Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Upgrade Canon-u 1000d a kupa noveho objektivu

m-a-r-c-u-s
2012-07-04 00:05:37+02
Zdravim vsetkych fanusikov fotenia, este pred tym ako napisem svoju otazku chcem napisat, ze toto forum si pravidelne citam, su tu podobne temy, napriek tomu by som potreboval nazor od skusenejsich fotografov ...

Na fotenie zrkadlovkou som sa dal zhruba rok a pol, som stale iba amaterom, ale rad by som posunul kvalitu svojich fotiek vyssie ...

momentalne mam canon 1000d, k tomu Sigmu 17-70, s ktorou som maximalne spokojny a canon 50mm 1.8, ktoru naplno zatial nevyuzivam ...

som si vedomy, ze z 1000d som este vsetko navytrieskal, napriek tomu uvazujem na upgrade (fotim krajinky a vytlacam ich na A2/A3 format) a rozmyslam nad canonom 60d z viacerych dovodov, lepsia ostrost, otocny displej, ktory by mi hodne chyba pri foteni z roznych uhlov, rychlejsi a snad aj kvalitnejsi (tazko povedat, ci by s mojou sigmou bolo vidno rozdiel) ... a dalsia vec, video je velke plus, kedze moj kompakt so sebou nenosim ...

druha cast mojej otazky, uvazujem taktiez nad novym objektivom na krajinky a to tokinou 11-16 mm 2.8

otazka - upgrade a kupu objektivu z financnych dovodov mozem urobit s odstupom 6 mesiacov/1 roka, co by ste mi odporucili, najprv telo a potom objektiv (bude mi ta tokina podavat dobre vysledky len s telom 1000d), alebo najprv telo a potom objektiv (sigma je vyuzitelna na krajinku v pohode) ... alebo ostat pri tom, co mam a zdokonalovat sa dalej

popripade hodte nazor na iny upgrade, ci uz telo alebo objektivu ...

dakujem pekne za info,

s pozdravom,
marcus
 
Rasty Gibel
2012-07-04 00:24:11+02
príspevok od: m-a-r-c-u-s
Zdravim vsetkych fanusikov fotenia, este pred tym ako napisem svoju otazku chcem napisat, ze toto forum si pravidelne citam, su tu podobne temy, napriek tomu by som potreboval nazor od skusenejsich fotografov ...

Na fotenie zrkadlovkou som sa dal zhruba rok a pol, som stale iba amaterom, ale rad by som posunul kvalitu svojich fotiek vyssie ...

momentalne mam canon 1000d, k tomu Sigmu 17-70, s ktorou som maximalne spokojny a canon 50mm 1.8, ktoru naplno zatial nevyuzivam ...

som si vedomy, ze z 1000d som este vsetko navytrieskal, napriek tomu uvazujem na upgrade (fotim krajinky a vytlacam ich na A2/A3 format) a rozmyslam nad canonom 60d z viacerych dovodov, lepsia ostrost, otocny displej, ktory by mi hodne chyba pri foteni z roznych uhlov, rychlejsi a snad aj kvalitnejsi (tazko povedat, ci by s mojou sigmou bolo vidno rozdiel) ... a dalsia vec, video je velke plus, kedze moj kompakt so sebou nenosim ...

druha cast mojej otazky, uvazujem taktiez nad novym objektivom na krajinky a to tokinou 11-16 mm 2.8

otazka - upgrade a kupu objektivu z financnych dovodov mozem urobit s odstupom 6 mesiacov/1 roka, co by ste mi odporucili, najprv telo a potom objektiv (bude mi ta tokina podavat dobre vysledky len s telom 1000d), alebo najprv telo a potom objektiv (sigma je vyuzitelna na krajinku v pohode) ... alebo ostat pri tom, co mam a zdokonalovat sa dalej

popripade hodte nazor na iny upgrade, ci uz telo alebo objektivu ...

dakujem pekne za info,

s pozdravom,
marcus
presne to riesim aj ja. Objektiv alebo nove telo. No moj nazor je objektiv. 1000d nie je zly a podava myslim si celkom dobre vykony ale aj tie sa mozu zlepsit lepsim sklom. Ja mam tiez 1000d a planujem ho vymenit za 50d alebo 60d, ale ja rad fotim deti a take streetovky. Cize kladiem ine naroky na foto techniku. Pre mna je dolezitejsie rychlost AF. S tymi objektivmi co mam vela vody nenamutim ale, vsetko chce svoj cas. Tak ze urcite vymenim objektiv.
 
m-a-r-c-u-s
2012-07-04 07:29:08+02
no ja mam celkom slusne sklo uz aj teraz, tak preto da 'dilema' co z toho upgradnut skor ...
 
valec86
2012-07-04 08:20:16+02
objektiv. kup si dobre sklo ktore si nechavas na vzdy, telo mozes menit po case. ta tokina 11-16 je vynikajuce sklo, kvoli efektu ho pouzivam aj na FF, cert to ber vinetaciu
 
m-a-r-c-u-s
2012-07-04 19:37:30+02
dik za nazory, pravdepodobne to tak spravim, dalsi objektiv na krajinky a casom upgradnem telo na 60d
 
rk.
2012-07-04 19:42:03+02
príspevok od: m-a-r-c-u-s
dik za nazory, pravdepodobne to tak spravim, dalsi objektiv na krajinky a casom upgradnem telo na 60d
tou tokinou nic nepokazis, je to fajn objektiv a aj keby ste si z nejakeho dovodu nesadli, tak ju v pohode predas, o to sa neboj
 
