Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Vystava APFSR - Avion Bratislava

haplo602
2010-09-08 14:42:14+02
Chcem som zistit nazory ludi na danu vystavu a porovnat so svojim tak som zalozil tuto temu. Dufam, ze prispievat budu hlavne ludia co si fotografie prezreli. Takisto si uvedomte, ze hodnotia sa len vystavene fotografie, nie fotografi ako taki :-)
 
haplo602
2010-09-08 14:45:33+02
takze zacnem svojimi dojmami:

Filip Kulisev - super, energie priestor


Ana Struharova - cisty render, s fotografiou nema nic spolocne


Ivan Caniga - fajn svetla, zaujimavy pp, nezaujimave obsahom


Martin Vrabko - vela slova ale fotografie prehovorili len 3, mozno by sa to zislo vystavit ako kniznu dvojstranu, sprievodny text ku fotografii moze byt zaujimavy, ale tak vysoko a take male pismo su dost zle citatelne.


Lolla Fukari - skvele svetlo, technicky super, zaujal len jeden portret


Gabril Liptak - 50/50 zaujimave ale opakovane az na tie kopy snehu ci piesku, tie robia dobry abstrakt


 
IceDive1
2010-09-08 16:07:57+02
Mne ako nenarocnemu pozorovatelovi sa fotky pacili.
F.K. - lubezne saturovana klasika s jeho rukopisom
A.S. - abstrakt mozem a viem si to predstavit u mna na stene
I.C. - techn.kvalita spickova, obsah plytky ale viem si predstavit niekde v kaviarni a najma take hratky so svetlami mam ja rad
M.V. - Martin ma prekvapil mierou postprocesu. Fotky vyzerali ako malby.
L.F. - pre mna velmi pekne zenske portrety, mozno pre niekoho fotky bez duse iba o peknych zenach ale vyborne zmaknute
G.L. - suhlas s haplom
 
haplo602
2010-09-08 16:20:52+02
príspevok od: IceDive1
Mne ako nenarocnemu pozorovatelovi sa fotky pacili.
F.K. - lubezne saturovana klasika s jeho rukopisom
A.S. - abstrakt mozem a viem si to predstavit u mna na stene
I.C. - techn.kvalita spickova, obsah plytky ale viem si predstavit niekde v kaviarni a najma take hratky so svetlami mam ja rad
M.V. - Martin ma prekvapil mierou postprocesu. Fotky vyzerali ako malby.
L.F. - pre mna velmi pekne zenske portrety, mozno pre niekoho fotky bez duse iba o peknych zenach ale vyborne zmaknute
G.L. - suhlas s haplom
ak si spravne pamatam, M.V. mal niektore tlacene na platne, musel som sa pozriet 2x aby som pochopil preco mi to pripomina malovany obraz :-)
 
IceDive1
2010-09-08 16:22:26+02
príspevok od: haplo602
ak si spravne pamatam, M.V. mal niektore tlacene na platne, musel som sa pozriet 2x aby som pochopil preco mi to pripomina malovany obraz :-)
Ano presne a to bol asi aj dovod zvolenej upravy. Ale niektore boli uz na mna vytiahnute.
 
staleusmiaty
2010-09-08 16:54:39+02
Nuže podelím sa aj ja o moje dojmy, aj keď sú v princípe veľmi podobné s tými vašimi.
Filip klasika, ktorá síce nič nepokazí a je technicky dokonalá, ale mňa osobne už ani nenadchla, má rozhodne aj krajšie obrázky.
Abstrakt od Aňy mi žiaľ veľa nehovorí, nie je to hold moja vlnová dĺžka, ťažko sa mi teda k tomu vyjadriť.
Ivanove fotky technicky super, obsah podľa mňa tiež dobrý ak si tie fotky predstavím v správnom kontexte (kaviareň, booklet CD...)
Martinove fotky ma prekvapili, krajinky som nečakal :) Niekto by možno povedal, že príliš veľa HDR, vzhľadom na tlač na plátno to bol ale podľa mňa zámer, fotky pôsobia naozaj ako maľby. Maják a strom - u mňa super!
Lolla - táto téma mi síce nie je moc blízka, ale tie cigaretové sú fajn.
Gabrielove fotky ma po pravde moc neoslovili.
Pokiaľ ide výstavnú stránku veci, najlepšie to mal podľa mňa vymyslené Martin, ktorý tým, že k fotkám pridal aj slovný popis, im dal hlbší význam. Len škoda, že ten popis bol hore a zle sa číta. No a na niektorých fotkách sa mi nepáčilo rámovanie, napr. keď hore a dole zostal biely pás u Filipa alebo Aniným fotkám by štvorcový rám tiež pristal lepšie myslím.
 
