Hore
Fórum » VÝSTAVY A UDALOSTI
 

Park Foto Piestany 2010

ErikDuris
2010-09-27 15:04:51+02
Ahojte takze spravil som take kratke videjko na ukazku ako to tam asi vyzeralo pre ludi co tam neboli. Za seba mozem povedat ze mozete banovat.... Ludia co sa zucastnili vedia o com vravim... http://www.youtube.com/watch?v=G5mG8SKYZAw&feature=player_embedded
 
slavmiro
2010-09-27 15:27:00+02
vdaka Erik, som sa tam dokonca nasiel, ked si venoval 2 plne sekundy mojmu profilu postavy.. :) Pekne si to natocil aj s logom nasho klubu. Vdaka Ti!
 
ErikDuris
2010-09-27 15:47:41+02
Ja som iba rad ked sa to dakomu paci taketo akcie su super...
 
slavmiro
2010-09-27 15:53:13+02
Este moje postrehy k vystave samotnej:
Parkova vystava v PN dopadla velmi dobre co sa tyka pocasia, az neuveritelne. Organizacne to bol vysoky standard, skoda ze hlasovanie avizovanej odbornej poroty velkym stipcom sa tento rok zmenilo na to specialnu cenu, ktoru udeloval pan primator PN v sprievode zastupcov PN Fotoklubu. Vlani odoborna porota mala velke autority, na cele s panom Struharom. To bol vtedy prinos, lebo ocenenie od APSR ziskali autori ne-mainstreamovych nametov. Teraz boli odmenene specialnym ocenenim zabery, co dostali zrejme najviac hlasov od okoloiducich navstenikov a boli to juniorske zabery na macku ci jezka. Nic proti mladym autorom (autorkam), nic proti hlasovaniu domacich a verejnosti. Ale udelit AJ specialne ceny na tieto iste zabery, zabery zvieracich milackov bola trochu skoda, podla mna. Mnohych mladsich autorov tam to trocha poburilo a vznikol medzi nimi, autormi s ´umeleckejsimi´ ci konceptualnejsie orientovanymi fotografiami vzdor. Vysledkom toho bola ticha dohoda, ze sme vsetci venovali nase stipce Onehalf-ovi na jeho vyborne street zabery, co pravidla sutaze tam umoznuju. Neviem ci sa dostal aspon do prvej trojky, lebo k vyhlasovaniu vysledkov som sa uz nedostal, musel som cestovat. Tiez ma minulo pecene prasiatko od organizatorov, podavane az na zaver, skoda. To by mohlo byt podavane radsej v case obeda, ked vystava vrcholi a pritomni su vsetci. Dalsi argument je ten, ze ponuka Kursalon restauracie tam na terase bola obmedzena len na grilovane speciality, bez varenych priloh, co nie kazdemu bolo po chuti.

Na vystave dominovali rozsiahle farebne namety labuti, zapadov Slnka, motylov, maciek, psov a inych, tak trochu naivne amaterskych nametov, nic vsak proti nim. Dolezite je ze sme videli fotografie na papieri. Parkova vystava ziada dostatocny format, A3+ je dnes uz standard. Park je velky, alej siroka a dlha, 30x45 na podlozke alebo fotografie 40x60 sa vynimali asi najlepsie, clenom FK TT sa podarilo nieco zo svojho portfolia predat priamo na mieste navstevnikom podujatia.
Podujatie v PN je stale najnavstevovanejsie, zvlast ked si porovnam ucast na tohtorocnom Fotoparku v BA, za porovnateneho pocasia, na 500.000ve mesto, zopar autorov a rovnako malo navstevnikov. Pritom snaha organizatorov v BA (Fopa) bola urcite porovnatelna s PN. Zaver podujatia v PN bol uz tradicne korunovany alegorickym sprievodom prehliadky kvetinovej tvorby strednych skol polno-zahradnickeho zameriania.
 
delfinmsvk
2010-09-27 16:07:23+02
pekne spracované.
 
staleusmiaty
2010-09-27 16:07:34+02
Akcia to bola naozaj podarená, počasie až na občasný vietor výborné (oproti predpovediam).
Z udeľovania cien pána primátora sa nakoniec vykľuka detská cena, keďže oproti minulému roku chýbala osobitná detská kategória - takto to aspoň vysvetlili organizátori pri odovzdávaní cien.
Rozpačité pocity mám akurát z pravidiel ´štipcovania´. Tým, že ku koncu výstavy môžu autori svoje štipce podarovať inému vystavujúcemu, víťazi skončili prakticky podľa toho, koľko majú dobrých kamarátov - napr. jeden fotoklub sa na záver ´poskladal´ na cenu svojmu predsedovi (inak šľachetné gesto :) )
Nie je to ale štipcovanie, o čo na tejto akcii primárne ide, a preto ju v globále hodnotím ako veľmi vydarenú a teším sa na budúci ročník!
 
