Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

10-te bratislavské stretnutie ephoťákov v spolupráci s ephoto už 4.9.2010 !

lu_boss
2010-08-25 22:21:55+02
Výročné desiate stretnutie bratislavských nadšencov fotografie realizujeme tentokrát v spolupráci s portálom ephoto - ide o niekoľkokrát deklarovaný pokus spojiť podporu redakcie ephota a ich organizačných možností so silou a zázemím záujemcov, ktorí sa pravidelne zúčastňujú stretnutí v Bratislave. Ephoťáci budú mať možnosť za relatívne malú sumu (20 EUR), absolvovať atraktívny program, ktorý by v podobe komerčného workshopu nebolo možné za danú cenu sprístupniť a ako bonus ephoto zabezpečí aj opekačkové menu v podobe špekačky horčice a chleba. Podrobnejšie info na hlavnej stránke. Pevne veríme, že podobná akcia nájde záujemcov a budeme môcť niečo podobné zorganizovať aj v budúcnosti. Prosím, vaše názory, postrehy, prípadné kritické výhrady smelo do príspevkov, radi by sme vedieť, či robíme krok správnym smerom. Technická informácia - výnimočne zastupujem leta, je jeho výsadou zakladať vlákna, keďže ide dovolenkovať, s jeho dovolením, zakladám vlákno ja.
 
leto
2010-08-26 01:26:30+02
kedze si(pre neprítomnosť) neužijem túto akciu,dúfam že z nej uvidím aspon riadne fotky a report,tak nech máte krásnu noc,a dobré počasie,,,
 
pavel
2010-08-26 04:54:50+02
1. Chýba čas a miesto, aj keď v samostatnom článku o tejto akcii to poľahky nájdeme
2. Pravdepodobne pôjde o podobne široké stretnutie aké prebehlo v DK Ružinov s teoretickou ukážkou fotenia ohňostrojov. Na nej bolo nepomerne viac ľudí ako na následnom posedení. Dá sa teda hovoriť o 10 stretnutí bratislavských ephoťákov, alebo ide o workshop s možnou účasťou aj bratislavských ephoťákov?
3. Nebolo by záhodno rozdeliť stretnutie na oficiálne stretnutie povedzme od štvrtej (samozrejme všetci sú vítaní aj zo širokého okolia) a následný večerný platený workshop?
4. Report asi ostane na Teba Luboš, historicky prvýkrát budem na 90% chýbať čo ma mrzí o to viac, že ide o výročné desiate! Mohli by sme toto stretnutie označiť ako mimoriadne, a desiate urobiť v pravidelnom termíne ...
 
sese
2010-08-26 08:06:50+02
stretnutie bratislavských nadšencov fotografie nerovná sa záujemcom o WS ohňová šow. Spájať dve akcie v jednu - nešťastný nápad aspoň v mojich očiach. 4.9. je deň, kedy budem s najbližšími oslavovať najbližšieho :) Tí, čo sa zúčastníte, príjemný zážitok.
 
julo kotus
2010-08-26 08:53:37+02
Od začiatku sme sa spolu s účastníkmi stretnutí v BA bavili, že by privítali vstup ePhoto na stretnutiach, aby na nich bola aj nejaká programová výplň. Preto ePhoto ochotne zapožičalo veci aj napríklad na workshop Street fotky na stretnutí, venovalo do súťaže fotolesa tričká, urobilo prednášku o fototechnike v Dome kultúry... Nerozumiem, v čom by mal byť problém, ako Ľuboš vystvetlil, je to z formálneho hľadiska, keďže táto aktivita prináša so sebou pomerne veľkú produkciu, najvhodnejšie. Alebo Street foto workshop mohol byť na stretnutí ale iný nemôže?
 
lu_boss
2010-08-26 08:55:17+02
ad 1 - ano,to je pravda - nechcel som to tu duplikovat, ked je vsetko v clanku
ad 2 - na stretku o street foto bolo nepomerne viac ludi, nez na inych a na ´afterparty´ tiez nezostali vsetci.
ad 3 - neviem, ako by si to realizoval technicky ?
ad 4 - report - OK. Mimoriadne / riadne - je to samozrejme na nas, budu dve desiate stretka ? :-) Pokojne mozu, o nic nejde.
Vseobecne - uz som to napisal pod clanok na hlavnej stranke - cela akcia nebola myslena ako workshop, z technickych dovodov je uvadzana medzi workshopmi. Na stretku c. 8 sa rozoberalo, co a kde vonku. Tam sme navrhli, aby boli napokon dve akcie vonku, druha s programom.
Cela myslienka bola/je vcelku jednoducha - program, potom zostavame a opekame.
 