slavmiro
2010-09-08 16:55:06+02
chodim tam denne, pozrel som v solo, v dvojici a dnes vo vacsej e-photackej grupe:

Filip Kulisev, remeselne odvedena praca na vysokej urovni, seria 5tich zaberov trocha nesuroda a budi dojem dokazov kde vsade autor bol. Horizontalne biele pruhy v panorama zaberoch v 4:3 ramoch su znesitelny kompromis. Tazsie predajne, za zlomok autorskej ceny si mozno kupit obdobne postery v Hornbachu a pod. Samozrejme nie v takom DPI rastre a kvalite, ale da sa. Komu vsak zalezi na znacke autora, ten si pride na svoje. Tien, v pieskovej dune trpel stratou kresby, asi dan za tu pouzitu printovu technologiu.

Ana Struharova, emocne farebne abstrakty, viacvrstvove vytvorene z (asi) nocnych foto, seria s dominanciou bielej dosiahnuta podanim tmavych zaberov v negative. Celok stvorcov posobil kompaktne a dobre aj v 4:3 ramovani, dobry doplnok napr. moderneho interieru, svojho divaka si najde, hoc toto nie je moja salka kavy.

Ivan Caniga, inscenovane foto 4:3 do retro atmosfery 60tych rokov s Luciou Luzinskou a jazzovym triom. Produkcia na vysokej urovni a silna posprodukcia. Ako poznamenal jeden z divakov, je tam (asi) viac photoshopu ako fotografie, who knows. Napriek tomu silnemu PP, vyborna vesela seria. Contemporary tenisky na jednom zabere sme trocha nepochopili. Tato seria je moj favorit z celej vystavy.

Martin Vrabko, mozno trochu necakane, sa predstavil exotickymi krajinkami so silnym HDR v 4:3, i ked dobre zvladnutym. Toho HDR tam bolo na nas trocha moc, zaber s majakom a cajkami asi naj, chcelo by to do tych jasovych zloziek slnecneho svitu namiesat k bielej aj trochu zltej toniny, just moj nazor.

Lolla Fukari, mix BW a Color na 5tich glamour semiakt portretoch posobil trocha nesurodo. Tiez mix orientacie landscape & portrait. Nadherne baby su vsak 80% uspechu, v niektorych zaberoch dotiahnuty na 110% (slecna s cigaretovym dymom). Do 4:3 tieto portrety vliezli uspesne az po okraj. U muzskej casti populacie uspech zaruceny.

Gabriel Liptak, nezaprel svoj povod z Liptova a zrejme aj vztah k horolezectvu ci skialpu a predstavil sa dobrymi 3:2 zimnymi BW zabermi z hor. Horizontalne biele pruhy po stranach by som mozno volil za cierne.

Vystava je ujednotena 4:3 prefabrikovanymi ramami cca 80x60 v mahagonovej farbe, co je trochu skoda. Printovalo sa na odolne matne podlozky, niektore zabery by vysli lepsie (vsetky?) leskle/polomatne, cim by dostali viac kontrastu a puncu.

Na zaver neostava nic ine ako pogratulovat autorom k peknej vystave a zazelat im nadalej dobre svetlo a inspiraciu.
 
haplo602
2010-09-08 19:26:48+02
aaa dakujem vsetkym prispievatelom, presne takto som si to predstavoval. hlavne po slavmirovom prispevku mam chut ist sa pozriet este raz a skusit porozmyslat z ineho pohladu nad vystavenymi dielami.
 
slavmiro
2010-09-09 09:07:09+02
príspevok od: haplo602
aaa dakujem vsetkym prispievatelom, presne takto som si to predstavoval. hlavne po slavmirovom prispevku mam chut ist sa pozriet este raz a skusit porozmyslat z ineho pohladu nad vystavenymi dielami.
-nech sa paci, to bol len moj subjektivny nazor bez naroku na objektivitu. :)
 
