Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Samsung GX-20 a Váš názor na túto "prehliadanú" zrkadlovku

Dumaru
2012-08-14 22:26:00+02
Sledujem na Heureke ceny a náhodou som objavil túto zrkadlovku, ktorú som kvôli značke niekoľko mesiacov prehliadal. Čítal som nejaké recenzie a podľa všetkého sa jedná z väčšej časti o Pentax K20D s vlastným Samsung senzorom. Zaujala ma najmä priaznivá cena za slušne vybavené telo, ktorá sa pohybuje rádovo od 444 EUR až niečo nad 1100 EUR. Máte niekto skúsenosti s touto zrkadlovkou? Mám na mysli kvalitu fotiek napríklad s Tamronom 17-50/2,8, prípadne s Pentaxom 35/2,4 (dočítal som sa že je kompatibilný s Pentax objektívmi) a celkovú ergonómiu. Ďakujem za Vaše názory.

Recenzia:
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/samsung-gx-20/

Heureka:
http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/samsung-gx-20/
 
Dumaru
2012-08-14 22:29:41+02
Ešte niečo, neriešim neostré fotky so seťákom, preto som spomenul vyššie objektívy, ktoré by som si vedel s touto zrkadlovkou reálne predstaviť ako základný svetelný objektív.
 
majster333
2012-08-14 23:28:41+02
Je to v podstate pentax K20D. Nie je zlá. Ja mám o generáciu staršiu K10D.
Je to už dosť stará zrkadlovka a pochybujem, že sa bude dať reálne kúpiť ( podľa mňa ju len zabudli vyradiť z evidencie v internetových obchodoch).
Ak chceš čo najlacnejšie utesnené telo s dobrým ovládaním - ergonómiou stavovím displejom, viacnásobou expozíciou, dnes veľmi lacným orig. gripom z drhej ruky.....(a podobné pre niekoho dôležité veci), má zmysel si to kupovať.
Ale ak chceš normálny foťák na ktorom budeš používať neutesnené objetívy ako hore spomínaš... tak si kúp K 30 je rýchlejšia na bežné veci
 
Dumaru
2012-08-14 23:39:34+02
Mňa len zarazila nízka cena za slušné telo, aj keď za starší model. K30tka je novinka a narozdiel od spomenutej K20tky alebo súčasnej K5ky nemá vrchný stavový displej, ak sa nemýlim.
 
majster333
2012-08-14 23:48:41+02
no tá cena je vekom. dakedy stála to čo K5. ak ho ešte nietko má na sklade, chce sa ho zbaviť, lebo je stará a ľudí lákajú novinky ( stále neja kveria, že novinka bude lepšia ako to staré).
A v porovnaní so K30 a K5 šumí a pomali ostrí.
 
Dumaru
2012-08-14 23:58:23+02
Len som bol zvedavý v čisto teoretickej rovine či sa oplatí kupovať starší kus, keď ide najmä o ergonómiu tela a priaznivú cenu. Samozrejme že staršie senzory šumia viac ako súčasné a aj rýchlosť ostrenia bude pomalšia. Ďakujem za názor
 
WildSammy
2012-08-15 00:04:11+02
príspevok od: majster333
no tá cena je vekom. dakedy stála to čo K5. ak ho ešte nietko má na sklade, chce sa ho zbaviť, lebo je stará a ľudí lákajú novinky ( stále neja kveria, že novinka bude lepšia ako to staré).
A v porovnaní so K30 a K5 šumí a pomali ostrí.
az tak zase nesumela.. GX-20 mala o kusok lepsi display a vystup jpeg ako original K20 a K20 bola v pohodicke pouzitelna do ISO1250 a aj viac ak sa spravne exponovalo, co je podla mna v poho a mala jemne zrno
 
WildSammy
2012-08-15 02:24:08+02
príspevok od: Dumaru
Len som bol zvedavý v čisto teoretickej rovine či sa oplatí kupovať starší kus, keď ide najmä o ergonómiu tela a priaznivú cenu. Samozrejme že staršie senzory šumia viac ako súčasné a aj rýchlosť ostrenia bude pomalšia. Ďakujem za názor
co sa tyka kvality obrazoveho vystupu a ergonomie tela, tak Ti GX-20 mozem odporucit.. co sa tyka AF, tak ten je predpotopny, ale ja som s K20 kedysi fotieval svadby, takze az taka kriza to nie je. Co sa tyka odolnosti tela voci narazom, prachu a vode, tak v tomto je toto telo celkom fajn. Ak si ho chces kupit, kup si radsej telo a k nemu nejaky lepsi objektiv ako setak. Odporucam od Pentax/Samsungu pevne skla alebo DA*/Limited objektivy. Len si to dobre zvaz, ci cena za to telo je az taka lakava, ze sa oplati kupit, lebo je to fakt starsia zalezitost.
 
vd
2012-08-15 07:39:31+02
od samsungu max. chladnicku
 
bonifacko
2012-08-15 07:47:09+02
príspevok od: Dumaru
Sledujem na Heureke ceny a náhodou som objavil túto zrkadlovku, ktorú som kvôli značke niekoľko mesiacov prehliadal. Čítal som nejaké recenzie a podľa všetkého sa jedná z väčšej časti o Pentax K20D s vlastným Samsung senzorom. Zaujala ma najmä priaznivá cena za slušne vybavené telo, ktorá sa pohybuje rádovo od 444 EUR až niečo nad 1100 EUR. Máte niekto skúsenosti s touto zrkadlovkou? Mám na mysli kvalitu fotiek napríklad s Tamronom 17-50/2,8, prípadne s Pentaxom 35/2,4 (dočítal som sa že je kompatibilný s Pentax objektívmi) a celkovú ergonómiu. Ďakujem za Vaše názory.