julo kotus
2010-08-26 09:18:00+02
príspevok od: sese
stretnutie bratislavských nadšencov fotografie nerovná sa záujemcom o WS ohňová šow. Spájať dve akcie v jednu - nešťastný nápad aspoň v mojich očiach. 4.9. je deň, kedy budem s najbližšími oslavovať najbližšieho :) Tí, čo sa zúčastníte, príjemný zážitok.
? ohňová show = program na 10 stretnutí ePhoťákov v BA, formálne zaradená medzi WS kvôli praktickej administrácii produkcie
 
staleusmiaty
2010-08-26 09:29:39+02
Aby tu nevznikol dojem, že som proti takejto akcii: je to podľa mňa dobrý nápad, ktorý určite osloví veľa záujemcov. Sám by som šiel, ale budem vtedy preč :(
Čo sa mi nepozdáva je fakt, že to nazývame (pravidelným) stretnutím BA ephoťákov, za ktoré je, de facto, potrebné zrazu zaplatiť. Ako problém nevnímam tie peniaze ako také - takéto veci niečo stoja a nerobia sa zadarmo. Naše stretnutia boli ale doteraz voľné a prístupné každému - čo teraz nebude.
V skratke: biznis je biznis, neformálne sedenie v podniku je neformálne sedenie v podniku. Ja by som to pre dobro veci do budúcna nespájal :)
Toľko môj názor na vec :)
 
julo kotus
2010-08-26 09:38:03+02
Riško, od začiatku sme sa bavili, že ePhoto by mohlo niečim prispieť a vždy sa snažilo. Chceli sme na 10. stretnutie pripraviť niečo špeci, tak sme pre vás zorganizovali túto show. Bohužiaľ, nie vždy sa dá úplne zadarmo. Cena je navrhnutá tak, aby aspoň pokryla náklady, ale to sa musí prihlásiť dosť účastníkov. Vaše reakcie ma však prekvapujú.
 
staleusmiaty
2010-08-26 09:54:31+02
Naozaj by ma mrzelo, ak by sme teraz vo vašich očiach vyzerali ako nevďačníci :( (a chápem, že z istého pohľadu to tak môže vyzerať)
Oceňujem vašu aktivitu a výpomoc, viem, že podnikanie v tejto oblasti nie je vôbec ľahké a len s nadšením sa to robiť nedá (min nie dlhodobo).
Ja tu v podstate nevidím žiaden zásadný problém, aj na tú akciu by som šiel, len ma trošku ´vyprudilo´ to pomenovanie...
Nechcem tu už ďalej robiť nejaký ´flame´, môžeme to dakedy prebrať pri pivku :)
 
majka.kotusova
redakcia ephoto.sk 2010-08-26 10:08:34+02
V suvislosti s organizaciou fotografovania ohnovej show sa rozhodne o biznise hovorit neda. Nasim zamerom bolo pripravit pre nasich uzivatelov zaujimavy foto program. Nemyslim si, ze jeho cena by kohokolvek mohla utvrdzovat v myslienke, ze si z ePhoto stretnuti chceme robit biznis. Jednoducho potrebujeme pokryt naklady na umelcov, ktory pripravia ohnova show, lektora a celkovu organizaciu. Akciu povedie jeden z najznamejsich slovenskych fotografov sucasnosti - Martin Vrabko.
A povedzme si pravdu - neformalne posedenie v podniku je biznis pre podnik, do ktoreho pride skupina 20-30 ludi. Predpokladam, ze aj taky vecer straveny v podniku vas nieco stoji...
To je nas pohlad na vec. Ale radi sa s vami stretne v podniku pri pive a preberieme vase nazory a pripomienky. :)
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-08-26 10:13:53+02
Názov, nenázov, je možné, že ďalšie stretnutie zas bude bežné, kto chce, nech príde, kto nechce, nech nepríde... (a okrem toho tam ani nie je ten mesačný interval :) )
 
haplo602
2010-08-26 10:55:43+02
celkom vyhovuje ... pozriem na prihlasku ... btw bude k dispozicii aj expozimeter ? asi som jediny exot co take nieco potrebuje :-) ale snad pomoze nastavenie z digi fotakov ...
 