lu_boss
2010-09-09 09:48:23+02
V podstate napisem malo, lebo by som uz opakoval napisane.
I.C. mne osobne sa fotky stylizaciou pacili, schvalne som na prvej zlava pozeral, ake karty dali hracovi do ruky, kedze ´machruje´ s esom - ja by som asi dal ine :-) Skor na mna divne posobili svetla a tiene, akosi nelogicky.
Co sa tyka PP, viaceri mame pocit, ze mozno menej by bolo viac - no keby aj bolo PP menej, mozno by sme chceli este menej az by fotky vizualne zosediveli.
F.K. - bolo povedane.
A.S. - nemam tu mieru vizualnej predstavivosti, aby som take nieco dokazal, na mna to skor posobi ako vydarena grafika. S fotozakladom. Vedel by som si nieco z toho predstavit na stene.
L.F. - Lolla dala portrety, kvalitu a skusenost s tymto zanrom vidiet. Mne sa viac pacia jej akty, ale to uz je len taky naozaj sukromny nazor :-)
M.V. - bolo povedane. Moj pocit - pokoj, harmonia, to bol ciel fotiek.
G.L. - CB tomu svedcalo.

 
haplo602
2010-09-29 08:59:24+02
bol som sa pozriet aj na druhu cast, musim povedat, ze to je horsie ako ta prva :-)

Julo tam ma par dobrych fotiek, tie svadobne su cisto otrasne (akurat tie rybie oci su troska zaujimave). Najlepsie su fotografie Mariana Labudu a Fedora Gala (hlavne Gal tam ma celmi dobru fotku).

Zvysok je cisto nezaujimavy z mojho pohladu.
 
IceDive1
2010-09-29 09:06:29+02
Ja som v nedelu videl este len neuplnu cast ale tie svadobne boli podla mna OK. Urcite vyssi standart co sa da vidiet u nas. Kedze aj ja som raz za rok som prinuteny aj ja nejake svadobne fotky spravit tak by ma zaujimalo co bolo na nich take hrozne.
 
haplo602
2010-09-29 10:15:48+02
príspevok od: IceDive1
Ja som v nedelu videl este len neuplnu cast ale tie svadobne boli podla mna OK. Urcite vyssi standart co sa da vidiet u nas. Kedze aj ja som raz za rok som prinuteny aj ja nejake svadobne fotky spravit tak by ma zaujimalo co bolo na nich take hrozne.
kedy si tam najblizsie na obede ? pokecame :-))) ale v podstate prostredie na asi polovici z nich. neviem proste to boli take abstrakty do reklamy na svadobne saty/agentury ale nic co by som chcel mat zo svojej svadby ja ... proste take chladne, jedine co tam pripomina svadbu su saty nevesty ...
 
IceDive1
2010-09-29 10:20:18+02
príspevok od: haplo602
kedy si tam najblizsie na obede ? pokecame :-))) ale v podstate prostredie na asi polovici z nich. neviem proste to boli take abstrakty do reklamy na svadobne saty/agentury ale nic co by som chcel mat zo svojej svadby ja ... proste take chladne, jedine co tam pripomina svadbu su saty nevesty ...
Zajtra tam mame obed s par ephotakmi keby si chcel pokecat. ;)
 
haplo602
2010-09-29 10:23:59+02
príspevok od: IceDive1
Zajtra tam mame obed s par ephotakmi keby si chcel pokecat. ;)
posli SS s detailmi, mozno sa zucastnim ked vyjde cas ...
 
demo
2010-09-29 11:54:13+02
ak myslis fotky miskovica tak tie su na velmi zlej technickej urovni velmi neostre a v nejakej zelenkavej sepii ci co

ako zachytene momenty je to fajn ale nie na vystavu profikov
ti maju mat remeslo zvladnute nechapem ako to mohol zavesit
 
demo
2010-09-29 12:05:08+02
neviem porovnat s predchadzajucou castou lebo som ju nevidel no tato nejako ma neoslovila az na niekolko fotiek
 
haplo602
2010-09-29 12:47:47+02
príspevok od: demo
ak myslis fotky miskovica tak tie su na velmi zlej technickej urovni velmi neostre a v nejakej zelenkavej sepii ci co

ako zachytene momenty je to fajn ale nie na vystavu profikov
ti maju mat remeslo zvladnute nechapem ako to mohol zavesit
jo, miskovica som myslel ... mne sa naopak pacia, zachytavaju urcitu atmosferu aj s tym farebnym posunom aj s neostrostou (hlavne pavelekova je neostra).
 
demo
2010-10-01 08:51:59+02
tak co boli ste? som zvedavy co hovorite
 
haplo602
2010-10-01 14:58:00+02
príspevok od: demo
tak co boli ste? som zvedavy co hovorite
no asi vela ludi nema cas/chut ist pozriet a okomentovat :-)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()