StefanB
2012-07-04 20:03:58+02
A nepremyslal si aj o Tokine 12-24 f4??.. na krajinky by bola velmi dobra.. bolo to tu uz niekde preberane... sice nie je taky svetelny ale pre krajinku to nie je take postatne ale hlavne ma casi rozsah
 
m-a-r-c-u-s
2012-07-04 20:49:35+02
premyslal, ale viac chvaly som pocul na tu 11-16 .... moc som 12-24 nestudoval, skusim pozriet, ak si dobre pamatam, viac ludi uprednostovali 11-16, dovody si idem pozriet este raz
 
StefanB
2012-07-04 20:57:20+02
príspevok od: m-a-r-c-u-s
premyslal, ale viac chvaly som pocul na tu 11-16 .... moc som 12-24 nestudoval, skusim pozriet, ak si dobre pamatam, viac ludi uprednostovali 11-16, dovody si idem pozriet este raz
Tak 11-16 je skvela.. ostra od plnej diery .. vhodna skor na reportaz, svadby, a podobne podujatia.. ale kedze si krajinkar a napr 90% casu to fotis tak myslim ze ta 12-24 bude pre teba ako stvorena.. urcite budes vyuzivat clonu okolo 8-14 ... cize tam uz bude obraz ostry ... + este ND filtre tak nie je o com... a mas s nou vacsie moznosti .. ako bolo pisane ten 1 mm na zaciatku nie je taky prevratky ale tych dalsich 8 mm na druhom konci uz ano..
 
m-a-r-c-u-s
2012-07-04 22:19:20+02
hmm, to znie dobre a je aj lacnejsi ... ale tu tokinu 11-16 by som vyuzil na interier (to som pred tym nepisal), sice nie casto, ale obcas fotim pre znameho interier bytov ... a ten zvysok 90% by bolo na krajinky ...
 
StefanB
2012-07-04 23:19:53+02
príspevok od: m-a-r-c-u-s
hmm, to znie dobre a je aj lacnejsi ... ale tu tokinu 11-16 by som vyuzil na interier (to som pred tym nepisal), sice nie casto, ale obcas fotim pre znameho interier bytov ... a ten zvysok 90% by bolo na krajinky ...
bolo by vhodne ak by niekto v tvojom okoli mal jeden z tychto objektivov .. a prakticky z takeho fotenia interieru sa vacsinou robi hdr cize fotak by si mal mat na stative tak ci tak .. a potom ti je jedno ci budes fotit na 2,8 resp. aj tak by trebalo priclonit alebo na 4 a vyssie ..
 
andreewp
2012-07-05 12:04:42+02
jediné veci čo mi vadia na 1000D, ISO max. 1600, slabší display. Vymeníš telo a stále ti zostanú staré objektívy a nič z toho v konečnom dôsledku, a kým aj našetríš, bude zas niečo nové a lepšie
 
m-a-r-c-u-s
2012-07-06 15:33:49+02
tak skusim sa poobzerat po tom canone 12-24mm ...

chcem sa este opytat, rozmyslam tiez upgradnut sigmu 17-70 na canon 24-105 ... len netusim, ci okrem toho zoomu ziskam aj nieco na kvalite a ci sa sa oplati financne zainvestovat (stale len na 1000d, ale kedze by som mal krajinkarsky objektiv, ten spodny zoom 24 by bohate stacil ... )
 
m-a-r-c-u-s
2012-07-06 20:57:25+02
este pozeram na tento

Sigma 10-20mm f/3.5 EX DC HSM

ma niekto skusenosti s tymto objektivom? lepsi/horsi s porovnanim k tokina 12-24 ...

dakujem
 
StefanB
2012-07-06 22:31:39+02
príspevok od: m-a-r-c-u-s
este pozeram na tento

Sigma 10-20mm f/3.5 EX DC HSM

ma niekto skusenosti s tymto objektivom? lepsi/horsi s porovnanim k tokina 12-24 ...

dakujem
No tak neviem ci je lepsi ako tokina... myslim ze ta tokina je jednoznacna aspon u mna.. ja zase planujem kupovat teraz 11-16 ... a myslim ze radsej by si mal setrit a potom kupit nove telo nieco lepsie kvalitnejsie... pretoze sice objektivy budes mat kvalitne ale fotak ostava stary .. i ked kazdy hovori investuj radsej do objektivu ako fotaku... ale aj ten fotak ma svoju zasluhu na kvalite fotiek...
 
andreewp
2012-07-07 14:01:36+02
záleží čo od toho očakáva
 
lubomirzvolensky
2012-07-09 22:26:42+02
okrem tej vsadevychvalovanej tokiny 11-16mm veselo sustredne pozornost aj na sigmu 8-16mm... rozdiel medzi 8 a 11mm je neskutocne velky ; kus skla je to mimoriadne vydareny. Na APS-C by som neuvazoval o originalnom 12-24mm objektive, je to uplne zbytocne.

Sigma 8-16mm: http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1330/cat/31

na 10mm ohnisku je takmer extremne ostra pri f8, vyborna pri f11 ; na 8mm je to kusok slabsie ale zase 8mm je extremny extrem ktory hadam ani nevyuzijes kvoli geometrii a potrebe viac orezat obrazok po bokoch.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()