Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Už je tu nový Canon 6D

Jamblod
Jamblod 2012-09-17 10:28:40+02
http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-6d/
 
jardo68
2013-03-01 20:51:48+01
mam prosbu, poradil by mi niekto kde sa da objednat sklenená ochrana displeja na 6D? nejak sa mi nedari to vyguglit
 
Brian
2013-03-01 23:40:53+01
príspevok od: Manicy
zaostrim manualne?? pri 40. jedlach?? joj to nie...zase moj cas je drahy.. ono mozno by si sa mal spytat niekoho tam hore naco davaju do profi modelo 51 zaostrovacich bodov ked uz mne nerozumies. Tie kvapocky su prave je to uplne normalny jav pri protisvetle, zachytenie pary dymu alebo kvapiek...
len sami nezdalo ze pri takom stlaceni ide tolko paprskov tej stavy. som myslel ze mozno tri...
a zas k tomu bodu.
pre mna zamna by som to cvakol aj automatikou na jeden bod...ale, nejdem sa hadat niekto si mysli ze potrebuje 39 niekto ze 11...
a ver tomu ze su ludia co maju top zrkadlovky s neviem kolko bodmi a aj tak 90% fotia na jeden, vacsinou stredovy
 
CambalJozef
2013-03-02 00:09:51+01
príspevok od: Brian
len sami nezdalo ze pri takom stlaceni ide tolko paprskov tej stavy. som myslel ze mozno tri...
a zas k tomu bodu.
pre mna zamna by som to cvakol aj automatikou na jeden bod...ale, nejdem sa hadat niekto si mysli ze potrebuje 39 niekto ze 11...
a ver tomu ze su ludia co maju top zrkadlovky s neviem kolko bodmi a aj tak 90% fotia na jeden, vacsinou stredovy
plne zdielam tvoj názor na jeden stredový ostriaci bod každy kto takto ostrý vie prečo....
 
tankista95
2013-03-02 15:08:50+01
príspevok od: CambalJozef
plne zdielam tvoj názor na jeden stredový ostriaci bod každy kto takto ostrý vie prečo....
tak ja pouizivam povacsine az dva stredovy na sirku a na vysku uplne krajny vpravo
 
markus
2013-03-02 16:20:52+01
príspevok od: jardo68
mam prosbu, poradil by mi niekto kde sa da objednat sklenená ochrana displeja na 6D? nejak sa mi nedari to vyguglit
Tak si objednaj na 5D mk III rozmerovo by mali byt stejne v podstate aj ako 5D mkII
 
jardo68
2013-03-02 17:01:19+01
príspevok od: markus
Tak si objednaj na 5D mk III rozmerovo by mali byt stejne v podstate aj ako 5D mkII
to prave, kedze nie som si uplne isty, radsej by som objednal presne k 6D

 
Napster050
2013-03-02 17:04:56+01
popros niekoho nech ti zmeria display na 5D II a III a uvidíš.
 
markus
2013-03-02 17:32:12+01
príspevok od: Napster050
popros niekoho nech ti zmeria display na 5D II a III a uvidíš.
dobre ale 5Dmk III by mala mat stejny displej ako 6D
 
phototomas
2013-03-02 17:33:22+01
príspevok od: jardo68
mam prosbu, poradil by mi niekto kde sa da objednat sklenená ochrana displeja na 6D? nejak sa mi nedari to vyguglit
Ja som kúpil plastovú v minimaxe. Je na 60d ale pasuje
 
kajatierik
2013-03-02 18:58:00+01
príspevok od: markus
dobre ale 5Dmk III by mala mat stejny displej ako 6D
5DIII ma uhloprieckou vacsi displej (3.2" vs 3" u 6D)
 
jardo68
2013-03-02 20:43:40+01
radsej by som sklicko ako plast, jedna vec je uhlopriecka, druha aj velkost a tvar (myslim relief) okolia dipleja, predpokladam ze ked vyrobca napise na obal ze to pre 6D, tak pravdepodobnost ze to bude pasovat by sa mala blizit istote,

zatial som nasiel len toto, no zda sa ze len pre USA zakaznikov

http://www.ebay.com/itm/GGS-LCD-Screen-Optical-Glass-Protector-Canon-EOS-6D-free-shipping-/290835584258?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43b726d502

 
pxls.jpg
2013-03-04 15:30:48+01
príspevok od: Brian
len sami nezdalo ze pri takom stlaceni ide tolko paprskov tej stavy. som myslel ze mozno tri...
a zas k tomu bodu.
pre mna zamna by som to cvakol aj automatikou na jeden bod...ale, nejdem sa hadat niekto si mysli ze potrebuje 39 niekto ze 11...
a ver tomu ze su ludia co maju top zrkadlovky s neviem kolko bodmi a aj tak 90% fotia na jeden, vacsinou stredovy
staticke sceny sa urcite daju fotit na stredovy bod a nasledne prekomponovat. viac bodov sa zide pri dynamickych scenach kde sa objekt pohybuje.

