Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Už je tu nový Canon 6D

Jamblod
Jamblod 2012-09-17 10:28:40+02
http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-6d/
 
misor
2013-01-07 13:11:54+01
http://www.sulasula.com/canon-eos-6d/

 
phototomas
2013-01-07 13:52:07+01
príspevok od: beetle
napis som chcel napisat
to vieš, myslím že žiadny objektívny fotograf ktorý má vsťah ku svojej technike si nedovolí tvrdiť že mu to dané telo 100% vyhovuje. Vždy je to o detailoch a to tom čo je pre nás v danom žánry dôležité. Teda až na tých šťastných pár ktorí fotia 1dx alebo D4.

Neboj, ja sa k tomu niekedy posadím a pokúsim sa niečo dať dokopy. Len sa bojím vlny kritiky na moje názory zo strany niektorých vychytávačov...

Takže sa poznažím ... aspoň sa nebudem opakovať potom
 
Martin Piňák
2013-01-07 13:56:35+01
príspevok od: misor
http://www.sulasula.com/canon-eos-6d/

 
misor
2013-01-07 23:00:20+01
príspevok od: Martin Piňák
to som nevedel
ale 28.12 bol update recenie
 
phototomas
2013-01-08 09:42:54+01
tak som splnil sľub a čosi som načmáral. Dúfam že tam nájdete aspoň čosi

www.ephoto.sk/fototechnika/uzivatelske-recenzie/741/canon-6d-v-praxi-prvy-cenovo-dostupny-full-frame-od-canonu/
 
jardo68
2013-02-17 09:55:21+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Alebo i tak sa da urobit. Ja som pri jeho kupe mal obavy, vzhladom k tomu ze som pouzival Canon 5 D Mark II : ci nebude velky rozdiel ohladom rozmerov Canonu 6D ale tieto obavy boli zbytocne. Aparat sa v ruke drzi velmi dobre a battery grip urcite tento fakt iba potvrdi.
ake su skusenosti s 6D s odstupom par mesiacov? Uvazujem nan prejst z 60D. Uz som v podstate rozhodnuty, este by to ale chcelo mat ho aspon na chvilu v ruke. Zdenko prs bol by si ochotny sa niekde stretnut? Alebo ak sa najde niekto z Martina (popripade Ziliny) a okolia? Vopred velmi dakujem.
 
Manicy
2013-02-28 12:04:48+01
príspevok od: Brian
to by som sa pozrel ako fotis ty, kedze mne by uplne stacilo 9,11....fakt mi to popis lebo si to neviem predstavit. dik
Vcera som fotil jedla...vacsinou to fotim s 35mm a na 1,8f... a ver ci never mal som problem aj s 39 bodmy...
 
vd
2013-02-28 12:37:17+01
jediny dovod, preco si ho nekupim, je absencia CF karty !
 
phototomas
2013-02-28 12:53:45+01
príspevok od: jardo68
ake su skusenosti s 6D s odstupom par mesiacov? Uvazujem nan prejst z 60D. Uz som v podstate rozhodnuty, este by to ale chcelo mat ho aspon na chvilu v ruke. Zdenko prs bol by si ochotny sa niekde stretnut? Alebo ak sa najde niekto z Martina (popripade Ziliny) a okolia? Vopred velmi dakujem.
Ahoj, moja 6-ka už má čosi nabehané a natestované. Zatiaľ nič negatívne okrem toho čo som popísal v článku....

Pribudol Grip Pixel Vertax, chystám sa doplniť info o ňom do článku.

Keby si chcel, ja som z Ilavy napíš správu a môžeš si prísť poskúšať
 
phototomas
2013-02-28 12:55:38+01
príspevok od: vd
jediny dovod, preco si ho nekupim, je absencia CF karty !
Absencia CF karty podľa mňa až taký problém nie je ( tiež som musel meniť karty po prechode z 1D ). Skôr to, že v danej triede by človek automaticky čakal dva sloty. Ale to už sa opakujem...
 
vd
2013-02-28 13:41:45+01
príspevok od: phototomas
Absencia CF karty podľa mňa až taký problém nie je ( tiež som musel meniť karty po prechode z 1D ). Skôr to, že v danej triede by človek automaticky čakal dva sloty. Ale to už sa opakujem...
mohli by tam byt aj 4, ak to nie je CF, tak je to velka skoda..
 
