Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon 5D II, točenie, AF a otázka na objektív...

laurafigurova
2012-08-29 21:48:57+02
nenasla som vo fore nic aktualne na temu canon 5D mark II. (mozno som len zle hladala)
na novsi model peniaze nemam chcem ist do FF (ale nie nasilu) takze 5D je pre mna zatial jasna volba. snad sa este oplati ist do starsieho modelu...

chcem sa opytat kto ma skusenosti s tocenim, potrebujem to do skoly, moja priorita je fotenie ale tocit budem musiet preto to ma u mna istu vahu ci je vystup zo 7D lepsi ako som citala na par recenziach.

dalej ma znepokojuje autofocus, oplati sa kvoli tomuto ist radsej do 7D? som zvyknuta ostrit len na stredny bod ale pri 1.4 sa to neda prekomponovat preto by som chcela vediet ako funguju tie ostatne body...pre mna hlavne posledny vpravo je dolezity.

a doplnok. zvolila som objektiv 24-105mm F4 L. ohnisko mi vyhovuje svetelnost mi nevadi svetelnych objektivov mam dost potrebujem univerzalny zoom a toto mi na FF presne vyhovuje. zaujima ma len ci sa pri ostreni toci predny clen a teda ci sa pri prezoomovani objektiv rozostri.

dakujem vopred za jednoduche odpovede dufam ze nikoho nepoburia moje otazky pytam sa len to na co som nenasla odpovede (a hladala som dost dlho) alebo si nie som ista
 
pe3k
2012-08-29 22:02:15+02
video z 5D-cka bude podstatne krajsie z zo 7D-cka.... ostrenie na 5D-cku je katastrofa z objektivu 85 F1,2 mam kopec zle zaostrenych fotiek... ak fotak zaostri dobre je fotka ostra ako britva.. no casto mam vela odpadu tak fotik kazdu pozu viac krat aby bolo aspon nieco ostre a spolahnut sa da viac menej len na stredovy bod.... takze video lepsie 5D ostrenie 7D... treba sa rozhodnut ci chces ist alebo nie do FF.. ake mas skla a podobne... ja osobne prechadzam na 5D mark III koli ostreniu tak dufam, ze uz budem spokojny ... ak nie tak predam vsetko a kupim D3s
 
laurafigurova
2012-08-29 22:11:49+02
príspevok od: pe3k
video z 5D-cka bude podstatne krajsie z zo 7D-cka.... ostrenie na 5D-cku je katastrofa z objektivu 85 F1,2 mam kopec zle zaostrenych fotiek... ak fotak zaostri dobre je fotka ostra ako britva.. no casto mam vela odpadu tak fotik kazdu pozu viac krat aby bolo aspon nieco ostre a spolahnut sa da viac menej len na stredovy bod.... takze video lepsie 5D ostrenie 7D... treba sa rozhodnut ci chces ist alebo nie do FF.. ake mas skla a podobne... ja osobne prechadzam na 5D mark III koli ostreniu tak dufam, ze uz budem spokojny ... ak nie tak predam vsetko a kupim D3s
tri roky fotim s 1000D...dostala som z toho co som mohla myslim ze s ostrenim mam prax...som si ista ze ten AF nemoze byt taky zly ako som mala doteraz a posuniem sa urcite o krok dalej...a mozno ked budu peniaze zas za nejakych par rokov kupim nieco lepsie.

ako je to s tym objektivom ? nemate informacie?
 
seifi
2012-08-29 22:38:17+02
to ostrenie, že je katastrofa, ber s rezervou u 24-105 sa predný člen neotáča, informácia pre používanie polarizačných filtrov; objektívy s vlastnosťou, že pri zoomovaní sa ostrenie nezmení majú špec. názov (?) a ako je to u 24-105 je otáznik; ani sa mi nevybavuje, že by sa o tejto vlasnosti písalo v charakteristike objektívov - alebo to prehliadam ?
 
laurafigurova
2012-08-29 22:51:10+02
príspevok od: seifi
to ostrenie, že je katastrofa, ber s rezervou u 24-105 sa predný člen neotáča, informácia pre používanie polarizačných filtrov; objektívy s vlastnosťou, že pri zoomovaní sa ostrenie nezmení majú špec. názov (?) a ako je to u 24-105 je otáznik; ani sa mi nevybavuje, že by sa o tejto vlasnosti písalo v charakteristike objektívov - alebo to prehliadam ?
pri 17-40 sa to pise. vlastnost sa nejak nazyva (ucili sme sa to ale ups ) naozaj si to nepamatam a vygooglit sa mi to nepodarilo. skratka objektiv pri zoomovani musi ostat zaostreny na ten isty objekt. je to tak?
 
wlad
2012-08-29 22:59:16+02
dufam ze pocitas s tym, ze pri toceni videa budes ostrit VZDY manualne.
Pretoze autofocus je na zrkadlovkach pri videu absolutne nepouzitelny. Este mozno Sony sa ako-tak da, ale zabudni na autofocus pri natacani videa na Canone, Nikone, Pentaxe..
 
laurafigurova
2012-08-29 23:01:07+02
príspevok od: wlad
dufam ze pocitas s tym, ze pri toceni videa budes ostrit VZDY manualne.
Pretoze autofocus je na zrkadlovkach pri videu absolutne nepouzitelny. Este mozno Sony sa ako-tak da, ale zabudni na autofocus pri natacani videa na Canone, Nikone, Pentaxe..
to je samozrejmost
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()