julo kotus
2010-08-26 11:38:31+02
príspevok od: haplo602
celkom vyhovuje ... pozriem na prihlasku ... btw bude k dispozicii aj expozimeter ? asi som jediny exot co take nieco potrebuje :-) ale snad pomoze nastavenie z digi fotakov ...
Expozimeter bude k dispozícii, chcem vás ale ešte raz upozorniť, že nejde o klasický workshop, skôr o show s komentami Martina Vrabka, so sledovaním ho pri práci a s nejakým vlastným poskúšaním. Je to skôr program na stretnutie ePhoťákov, tak aby ste nečakali, že si bude môcť každý neobmedzene skúšať so zábleskami, to by muselo byť stáť viac a pre menej účastníkov. Samozrejme hrať sa s expozíciou, vlastným dobliknutím externým bleskom, so statívom budete môcť neobmedzene počas vystúpenia Aratron Aspis.
 
haplo602
2010-08-26 12:08:21+02
príspevok od: julo kotus
Expozimeter bude k dispozícii, chcem vás ale ešte raz upozorniť, že nejde o klasický workshop, skôr o show s komentami Martina Vrabka, so sledovaním ho pri práci a s nejakým vlastným poskúšaním. Je to skôr program na stretnutie ePhoťákov, tak aby ste nečakali, že si bude môcť každý neobmedzene skúšať so zábleskami, to by muselo byť stáť viac a pre menej účastníkov. Samozrejme hrať sa s expozíciou, vlastným dobliknutím externým bleskom, so statívom budete môcť neobmedzene počas vystúpenia Aratron Aspis.
v pohode, presne toto aj cakam :-) jasne ze pre tolko ludi nieje mozne casovo, aby si kazdy odskusal vsetko ...
 
polal
2010-08-26 12:09:00+02
Škoda že sa mi to kryje s Chorvátskom. Na tú show by som išiel tak či tak. Prajem príjemné zahrávanie sa s ohňom :-)
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-08-26 12:12:02+02
príspevok od: polal
Škoda že sa mi to kryje s Chorvátskom. Na tú show by som išiel tak či tak. Prajem príjemné zahrávanie sa s ohňom :-)
Ty ale určite v Chorvátsku využiješ aspoň ohnivú vodu :D
 
polal
2010-08-26 12:18:01+02
príspevok od: Michal Matloň
Ty ale určite v Chorvátsku využiješ aspoň ohnivú vodu :D
Nie, nie. To je každoročný týždenný relax. Volám to ´idem do kúpeľov´. Akurát škoda že odídem presne keď začne ten workshop. Aspoň by som sa s nimi stretol.
 
pavel
2010-08-26 17:30:30+02
Rád by som prišiel, ale z technických dôvodov (ako som avizoval v prvom príspevku), to na 90% nebude možné.

Teraz trošku k debate ... samozrejme, že každému je jasné, že svetlice niečo stoja, podobne aj modelky si svoj čas nechajú zaplatiť, nehovoriac o autorovi... sľúbili sme si (a to si nepamätám), že ďalšie stretnutie bude obohatené o nejaký program, teda program je, stretnutie tiež, niet čo vyčítať...

Na druhej strane, propagácia tohoto stretnutia bola nešťastne poňatá. Na jednej strane sa avizuje ohňová šou so vstupným 20€... ako workshop, super cena, super nápad.

Na tretej strane, členom bratislavského ephota je daná jediná možnosť... výročné stretnutie stojí 20€... bodka.

Predstavte si partiu, ktorá sa začne s nadšením stretávať... podmienkou desiateho výročného stretnutia je 20€... Čo na tom, že na iných stretkách poniektorí minuli oveľa viac... Chápete, teda čo ľudí popudilo? Podmienka... nič viac, nič menej... vôbec nejde o to, žeby na to niekto z nich nemal!

Osobne za seba môžem povedať, že o pláne uskutočniť druhé stretnutie pod holým nebom a s tým, že na tom druhom bude nejaká akcia, som sa dozvedel až na stretku v Rači... a to som sa dodnes považoval za skalného, ktorý by mohol vedieť o tom, čo sa plánuje...

Myslím, že je na čase, aby sa utvoril organizačný tým, ktorí bude na stretnutiach v prvom rade informovať, čo sa plánuje a až potom, ak to prejde ´prvým čítaním´, bude ďalej konať...

Ešte raz zdôrazňujem, myšlienka i nápad výborné, cena bezkonkurenčná, len to nešťastné poňatie organizácie... ;-)

Mimochodom, v upútavke i v debate mi chýbajú dve alternatívy... čo ak... sa prihlási málo účastníkov, čo ak... bude nepriaznivé počasie...