tankista95
2013-02-28 15:08:02+01
príspevok od: phototomas
Absencia CF karty podľa mňa až taký problém nie je ( tiež som musel meniť karty po prechode z 1D ). Skôr to, že v danej triede by človek automaticky čakal dva sloty. Ale to už sa opakujem...
presne toto je aj moj nazor, dva sloty ako mala 1ds mark III alebo ako ma 5d mark III. ked kupis sdhc uhs I tak na tocenie videa v plnej kvalite to v pohode stiha
 
tankista95
2013-02-28 15:10:16+01
príspevok od: vd
mohli by tam byt aj 4, ak to nie je CF, tak je to velka skoda..
niekedy som si myslel ze cf mi budu chybat,ale sdhc su uz dost rychle
 
Brian
2013-02-28 23:01:57+01
príspevok od: Manicy
Vcera som fotil jedla...vacsinou to fotim s 35mm a na 1,8f... a ver ci never mal som problem aj s 39 bodmy...
zas nechapem, naco 39? vyberiem si jeden bod, zaostrim si to manualne do roviny kde to chcem mat ostre a cvaknem....

inak ten prud citronovej stavy bol dorabany, alebo to naozaj takto strieka?
 
phototomas
2013-03-01 07:07:33+01
príspevok od: Brian
zas nechapem, naco 39? vyberiem si jeden bod, zaostrim si to manualne do roviny kde to chcem mat ostre a cvaknem....

inak ten prud citronovej stavy bol dorabany, alebo to naozaj takto strieka?
to bude asi origo a jemne dlhší čas
 
Manicy
2013-03-01 08:33:30+01
príspevok od: Brian
zas nechapem, naco 39? vyberiem si jeden bod, zaostrim si to manualne do roviny kde to chcem mat ostre a cvaknem....

inak ten prud citronovej stavy bol dorabany, alebo to naozaj takto strieka?
zaostrim manualne?? pri 40. jedlach?? joj to nie...zase moj cas je drahy.. ono mozno by si sa mal spytat niekoho tam hore naco davaju do profi modelo 51 zaostrovacich bodov ked uz mne nerozumies. Tie kvapocky su prave je to uplne normalny jav pri protisvetle, zachytenie pary dymu alebo kvapiek...
 
Manicy
2013-03-01 08:35:08+01
príspevok od: phototomas
to bude asi origo a jemne dlhší čas
cas 1/250 max pre blesk. Ani si neviem predstavit preco by som ho mal dorabat ked je to s protisvetlom take jednoduche
 
RasťoS
2013-03-01 08:53:02+01
príspevok od: Manicy
zaostrim manualne?? pri 40. jedlach?? joj to nie...zase moj cas je drahy.. ono mozno by si sa mal spytat niekoho tam hore naco davaju do profi modelo 51 zaostrovacich bodov ked uz mne nerozumies. Tie kvapocky su prave je to uplne normalny jav pri protisvetle, zachytenie pary dymu alebo kvapiek...
Myslím že množstvo zaostrovacích bodov je robené hlavne na fotenie rýchlej akcie, keď zaostrený objekt rýchlo mení svoju polohu v zábere a nie kôli statickej fotografii. Tam by som skôr volil jeden bod, lebo vtedy aspoň viem, kde to zaostrí.
 
Manicy
2013-03-01 09:16:19+01
príspevok od: RasťoS
Myslím že množstvo zaostrovacích bodov je robené hlavne na fotenie rýchlej akcie, keď zaostrený objekt rýchlo mení svoju polohu v zábere a nie kôli statickej fotografii. Tam by som skôr volil jeden bod, lebo vtedy aspoň viem, kde to zaostrí.
zo zaciatku som ostril na stredovy bod a vzapeti prekomponoval lenze vtedy sa vyskytli problemy. Nasledne prekomponovanie sa mi pri tak malej vzdialenosti co bolo neakych cca 30cm vzdy ostrene miesto posunulo kedze som fotili na clone 1,8 co bola podmienka fotenia. Preto som vyuzil radsej ostatne body kedze som nefotil zo stativu. Pouzitelnost stativu by zabrala nekonecny cas z dovodu stale meniaceho sa uhla atd.
 
jardo68
2013-03-01 20:29:30+01
príspevok od: phototomas
Ahoj, moja 6-ka už má čosi nabehané a natestované. Zatiaľ nič negatívne okrem toho čo som popísal v článku....

Pribudol Grip Pixel Vertax, chystám sa doplniť info o ňom do článku.

Keby si chcel, ja som z Ilavy napíš správu a môžeš si prísť poskúšať
vdaka, tak dnes som uz cerstvym majitelom 6D, teda idem skusat, studovat, tesit sa
 
Strana 25 z 27
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()