ako zaostris na nieco co sa pohybuje smerom k tebe a nechces to mat presne v strede fotky? orezes 1/3 fotky? predostris si a dufas ze to vyjde? ak chces mat ostre oci beziaceho psa hodi sa aj bod co je trochu excentricky. rovnako je to aj s letiacimi vtakmi ak ostris na hlavu stredvym bodom velakrat uz chvost nemusi byt v zabere.
 
Brian
2013-03-04 20:14:23+01
príspevok od: pxls.jpg
staticke sceny sa urcite daju fotit na stredovy bod a nasledne prekomponovat. viac bodov sa zide pri dynamickych scenach kde sa objekt pohybuje.

ako zaostris na nieco co sa pohybuje smerom k tebe a nechces to mat presne v strede fotky? orezes 1/3 fotky? predostris si a dufas ze to vyjde? ak chces mat ostre oci beziaceho psa hodi sa aj bod co je trochu excentricky. rovnako je to aj s letiacimi vtakmi ak ostris na hlavu stredvym bodom velakrat uz chvost nemusi byt v zabere.
to je v poriadku a myslim si ze na to co si popisal ti staci aj 11 bodov. to som hovoril ze vacsinou sa da pouzit stredovy bolo len pomimo. moja myslienka je hlavne v tom ze staci malo rozumne rozmiestnenych bodov, lebo to ze niekto potrebuje 39 bodov sa mi zda prehnane tvrdenie...
 
bear
- moderator
2013-03-04 20:55:01+01
Mal som na vikend pozicany na odskusanie Canon 6D a bol ho vyskusat rovno v najnarocnejsich podmienkach pri halovej atletike, takze velmi rychlo sa pohybujuce ciele, pri osvetleni, ktore casto vyzadovalo pouzitie citlivosti ISO 6400.
AF je ovela lepsi ako bol na 5D mark II, ale pri tychto svetelnych podmienkach neboli periferne body pouzitelne. Paralelne so 6D som skusal 1D mark IV (bazarove sa pohybuju za podobnu cenu ako 6D). 1D mark IV zaostrovala lepsie, ale 6D mala viditelne navrch v obrazovej kvalite (pri danych svetelnych podmienkach).
AF system v 5D mark III je este o uroven vyssie ako 1D mark IV.

Co sa Canon AF systemov tyka, aby ste z nich dostali maximum, je dobre sa naucit ako pracuju.
Moje osobne hodnotenie od najlepsieho po najhorsi (tie, ktore som mal moznost vyskusat).
1D X - detekcia tvari, sledovanie pohybu + vsetko co vie 5D mark III
5D mark III - dobre pokrytie FF, jednoducha a flexibilna konfiguracia
7D - vyborne pokrytie, jednoducha a flexibilna konfiguracia
1D mark IV - vyborne pokrytie, narocnejsia konfiguracia
1D mark III - vyborne pokrytie, narocnejsia konfiguracia
40D (50D,60D,650D) - krizove body
6D - dobry stredovy bod, slabsie pokrytie plochy senzora
5D mark II, 5D - 1 krizovy, 8 perifernych a 6 skrytych bodov
400D-550D, 20D-30D - 1 krizovy zvysena presnost pri f/2.8
1100D - 1 krizovy bez zvysenej citlivosti pre svetelne objektivy
10D, 300D,350D, 1000D - 7 bodov (AF z filomovej strednej triedy)
 
tankista95
2013-03-04 21:00:27+01
príspevok od: bear
Mal som na vikend pozicany na odskusanie Canon 6D a bol ho vyskusat rovno v najnarocnejsich podmienkach pri halovej atletike, takze velmi rychlo sa pohybujuce ciele, pri osvetleni, ktore casto vyzadovalo pouzitie citlivosti ISO 6400.
AF je ovela lepsi ako bol na 5D mark II, ale pri tychto svetelnych podmienkach neboli periferne body pouzitelne. Paralelne so 6D som skusal 1D mark IV (bazarove sa pohybuju za podobnu cenu ako 6D). 1D mark IV zaostrovala lepsie, ale 6D mala viditelne navrch v obrazovej kvalite (pri danych svetelnych podmienkach).
AF system v 5D mark III je este o uroven vyssie ako 1D mark IV.