Recenzia:
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/samsung-gx-20/

Heureka:
http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/samsung-gx-20/
V podstate ti už napísali. O.i.Samsung už nespolupracuje s Pentax na dalsej kooperacii. Nezabudni, že medzi k20 (GX20) mal Pentax dalšie 2 tela a to k-7 a teraz dopredávaný k-5. Ak máš 800€ na telo, tak kup k-5 ešte rychlo a ak nie, tak by som volil k-30.
 
aesace
2012-08-15 08:08:32+02
Mozno aj zavisi od toho, co si mal predtym..Ta GX20 je dobry fotak, ale naozaj tazko si ho dnes predstavit ako novy, ked uz rychlost fotakov o poznanie pokrocila, rychlost AF takisto. Ergonomia bude kazdopadne aj dnes nadpriemerna, sum stale relativne v pohode. Mozno je to nieco ako kupovat Nikon D90: Dobry, ale predsalen uz vyjazdovy model. A o GX20 to plati dvojnasobne.Pentax uz od tej doby pokrocil viac, ale ked ta to tak strasne laka, a vies, ze kupujes 4 roky stary fotak, tak si ho kup. S pentax znackou/bajonetom chybu nespravis.
 
bonifacko
2012-08-15 08:08:47+02
Aj tak si myslim, že v tych obchodoch tie stare tela nekupiš. Ja som na jesen zhanal monitor, konkretny typ. Tiež mi to vyhodilo cez heureku rozne obchody, že to maju ešte v ponuke a nemali. Zabudli to vyradiť z ponuky.
 
Dumaru
2012-08-15 09:28:46+02
Mne sa podarilo kúpiť v januári Alphu A300vku asi posledný kus ponúkaný na eshope. Takže šanca stále je a ak im nešiel Samsung na odbyt, možno dopredávajú posledné kusy. Ešte raz, pýtal som sa to v čisto teoretickej rovine, či sa oplatí také niečo kúpiť, ja ho nechcem. Len či má niekto skúsenosti so Samsungom vo svete zrkadloviek a či by dokázal tento starší model za priaznivú cenu ešte konkurovať ostatným zrkadlovkám samozrejme s lepším záklaďákom a nie seťákom, toť vše.
 
bonifacko
2012-08-15 10:06:36+02
príspevok od: Dumaru
Mne sa podarilo kúpiť v januári Alphu A300vku asi posledný kus ponúkaný na eshope. Takže šanca stále je a ak im nešiel Samsung na odbyt, možno dopredávajú posledné kusy. Ešte raz, pýtal som sa to v čisto teoretickej rovine, či sa oplatí také niečo kúpiť, ja ho nechcem. Len či má niekto skúsenosti so Samsungom vo svete zrkadloviek a či by dokázal tento starší model za priaznivú cenu ešte konkurovať ostatným zrkadlovkám samozrejme s lepším záklaďákom a nie seťákom, toť vše.
Samsung už nerobí klasicke zrkadlovky. Oplatí/neoplatí: ma to utesnenie navyše a baterka ma velku kapacitu. Oceniš niečo take v 4 ročnom tele? Sam si odpovedz.
 
majster333
2012-08-15 10:07:45+02
ten samsung je veľmi hrubo povedané, len preznačený pentax K20D. tu si o ňom prečítaj konkrétne skúsenosti http://pentaxfriends.eu/viewforum.php?f=20&start=50
Aj v čisto teoreticej rovine to záleží od kupujúceho, teda od teba. ak chceš práve to čo ponúka oproti ostaným foťákom v tej cene. Ak to nechceš, tak neoplatí.
 
aesace
2012-08-15 10:37:39+02
Niekto to moze brat tak, ze za tie prachy kupi novy minulorocny model amaterskej zrkadlovky s lepsim chipom, ale mizernou ergonomiou, bez utesnenia. Ak nemal predtym ziadnu zrkadlovku, tak mu to staci, ak mal, tak ta GX20 je v niektorych veciach ovela lepsia. Ale to su tie subjektivne preferencie.
 
zelovoc
2012-08-15 11:43:30+02
GX-20 ci K20d je v dnesnej dobe asi nieco ako lada niva. odolne a spolahlive, ale beznadejne zastarane.
 
Dumaru
2012-08-15 12:26:33+02
príspevok od: aesace
Niekto to moze brat tak, ze za tie prachy kupi novy minulorocny model amaterskej zrkadlovky s lepsim chipom, ale mizernou ergonomiou, bez utesnenia. Ak nemal predtym ziadnu zrkadlovku, tak mu to staci, ak mal, tak ta GX20 je v niektorych veciach ovela lepsia. Ale to su tie subjektivne preferencie.
Presne tak, mám na toto rovnaký názor.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()