staleusmiaty
2010-09-27 16:08:12+02
Ešte som zabudol, tu je môj mini foto-report :)
http://picasaweb.google.com/staleusmiaty/FotoparkPiestany
 
slavmiro
2010-09-27 16:21:23+02
-super, az na toho ozrana leziaceho na lavicke, sice akoze cita intelektualny Temnokomornik, ale vidno ze chlast je metla ludstva.. :)

Rad som Ta spoznal live.. ;)
 
Granko
2010-09-27 16:46:01+02
pekné obrázky, Richarde...vidím, že Rada ste boli podporiť viacerí vrátane Ice-ho juniora :o)
mňa zaujal ten pán na lavičke v tekutým pokladom v ruke...len neviem, čo si o tom myslieť - či Notabene tak dobre vynáša, že sa dá z toho kúpiť i fotovýbava, či robil strážcu a nepatrila jemu alebo čo...no keď lepšie pozriem, má nejaké fajnové botasky na uvedenú skupinu a v ruke akési fajnové vínko, čo nie je v papierovej škatuli ;o)
 
PATAK
2010-09-27 17:10:40+02
Dík za podrobnosti ja som na škodu odchádzal dosť zavčasu takže som ani nemal možnosť nasať tú skvelú atmošku a pozrieť si všetkých autorov o10:30 tam ani všetci ešte neboli zozložení. Nabudúce si musím naplánovať len jednu akciu takto som z oboch nemal nič.
 
IceDive1
2010-09-27 17:29:21+02
Michal kua ja by som sa na fotke nespoznal keby si to nenapisal. Dobry postreh. :)
 
Granko
2010-09-27 18:03:00+02
príspevok od: IceDive1
Michal kua ja by som sa na fotke nespoznal keby si to nenapisal. Dobry postreh. :)
no čo už, keď ja si furt všímal také prkotiny ;o)
 
staleusmiaty
2010-09-27 20:04:48+02
No ja osobne by som inak ako s fľašou vína také intelektuálne čítanie ani nezvládol :)
 
ErikDuris
2010-09-27 21:36:56+02
Este pridam dajake straky kde si mozete pozriet dalsie fotky :
http://www.pnky.sk/kultura/na-park-fote-viac-mladych-vystavujucich-a-starsich-obdivujucich/
http://www.abdnes.sk/index.php/spravodajstvo/40-videospravodajstvo/130-parkfoto2010.html
 
slavmiro
2010-09-27 22:04:51+02
super, pozeram ze Onehalf sa umiestnil. Gratulujem!
 
lu_boss
2010-09-27 22:41:28+02
mna prijemne prekvapila ucast mnohych mne znamych tvari :-)
 
ONEHALF
2010-09-27 23:08:18+02
príspevok od: slavmiro
super, pozeram ze Onehalf sa umiestnil. Gratulujem!
Ďakujem... Umiestnil som sa, ale zvláštnym spôsobom, ktorý ma veľmi neteší. Ten PN fotopark má čudné pravidlá. Narážam na to, že človek môže darovať svoje štipce iným. Skúsim to objasniť z môjho pohľadu: celý fotopark prebiehal pokojne, oddychovali sme(Bratislavský konvoj 8ks), vylehávali na tráve a kecali o fotografii. Hodinu pred uzavretím štipcovania sa začalo so štipcami čarovať. Tí, ktorí usúdili, že majú málo štipcov na to, aby sa umiestnili, ich darovali kamarátovi. Ako sa spomínalo vyššie, fotokluby držali spolu a podobne. Ja som videl aj pána, ktorý si doniesol celý sáčok plný hodnotiacich štipcov a zavesil si ich nad svoju foto. V podstate mu nič nevyčítam, dodržiaval len pravidlá výstavy. Keď sme toto všetko videli, tak BA skupina (8ks), odovzdala podľa svojho vlastného uváženia všetky ich štipce mne, lebo som mal z našej skupiny jednoznačne najviac legálnych štipcov + werdza dodala kopu štipcov od ´inkognito´ pána (to si bol ty slavmiro?).
Spolu som mal okolo 150 stipcov a získal som 3 miesto. Ceny som rozdal medzi ´BA konvoj´.

Inak hodnotím fotopark kladne. Doporučujem organizátorovi, aby na budúci rok, jednoznačne dopredu určil ´detskú kategóriu´ a zakázal ´darovanie´ štipcov. Myslím, že by to určite zvýšilo úroveň fotoparku. Rád som Ťa spoznal naživo Miro.
 
slavmiro
2010-09-27 23:19:56+02
-potesenie na mojej strane! :)
´Ozran z lavicky´
 
ONEHALF
2010-09-27 23:45:42+02
Inak silno som rozmyslal akeho ozrana myslis, pochpil som, ked som pozrel Risove foto. Uz ma napadalo, ze si myslel mna :) Vyznelo to tak. Ja som ale nastastie sedel na rybarskej stolicke :)
Erik, inak perfektne video!
 
leto
2010-09-27 23:51:15+02
fajne zdokumentované,,,
si si tma sedel ako král :))
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()