Co sa Canon AF systemov tyka, aby ste z nich dostali maximum, je dobre sa naucit ako pracuju.
Moje osobne hodnotenie od najlepsieho po najhorsi (tie, ktore som mal moznost vyskusat).
1D X - detekcia tvari, sledovanie pohybu + vsetko co vie 5D mark III
5D mark III - dobre pokrytie FF, jednoducha a flexibilna konfiguracia
7D - vyborne pokrytie, jednoducha a flexibilna konfiguracia
1D mark IV - vyborne pokrytie, narocnejsia konfiguracia
1D mark III - vyborne pokrytie, narocnejsia konfiguracia
40D (50D,60D,650D) - krizove body
6D - dobry stredovy bod, slabsie pokrytie plochy senzora
5D mark II, 5D - 1 krizovy, 8 perifernych a 6 skrytych bodov
400D-550D, 20D-30D - 1 krizovy zvysena presnost pri f/2.8
1100D - 1 krizovy bez zvysenej citlivosti pre svetelne objektivy
10D, 300D,350D, 1000D - 7 bodov (AF z filomovej strednej triedy)
nemas nahodou skusenost ako preostruje pocas videa 6D? alebo s ktorymi objektivmi to bude fungovat?
 
bear
- moderator
2013-03-04 21:11:31+01
príspevok od: tankista95
nemas nahodou skusenost ako preostruje pocas videa 6D? alebo s ktorymi objektivmi to bude fungovat?
Neviem to na 100% (6D som uz vratil), ale myslim, ze 6D nema podobne upraveny senzor pre zaostrovanie v LiveView/Video rezime ako to ma 650D/EOS M.
z recenzie v dpreview:.... There's no on-chip phase-detection to aid autofocus in live view or movie mode...
 
tankista95
2013-03-04 21:26:16+01
príspevok od: bear
Neviem to na 100% (6D som uz vratil), ale myslim, ze 6D nema podobne upraveny senzor pre zaostrovanie v LiveView/Video rezime ako to ma 650D/EOS M.
z recenzie v dpreview:.... There's no on-chip phase-detection to aid autofocus in live view or movie mode...
no ved ale mala to mat aspon co sa pisalo, lebo aj napriklad v manuale je pisane ze s pouzitim objektivov STM (stepermotor) bude preostrovanie pocas videa nepocutelne
 
phototomas
2013-03-04 21:57:20+01
príspevok od: jardo68
radsej by som sklicko ako plast, jedna vec je uhlopriecka, druha aj velkost a tvar (myslim relief) okolia dipleja, predpokladam ze ked vyrobca napise na obal ze to pre 6D, tak pravdepodobnost ze to bude pasovat by sa mala blizit istote,

zatial som nasiel len toto, no zda sa ze len pre USA zakaznikov

http://www.ebay.com/itm/GGS-LCD-Screen-Optical-Glass-Protector-Canon-EOS-6D-free-shipping-/290835584258?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43b726d502

60d ma rovnaky displej / tvar /veľkosť
 
pxls.jpg
2013-03-05 22:36:43+01
príspevok od: Brian
to je v poriadku a myslim si ze na to co si popisal ti staci aj 11 bodov. to som hovoril ze vacsinou sa da pouzit stredovy bolo len pomimo. moja myslienka je hlavne v tom ze staci malo rozumne rozmiestnenych bodov, lebo to ze niekto potrebuje 39 bodov sa mi zda prehnane tvrdenie...
ja mam teraz 9 a na vacsinu veci mi to uplne staci. len jeden by som ale nechcel.
 
Freelance
2013-03-06 14:33:37+01
príspevok od: termitix
už sa teším jakú tam tresknú cenu. Je to taká okresaná 5d MkII. Uvidíme ako sa uchytí. Ale vedel by som si ho predstaviť ako svoj nový foťáčik
Som zvedavý kedy bude chcieť Canon vyrábať fotoaparát bez antimoiré filtra? Nikon už má na výber.
 
Strana 26 z 27
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()