedali sa odfotiť lebo boli ďaleko.´
 
haplo602
2010-06-21 13:37:03+02
príspevok od: sportpeter
Bol som na tej stránke a každá fotka rozpráva príbeh ktorý má stále sa opakujúci základ stres stres stres pre zver.Ani jednu fotku z nich by som sa neodvážil označiť ako super kôli tomuto,chváliť sa s nimi brrrr.Evidentne nevie tento fotograf ako fotiť volne žijúcu zver.
kazdy podla svojho gusta ... ja som to obcas robil tiez (az na to nahananie zveri sprintom). je to celkom fun stopovat stado vysokej a snazit sa dostat ku nim ´na dostrel´ a potom ich chvilu pozorovat. svoje mam odsedene aj na posedoch (otec je polovnik), preferujem prechadzku lesom pred sedenim par hodin na posede.
 
Big Lebowski
2010-06-21 13:46:30+02
príspevok od: haplo602
kazdy podla svojho gusta ... ja som to obcas robil tiez (az na to nahananie zveri sprintom). je to celkom fun stopovat stado vysokej a snazit sa dostat ku nim ´na dostrel´ a potom ich chvilu pozorovat. svoje mam odsedene aj na posedoch (otec je polovnik), preferujem prechadzku lesom pred sedenim par hodin na posede.
Ako si napísal, stopovať zver je zaujímavé a potom sa kunej priblížiť. Čo mne vadí na jeho spôsobe, je práve to naháňanie. Nehovorím že wildlife sa musí nutne fotiť s krytu, ale je o tom, zachytiť prírodu aká je a nie ako do nej zasahujem plašením zvery.
 
lochnes
2010-06-21 13:58:09+02
Opäť niečo nové... ako to teraz prebieha...žiadne brrr...

http://www.digitaleye.estranky.sk/fotoalbum/matus-losonsky/__blizke-setkani_____
 
maRmaRko
2010-06-21 14:12:29+02
to si tu tému založil preto aby si prezentoval svoju stránku? (sry ale tie fotky sú hrozné..)
 
lochnes
2010-06-21 14:56:17+02
Ach... nechápem o čo Vám ide, čítali ste na čo som sa pýtal na úvod??? ja som nebol ten, čo odbáčal od témy... a ak myslíte, že moje fotografie sú ´hrozné´ rád by som videl Vaše fotografie volne žijúcich muflónov/zvierat...
A linky som tam vkladal preto aby takí ako Vy, nehysterčili ako ´ničím´ zver... keď to je 2 roky staré...a zver aj ak ničia viac tí ktorý sa tam naháňajú na 4-kolkách a motorkách (aj s puškami) krížom cez les...
 
Big Lebowski
2010-06-21 15:10:08+02
Myslím že tu nikto neodbieha od témy, len ti nikto neprezradí svoje lokality. Mám stým skúsenosti. Pokiaľ ťa niekto nepozve do tej svojej, tak si proste inde nezafotíš.
A k tomu naháňaniu, hovoríš že je to dva roky stará vec. Citujem z odkazu ktorý si tu uverejnil ako nový: ´Okamžite som za nimi začal bežať... prebehol som na za nimi na opačnú staranu kopca a les okolo sa stále zhusťoval.´ Myslím že svoj štýl fotenia si nezmenil a si výstrahou pre ostatných wildlife-istov, aby si dávali pozor pred ľuďmi ako ty.
PS: Ak chceš vidieť wildlife fotky, tak sa pozri do mojej galérie, mám ich tam zopár.
 
lochnes
2010-06-21 15:27:57+02
Veru tu asi lokality nezistím, na druhej strane rozumiem prečo... ale Šumperk... je proste miesto kde naháňajú tie stáda aj na autách(chudáci), a stádo sa kľudne pasie aj pri cestách, tí čo tu žijú vedia o čom vravím...je to tu asi chované...(preto mi nepríde primitívne ich 5min. naháňať, a nerobím to tak že ich naháňam 2 hodiny do zblbnutia,ale ak sa presunie stádo o kilometer na druhú stranu kopca tak za nimi proste idem )... polovica je tam aj tak ohradená... to nie je typické wild miesto preto sa pýtam(na neznámom mieste aj tak nemám šancu niečo odfotiť ak som počutý a videný - skúsenosti z iných lokalít)... a mám už typy kde sa vyberiem v lete... na 80% sú tam kamzíky, potom sa podelím...nevravím že moje fotografie sú super... ale baviť ma to neprestane...stan mám... ak mám čas aj kempujem...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()