Ak sa mi teda nepodarí prísť... prajem večer plný zážitkov a nových poznatkov.
 
lu_boss
2010-08-26 21:58:18+02
Oukej Pavel, v mnohom mudro hovoris.
Tak ja v skratke v podstate k dvom-trom najpodstatnejsim vycitkam -
o programe si sa dozvedel az na piskoch - suhlas na 50%, na 8-om stretku sa o tom hovorilo, musim ale suhlasit, ze konkretna podoba konkretneho casu, konkretneho miesta a konkretnej cenovej podmienky bola definitivne znama len par dni pred stretkom na piskoch. Nechcem sa ohanat faktom, ze ephoto nema v skrini pana Vrabka s duom ohnometacov a vyberie ich v case, kedy sa to hodi a ze teda aj z ich strany sa deje kus organizacnej prace.
Organizacny tym - Julo zavolal mne, dal mi vediet o tejto moznosti a spytal sa ma, ci si myslim, ze by bol problem, keby sme na stretku museli zaplatit urcitu sumu. Povedal som, ze za danych okolnosti nie, s tym, ze zavolam Petovi /leto/. Nez k tumu doslo presiel den - bohuzial chodim aj do prace a fakt som nestihal. Peto povedal, ze je v tom case na dovolenke a ze teda bude mimo.
Aka by bola situacia, keby som Julovi povedal nie ?
Co ja povazujem za nestastne, ze najskor bola tato akcia zverejnena ako workshop, hoci tak nebola zamyslana - dovod sme uz viackrat vysvetlili. Inak, ak si pojdete precitat prvotny text k tejto akcii nebude tvrdit ine, nez to co teraz ja.
Ospravedlnenky na piskoch - tu informaciu o akcii som tam napisal z dvoch dovodov - 1. hulakat v lese po ludoch a zvolavat vsetkych, aby sme vysvetlili preco je stretko ponate takto som si nevedel celkom dobre predstavit, 2. ocakaval som, ze komu bude vrtat v hlave, preco to tam je, jednoducho pride a povie ´a toto je co ?´. Mirza povedala ze super, ale v tom case bude mimo, Riso jediny celkom slusne vyjadril istu mieru nespokojnosti. Inak nikto nic. Ja som tam bol do zhruba do 18:45, napokon plus-minus sme spolocne odchadzali. Julo tam zostal este dlhsie nez ja a urcite by sa otazke na tuto temu nevyhybal.
Jaj, ale k tomu organizacnemu vyboru - skalnych, ako pises je celkom slusny pocet, aj s prisnym okom by som ich naratal do 10 (schvalne - ja, ty, leto, Ice, staleusmiaty, mrco, polal, bebel, onehalf,bear...), ak by sme mali schvalovat co len 5-ti vsetko, efektivne by sme nerozhodli o nicom. Cim ale nechcem povedat, ze o vsetkom bude rozhodovat jeden clovek - toto tu nejdem rozpitvavat - niekedy na stretku. Ja som za danych okolnosti chcel konzultovat s letom, pricom ja som bol jednoznacne za, Peto, kedze vedel, ze bude mimo, nechal vec na mna. Kedze cas tlacil a organizovat popri vsetkom este aj stretnutie organizacneho vyboru, aby sa vobec povedalo, ci ano alebo nie, zvlast ked Julo musel vcelku rychlo zavazne oznamit konanie akcie ucinkujucim, sa mi nezdalo dvakrat rozumne. Takze zostalo v platnosti to ´ano´, ktore som povedal Julovi. Nepredpokladal som, ze nam vec vypali takto, ako stret viacerych zlych okolnosti – workshop, co je stretko, nedostatok casu na vysvetlenie, akesi nepochopenie zameru akcie... Celkovo ma to mrzi – za skalnych preto, ze z mojej predstavy o prijemnom septembrovom stretku zostali trosky a za ephoto o to viac, ze viem, s akym elanom to Julo vybavoval. Ale v poriadku – prezijem/e – asi to teda nebol krok spravnym smerom a s radostou sa zucastnim oktobroveho stretka - ale asi kazdy pochopi, ze jeho dramaturgiu naozaj rad prenecham na niekoho ineho.
Ale nejake napady su, ak organizacny vybor nebude proti, mozno v novembri 
Napisal som ovela viac, nez som chcel, ale uz to necham tak.

Co ak sa prihlasi malo ucastnikov - neviem. Ale predpokladam, ze v inych obdobnych situaciach sa udeje zrusenie akcie. Nepredpokladam ale, ze by sa to stalo aj v tomto pripade - mala to byt hlavne akcia pre notorickych stretavacov, ale akekolvek stretko je otvorene komukolvek a tak verim, ze ked nie z tejto skupiny, tak zo skupiny ktokolvek pride dost zaujemcov.
Ak bude nepriaznive pocasie - neviem. Zablesky do dazda nikto tahat nebude. To uz by ma ozaj nahnevalo, keby nevyslo este aj pocasie :-) Vazne - dlhodoba predpoved je priazniva.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()